Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ssanie i grzanie silnika.
Autor Wiadomość
perkusja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 20:24   Ssanie i grzanie silnika.

Wyobraźcie sobie 20 stopniową temperaturę w piękny słoneczny dzień. Wyciągacie z garażu swoją maszynę, wkładacie kluczyk, starter, rozrusznik i ustawiacie ssanie. No właśnie i tutaj doszedłem do sedna tematu. Jak długo pozostawiacie wasze hondy Deauville na ssaniu? Ile minut opływa zanim wrzucicie pierwszy bieg i ruszycie spod garażu?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 23:53   

Ja mojego sprzęta zostawiam do czasu aż... Się ubiorę! Do garażu idę tylko w spodniach motocyklowych. W garażu odpalam maszynę, wyprowadzam na zewnątrz, ubieram wszystkie toboły, zabieram, co mam zabrać i w drogę. Jeżdżę max do 3k obrotów, aż wskazówka temperatury się uniesie.
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 14:03   

Moja deauville '98 na postoju chodzi tylko tyle ile zajmuję mi zapięcie się i wycofanie z parkingu (?30 sec?). Ssanie zdejmuję zaraz za bramą parkingu i przez osiedlowe uliczki toczę sie bez ssania. Po jakiś 300m mam pierwsze światła na których zawsze muszę stanąć i moto pięknie i równo chodzi i nie gaśnie.
 
 
wally 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 151
Skąd: Zamosc
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 16:33   

w lecie wogole nie uzywam ssania, maszyne grzeje kolo 30 sekund, jezdze spokojnie przez caly czas :)
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 17:32   

Yyyyy..... Ssanie latem to tylko na chwilę. Odpalam i po ok 10 sekundach ściągam sprawdzając czy silnik kręci powyżej 1000obr/min. Jak nie to jeszcze delikatnie daje ssania.

Nigdy na ssaniu nie jeżdżę.
 
 
Diobeu
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:23   

Ja odpalam na ssaniu, na którym chodzi maks. 10 sekund, potem zmniejszam do połowy, jak dalej chodzi równo (a chodzi równo :) ) to wyłączam ssanie całkiem, silnik od odpalenia do ruszenia chodzi tyle, ile trwa włożenie kasku i rękawiczek, czyli kilkadziesiąt sekund.

Życzyłbym wszystkim motocyklom gaźnikowym takiego przyjemnego odpalania jak ma Deauville, zawsze praktycznie na dotyk, zimna, ciepła, wszystko jej jedno.
 
 
Pils 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 164
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 01:56   

Wyprowadzam z garażu odpalam i w międzyczasie przebieram się po jakiś 2 min moto wchodzi na wyższe obroy słyszalna różnica zmniejszam do połowy ssanie. potem jak wyjeżdżam to wyłączam ssanie
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 04:17   

Ja ssania teraz wogole nie uzywam. Odpalam i jade powoli przez pół km az sie rozgrzeje :)
 
 
tomala_x
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 22:20   ssanie ?

to ja opowiem historie z moim motocyklem.

Odpalam motor i ssanie i jak odejde od motoru i tak na ssaniu motor sobie pracuje to pozniej mi gaśnie ...znowu odpalam i znowu gaśnie ..



A jak odpale motor i ssanie mu dam minimalnie i pozniej wylancze to pracuje mi poprawnie.

czyzby odkręcenie więcej ssania prowadzi do zalania komory spalania proszę o podpowiedz ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12