Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót do żywych
Autor Wiadomość
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 18:36   Powrót do żywych

Witam.

Pozwoliłem sobie akurat w tej kategorii napisać ten temat , gdyż jest to powitanie mojego NTV po regeneracji.

Kilkanaście dni temu pisałem o stukach w silniku . Radziłem się wszystkich czy rozbierać czy kupić inny silnik . Nawet myślałem o wstawieniu z młodszego modelu . Padło jednak na remont . Po rozebraniu okazało się ,że trzeba kupić nowe sworznie i wstawić tulejki w korbowody . Koszt nie taki zły 150 zł z robocizną . Sworznie jednak nie są od Hondy tylko od VW , tak było taniej , a materiał też dobry. Motor rozebrałem i złożyłem sam więc kosztów nie było, jedynie niektóre uszczelki, olej. Razem ok 350zł Przy okazji chciałbym podziękować tym którzy na Forum udostępnili mi serwisówkę . Bez tego było by ciężko ustawić rozrząd .

Maszyna chodzi , stuków nie ma , na razie jest OK.

Przy okazji ją odblokowałem , trochę kucyków przybyło.

Jeszcze raz wszystkim za pomoc dzięki

:wink: Artur
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 22:59   

Czyli następna NTV-ka z dobrym właścicielem - który dba jak o własne dziecko :)

Nie ma gorszej rzeczy niż jeździc i nie sluchać "jeków" moto jak "krzyczy" napraw mnie a kierowca głuchy na te wolania nic nie robi



Życzę aby te swożnie z VW będą się przynajmniej tak dobrze sprawować jak oryginalne.
 
 
cinek 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 450
Skąd: Kotlin
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 01:01   

Gratuluję "nowej" maszyny :P
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 12:45   

Artur, a wazyles te nowe swoznie i porownywales ich wage z oryginalami? Na pewno zdajesz sobie sprawe, ze pewna nadwaga odbije Ci sie na pracy silnika na wyzszych obrotach jak i na trwalosci walu i elementow lozyskujacych..
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 15:18   

Powiem tak . Ja nie ważyłem , ale robił to fachowiec dość znanego i cenionego warsztatu w Poznaniu. Teraz już sam nie wiem czy może tulejki były od VW bo są gr. 20mm w wewn. a sworznie były dorabiane w firmie tym się zajmującej . Drgań nie wyczuwam , zrobiłem już 100km . Fakt ,że 4000 obr na razie nie przekraczam (docieram) . Sam mi to polecił bo Honda sprzedaje sworznie w komplecie z tłokami i pierścieniami (zaryzykowałem) Jeżeli mi to padnie kupie wtedy silnik od DEWI . REWERKA żyć musi :wink: Mam sentyment do tego motoru już raz go z rozbiórki na części uratowałem.
 
 
MomoRC33 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 18:19   

ARTURO, w pełni popieram i podzielam sentyment do motocykla.

Kawał dobrej roboty i postawa godna naśladowania! Brawo!

Przypominam sobie jak kiedyś jeszcze WFMką do Zawoi pod Babią Górę się wypuściłem to miejscowi górale podziwiali moją "kozę", wspominali młode lata i powiadali starsi do młodszych tak "Przypoc sie młody jakie kiedyś motory jeździóły, a kto dbo tyn mo! Hej!"
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 15:17   

Hej! :)
 
 
walus 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 588
Skąd: CIELCZA
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:21   

ARTURO w twoich rękach moto jest wskrzeszane tylko tak dalej kolego. :roll:
_________________
WFM 1963 ... HONDA NTV 650 .93.
 
 
SławekK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 825
Skąd: Sławków
Wysłany: Sro Maj 04, 2011 06:09   

Witam odrodzoną ;)
Wielu tys. wspólnej i bezawaryjnej jazdy życzę!!! Oj takiej NTV to dobrze będzie u takiego właściciela :)
 
 
mczmok 
ETZ250&Deauville

Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 168
Skąd: Radzionków
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 23:33   

Od jakiego VW są sworznie?Ile masz km przebiegu od remontu?
Jak spisuje się silnik po wykoaniu tulejek?
Wem że w silnikach motocyklowych jest problem z dorabiniem tulejek sworzni tłkokowych (min. chodzi o materiał) ponieważ:
1.w oryginale nie ma tulejki i jej załozenie osłabia główkę korbowodu, co może skutkować rozerwaniem główki przy wyższych obrotach
2. Żle dobrany material na tulejkę to remont za kilka tys. km

Ach ! Przede wszystkim sworzenie z silników samochodowych mają grubsze ścianki i większą mase dlatego pytam o model VW.


Czy możesz podać namiar na zakład robiący takie remonty?
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 15:59   

Temat odległy :wink: , ale powiem jeszcze raz tulejki były od VW ponieważ miały właśnie cienkie ścianki bo faktycznie nikt nie chciał się podjąć rozwiercania główki korbowodu .
Jednak znalazłem firmę w Poznaniu która robi takie rzeczy . Regeneracja wałów i korbowodów , szlify bloków i głowic , dorabianie pierścieni , prostowanie korbowodów itd . Po prostu remonty silników . Sworznie były dorobione przez inną firmę , ale mnie to nie interesowało , ja zleciłem regenerację korbowodów i otrzymałem je z nowymi sworzniami w tej cenie co mnie bardzo zadowalało :grin: To są fachowcy i wiedzą jak ma być zrobione , żeby chodziło ok. Zrobiłem już kilka tyś kilometrów i na razie jest dobrze , a co dalej zobaczymy . Za dwa dni jadę na nasz zlot "Łoje" 350 km myślę , że moja staruszka da radę po przeszczepie z VW :razz:
Adres firmy :
Poznań ul. Jugosłowiańska 14 tel. 061 86 74 527 po 16tej tel 604 59 10 49

Dodam jeszcze , że NTV nie jest aż tak wysoko obrotowym motocyklem a sworznie na pewno były ważone te oryginalne i dorobione i utwardzane na wzór oryg.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12