Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Moje błędy ..... i całe zamieszanie z regulaminem
Autor Wiadomość
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 04:45   Moje błędy ..... i całe zamieszanie z regulaminem

Sprawa 1.



Chodzi o to,że przytrafiło mi się parę literówek typu wątpięE. Zdarzyło mi się również podczas pisania posta [postu] ( i robieniu przy tym wielu poprawek) przegapić małą nieścisłość w odmianie rzeczownika.Napisałem "podczas prowadzenia pojazdu (samochodEM,motocyklEM,rowerEM).



ZROBIŁEM BŁ?D - jestem człowiekiem.Człowiek się myli.Zdarza się.



Tymczasem NIKO porównuje moje literówki do notorycznie popełnianych przez siebie błędów ortograficznych ( mimo iż dwa posty wcześniej poprawiałem identyczny błąd ) i domaga się ode mnie przeprosin.



Otóż ... nie przeproszę za to,że poprawiam.Mogę przeprosić za czepianie się np napisania łącznie "naprzykład" ( bo spacja mogła umknąć ) ale w

żadnym wypadku nie zgodzę się aby na tym forum były kwiatki typu "kułeczka","zaczoł" itp.



Sprawa 2.



NIKO zarzuca mi kasowanie postów.Prawda.Kasowałem Jego posty ( i nie tylko ).Dlaczego? Ano dlatego,że prosiłem o uwagi na PW lub w osobnym poście.Nie wiedzieć czemu nikt nie posłuchał mojej prośby i OT zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu ( a ja na przenoszenie i wklejanie OT do oddzielnych postów czasu nie mam - wybaczcie ).Rozumiem,że można czasami wtrącić jakąś uwagę ale permanentnego wałkowania jednego i tego samego OT ( mimo ostrzeżeń ) tolerować nie mam zamiaru.



Sprawa 3.



Regulamin.



Powiem Wam dlaczego "tak się czepiam".



Prowadzę dwa fora.Oba motocyklowe.Na tym pierwszym jest stado baranów nie potrafiących pisać poprawnie po polsku.Próbowałem różnych metod łącznie ze zbanowaniem jednego kolesia.Nie udało się.

Zostawiłem tam moderatora i dałem sobie spokój.



Gdy założyłem to forum stwierdziłem z miłym zaskoczeniem,że są motocykliści potrafiący pisać poprawnie po polsku.Że są tacy,którzy przestrzegają zasad panujących na forum.Że nie są bandą niedouczonych osłów.

I było miło ... do czasu.Pojawiła się iskierka.A za nią pojawiły się utyskiwania na regulamin.



Otóż oświadczam,że nie mam zamiaru zmieniać regulaminu tylko dlatego,że 2 lub 3 osobom nie chce się używać polskiej czcionki i pisać zgodnie z zasadami języka polskiego.

Nie róbcie z siebie osłów nie potrafiących wcisnąć w odpowiednim momencie klawisza [Shift] i [Alt].



Bądźmy kulturalni.Nie jest mi miło jak kolejny raz z rzędu muszę kogoś poprawiać.Nie jest mi miło jak daje ostrzeżenie które nie odnosi żadnego skutku.



Pozdrawiam i proszę o uszanowanie zasad panujących na forum.Ze swojej strony obiecuję,że do literówek nie będę się czepiał :) .



Wasz Administrator kermadec



P.S.Udzielam się na wielu forach i na prawdę są takie gdzie po 2 ostrzeżeniach idzie się na 2 tygodniowy urlopik a po 4 lub 5 dostaje się bana.Ja chcę tego tutaj uniknąć bo i po co nam to?
 
 
NIKO
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:34   

No nie jest to to czego oczekiwałem ale miło usłyszeć chęć poprawy :) . Nie mniej jednak ja takową obiecuje i deklaruje że będę kochał administratora swego jak siebie samego i co się z tym wiąże ,mam nadzieję na Jego mniejszą jak dotychczas złośliwość .

KOCHAM Cię mój administratorze :) . I uznajmy te drobne niejasności między nami za nie byłe .Tylko nie rozumiem co oznaczają kropeczki w i było miło......do czasu ? Co to miało by znaczyć :) - to chyba mnie nie dotyczy ?:wink: Ale to nic mam też nadzieje że kiedyś się zobaczymy i za to wypijemy nie jedno piwko .
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 19:21   

Ja nic nie wiem ... jakie kropki ? :P
 
 
Easy-rider
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:16   

Hehe Brawo Niko:) Gratuluje poprawy! Teraz jest miło na forum i każdy się kocha:P
 
 
NIKO
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 22:34   

O tak a przecież miłość jest najważniejsza . Tylko żeby to za daleko nie zaszło .:)
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 18:19   

Ja się nie zgadzam z administratorem co do używania polskich znaków. Mimo to, jeśli będę chciał coś napisać, to dostosuję się do panujących tu zasad choć wydają mi się one niepoważne - szczególnie biorąc pod uwagę że to forum internetowe, a jak wiemy w internecie mamy doczynienia z netykietą.

Używanie polskich znaków wydaję mi się irracjonalne. Pisanie bez polskich znaków jest szybsze i równie czytelne jeżeli stosujemy zasady interpunkcji. Również przynależe do dwóch forów i na żadnym nie używa się polskich znaków (nie ma takiego wymogu, to normalne). Jako przykład podam forum.motocyklistow.pl - największe polskie forum traktujące o motocyklach.

Ale skoro regulamin jest niezmienialny to uszanuję to.



Mam nadzieję że moja wypowiedź nie będzie potraktowana jako "pójście w zaparte", chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, którego nie zmienię.

Mam też nadzieję że administrator nie uzna że zrobiłem z siebie "osła", tak jak wtedy gdy nie używałem polskich znaków.



P.s. Bądźmy kulturalni.



Pozdrawiam
 
 
kurakijczyk
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 26, 2007 02:09   

Mi też nie nazabrdzo pasują te polskie znaki ale cóż zrobić. Poporostu nieprzyzwyczajony jestem do ich stosowanie i piszę długo.
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 02:16   

Chłopaki ... dziękuję bardzo za uszanowanie regulaminu.



Dla przykładu : http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php - tutaj nikt się nie patyczkuje z "osłami" :wink: .



Pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Nie Mar 04, 2007 22:37   

Wiesz co, kermadec... Skoro już zabrałeś się za porządki z ortografią, to popracuj nad interpunkcją - zaczynając od siebie. Naprawdę nie wiem czy robisz to z pośpiechu, nie czytając sam tego co napisałeś, czy tak po prostu już masz. Na dzień dobry policz ile razy w tym tylko wątku popełniłeś następujące:

"Nie wstawiamy spacji przed: kropką, przecinkiem, średnikiem, znakiem zapytania, wykrzyknikiem, dwukropkiem, wielokropkiem, nawiasem oraz cudzysłowiem zamykającym.

Nie wstawiamy spacji po nawiasie otwierającym a także po cudzysłowie otwierającym.

Stawiamy spację po: przecinku, kropce, średniku, znaku zapytania, wykrzykniku, wielokropku oraz przed i po myślniku."

(na początek podpowiem że w samym akapicie "Sprawa 1." pierwszego postu jest takich błędów 13).



To naprawdę są podstawy, których powinno się przestrzegać na równi z ortografią jeżeli naprawdę chcemy porozumiewać się po polsku, a to właśnie chcesz przecież wyegzekwować.



pozdrawiam
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 00:24   

A to jest już czepianie się .....



Zamykam bo nie wiem po co odświeżać temat ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8