Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
zapowietrzanie się układu paliwowego
Autor Wiadomość
ab_gutek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 11:36   zapowietrzanie się układu paliwowego

Hej!

sytuacja I

3/4 zbiornika paliwa, moto stoi cały dzień na słońcu,jest upalnie odpala bez problemów, przejeżdża ok 250 m i zaczyna się dławić. Gaśnie. Odpala po 5 minutach (nie ciągłego oczywiście) męczenia rozrusznika



sytuacja II

Pełen bak paliwa.Temp. ok 12 stopni. Po przejechaniu ok 40 km w trasie z prędkościa do 140 km/h i przejechaniu miasta, moto dławi się, gaśnie i odpala jak wcześniej

Obydwa zdarzenia dzieli pól roku i ok 2000 km



sytuacja III

Jadę na końcu paliwa, czuję że zaczyna go brakować, przełączam na rezerwę (w trakcie jazdy), mimo tego moto gaśnie. Męcze go chyba z 10 min i nie chce odpalić,akumulator prawie padł. Dopiero po zdjęciu wężyka z filtra paliwa i wdmuchaniu kilkukrotnie paliwa do pompki (do oporu) moto odpala "od pierwszego ząbka"

Wcześniej przełączałem na rezerwę w trakcie jazdy i nie było takich problemów, być może że tym razem nieco zaspałem z przełączeniem.



Nie macie takich problemów?
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 12:55   

Witam

Szczerze mówiąc to takich problemów nie miałem. Może trzeba też sprawdzić stan filtra paliwa (tzn. założyć nowy). Ciekawy też jestem czy w NTV padają pompy paliwa, jak to ma miejsce np. w AT. W Afryce można sobie poradzić robiąc obejście pompy ale to trochę OT.

Pozdrawiam
 
 
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 16:25   

Witam. Najprawdopodobniej to filtr. Ale takie objawy mogą wskazywać na brak odpowietrzania zbiornika. Zobacz czy nie zatkała się lub nie zagięła odpowiednia rurka. Awaria pompy możliwa ale nigdy nie spotkałem się z tym w praktyce.

Pozdawiam

Jacek
 
 
tom12
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 21:56   

niedawno rozwiązywałem podobny problem u kolegi. Wykręć kranik tam masz siatkowy filtr najprawdopodobniej rdza ze zbiornika go zapycha. Jeżeli nie to filtr kolo pompy (35zł płaciłem do swojej NTV w hondzie). Jka to nie pomoże spr. wydajność pompy czy nie zawiesza sie. Powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11