Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Po wymianie silnika
Autor Wiadomość
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:22   Po wymianie silnika

Witam , po wymianie silnika , który pochodził z młodszej NT zostały mi dwa jakby odpowietrzniki w pokrywach zaworowych do podłączenia , lecz w mojej Reverce wcześniej nie było czegoś takiego , więc nie mam gdzie to podłączyć .
Pytanie jest takie ; podłączyć to za pomocą trójnika i odprowadzić gdzieś ? Ciekawi mnie gdzie to jest podłączone w Deauville
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:41   

To odma - Devi tak ma. W przedniej pokrywie zaworowej masz to fabrycznie zaślepione, a tylna jest podłączona do airboxa.
Nie będzie problemu jeśli pary oleju z silnika odprowadzasz wężem gdzieś pod Moto(no chyba, że Cię ekolodzy dorwą :mrgreen: ).
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 13:02   

Nie chodzi mi o to , co w przednim jest zaślepione a w tylnym jest odprowadzone czyli odma , bo Revere też tak ma . Chodzi mi o to co jest przykręcone do pokrywy z wyjściem na wąż i jest to na obu pokrywach .Jeszcze zauważyłem na zdjęciach ,że węże z tego są połączone w jakby zawór uruchamiany podciśnieniem z jednego kolektora ssącego , ale nie wiem gdzie idzie dalej .
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 20:17   

https://get.google.com/albumarchive/115958445045215169596/album/AF1QipOF8B1VzeiUvtP4Z3dgrBokv5X3Sy8l5nOSnswl/AF1QipOwDc2ZrTYQ42FJJA7ym35vQH57gZpRu1JGQ9yu?authKey=COqfkI-x8eCy8AE

https://get.google.com/albumarchive/115958445045215169596/album/AF1QipOF8B1VzeiUvtP4Z3dgrBokv5X3Sy8l5nOSnswl/AF1QipP5Dmopd03A9QM6N_R12q0JuTFxaqEQRKRmgVmN?authKey=COqfkI-x8eCy8AE

Aaaa...
O tym mówisz?

Toż to przecież napisałem - podłączone do airboksa :mrgreen:
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Nie Kwi 22, 2018 21:52   

Ok , czyli sprawa jasna , coś wykombinuje . Może trójnik i też do airboxa .
Dzięki

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2018 21:25 ]
Ciąg dalszy po wymianie silnika brzmi tak ;
Dzisiaj silnik zagadał i muszę powiedzieć , że cicho pracuje wręcz aksamitnie , oby tak dalej . Po przejażdżce już nie jestem taki zadowolony - 2 bieg jak przyspieszam wyje . Reszta OK. Nie wyskakuje ale wyje . Słychać jak jedynka w maluchu :wink:
Koledzy Forumowicze jakie porady , co dalej chętnie posłucham . Trochę mi ręce opadły , może bym nawet to przebolał , ale czy skrzynia bardziej się nie rozsypie . Mam skrzynie od Revere , ale cały silnik by trzeba rozbierać .
 
 
smorawski_m 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 227
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Czw Kwi 26, 2018 19:06   

To jest układ dopalania spalin, Devi takie coś ma żeby spaliny były czystrze. Dwa węże z zaworu na głowice, jeden do Airboxa i jeden cienki do sterowania.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Kwi 26, 2018 21:49   

Ciekawi mnie skąd w głowicy to idzie ja podłączyłem do airboksa ale bez tego zaworu sterującego .
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Czw Kwi 26, 2018 22:05   

Zaślepić w cholerę i się nie przejmować ustrojstwem ;)
Do Berlina najwyżej nie wjedziesz, ale i tak co to za przyjemność po nazistowskich miastach jeździć :p
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 06:53   

smorawski_m napisał/a:
To jest układ dopalania spalin, Devi takie coś ma żeby spaliny były czystrze. Dwa węże z zaworu na głowice, jeden do Airboxa i jeden cienki do sterowania.


Wszystko cacy, tylko skąd w tym miejscu głowicy spaliny :???:
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 14:05   

GhoustDragon napisał/a:
Wszystko cacy, tylko skąd w tym miejscu głowicy spaliny :???:


No właśnie i to mnie ciekawi , bo pod pokrywą zaw. jest szczelne połączenie między głowicą a zewnętrzną częścią pokrywy (tym wejściem na wąż ) i ten kanał jest suchy :shock: Te zaworki na pokrywie są tylko na wciąganie gazów do głowicy a nie na wydalanie . Mój pomysł jest taki ,że połączę te dwie pokrywy wężem , żeby się nic nie dostało tam . Próbę robiłem jest OK
Nie wiem też gzie w airboksie jest to wejście tego węża z tych pokryw w Devi , czy tam gzie odma ? Jak by co to piszcie .

[ Dodano: Czw Maj 03, 2018 20:21 ]
Po wymianie silnika wszystko wskazuje , że jest OK . Silniczek od Devi sprawia wrażenie nie zmęczonego . Nie dymi , mam wrażenie ,że nie będzie brał oleju (zrobiłem dopiero 200km ) Świece mają kolor kawa z mlekiem :grin: , jest cisza w zaworach i w ogóle . Jestem dobrej myśli . Ta dwójka jedynie . Jak mnie kiedyś najdzie chęć to się za to zabiorę , teraz jest pogoda , trzeba kilometry kręcić . Serce jest o 13 lat młodsze , niektórzy mówią ; masz jakby o 13 lat młodszą żonę :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12