Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno kasku
Autor Wiadomość
ProVibe
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 18:29   

Miałem napisać czy kask z e-bay 'u ale rozmiar zgadza się nawet z pomiarami głowy przy pomocy centymetra. Aczkolwiek nie polecam kupna kasku tylko na podstawie pomiaru głowy ponieważ każda czaszka ma inny kształt. Znam gościa który jeździ w XL bo ma tak szeroką szczękę, a z pomiarów głowy nad brwiami i uszami wychodzi mu M.
 
 
IrekNTV650
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 23:20   

Nie wiem co kask można kupić za 280 skoro dla 4-latka kosztuje "byle co" prawie 100-150zł. Uważam że na kask trzeba wydać min 500 zł - chyba że jeździmy w tylko raz w miesiącu z garażu na myjnię.
 
 
joy 

Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 242
Skąd: Poznań/Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 00:16   

Kupiłem ostatnio szczękowca CABERG JUSTISSIMO GT - najwyższy model, i jestem rozczarowany, bo gwiżdże okrutnie. Podobno był testowany w tunelu aerodynamicznym i należy do cichszych, ale w porównaniu do leciwego integrala NOLAN N60 jest straszliwie głośny od 80 km/h. Bez zatyczek do uszu się chyba nie obejdzie... Powiedzcie, czy każdy szczękowiec jest tak głośny w porównaniu z integralem? Za tego CABERGA dałem ponad tysiąc...
 
 
MISZA-NFT
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 00:32   

Z tego co wiem szczękowce są zawsze z reguły głosniejsze od integralnych to chyba wszystko przez to, że mają ruchome cześci. Integralny jest zrobiony z jednej całości i stąd nie jest tak głośny.
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 15:44   

Joy, po pierwsze, szczękowce są zawsze głośniejsze od porównywalnych integrali, po drugie, nawet w integralu powinno się jeździć w zatyczkach (jeżeli jeździ się z większymi prędkościami) - słuch najbardziej uszkadza świst wiatru, o wysokiej częstotliwości, często niesłyszalny dla ucha.
 
 
zibi74
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:54   

Wiem ze zaraz zostane przez Was sponiewierany, ale wg mnie kupowanie kasku za 1000 zł to bezsens... Jesli chodzi o bezpieczeństwo to wywrotki parkingowe wytrzyma każdy kask,20 lat temu były kaski na które teraz nikt nawet nie popatrzy i spełniały swoje zadanie nawet przy ślizgu przy wiekszych predkościach.Jesli ktos przywali łbem centralnie w przeszkode powyżej 100km/h to i tak mu nic nie pomoże... Naprawde bezpieczne kaski to koszt kilku motocykli, mówie o kaskach takich jak w F1, tyle że tam jest dodatkowo stelarz zabezpieczajacy szyjny odcinek kręgosłupa. Ja tam kupiłem sobe taki kask http://www.allegro.pl/ite...zes_gratis.html ale o wiele taniej bez pośredników w hurtowni i jestem zadowolony. O wiele ważniejsze od marki kasku jest jego dopasowanie, rozmiar i odpowiednia regulacja paska- widziałem kilku motocyklistów z zapięciem powiewajacym z boku... a o skuterzystach juz nie wspomne...
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 20:43   

zibi, przeginasz w drugą stronę. to, że naprawdę bezpieczny kask kosztuje tyle, co parę motocykli to bzdura, takie kaski jak mają zawodnicy na wyścigach są naprawdę bezpieczne - i nie są jakoś dużo bardziej bezpieczne od kasków za około 100 dolarów. Ale wpółczesne kaski ogólnie są dość sensownie robione, nie ma jakichś superdrogich technologii które pozwalałby drastycznie zwiększć skuteczność kasku.



A ochraniacz na szyję można sobie kupić, za jedyne 400 dolarów:

http://www.leatt-brace.com :) )
 
 
zibi74
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 11:49   

nie wiem co to za kask, ale malowanie świetne!!!
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 16:37   

Zibi co do kasku w cenie 1000 zł to ci powiem dwie rzeczy



-za tą cenę masz niesamowity komfort podróżowania, nic ci nie szumi nie masz prądów powietrza przy karku itp. Co już było powiedziane



-jak mi koledzy powiedzieli to w kasku za 1000 zł nie liczy sie z czego jest zrobiona zewnętrzna skorupa tylko ta wewnętrzna gdyż to ona absorbuje największą siłę uderzenia; i jak mi wiadomo kask za 500 zł a za 1000zł ma inną mieszankę tej wewnętrznej skorupy lepszą oczywiście. A to że kask zrobiony jest z carbonu itp. to tylko po to by zmniejszyć wagę kasku co też jest ważne. Co każdy wie.



Ale największym dla mnie szczytem głupoty są ludzie którzy posiadają mocne motory a wsiadają na nie z "no name" kaskiem i lekką skórą.



Zibi na koniec chce ci powiedzieć że kask ratuje życie i to bardzo, mam znajomego który przeżył wypadek (jechał r6) posiadał kask agv z malowaniem Rossego za 1500zł; przywalił on z prędkością 130km/h w barierkę metalową kaskiem. Do dzisiaj z nim normalnie rozmawiam, czasami ma problemy z karkiem jak szybko się odwróci ale to normalne. A kask pęk na pół co dobrze świadczy. Więc warto wydać pieniądze na głowę, bo bez niej nie można żyć. Wiadomo każde ma swoje zdanie i poglądy.
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 17:11   





Jedna z lepszych bajek jakie czytałem na tym forum.

Pozdrawiam
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 17:39   





Jakby Ci to... wszystkie kaski mają wewnętrzną warstwę absorbującą wykonaną z tego samego materiału - styropianu. Taki za 300 zł i taki za 600 i taki za 1500. Różnice występują w materiale skorupy zewnętrznej oraz tym, ile tego styropianu może być i w jakim kształcie dokładnie, ale jakichś porażających różnic na korzyść superdrogich kasków nie ma (a może być i na odwrót).
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 18:18   

to dzięki że mnie poprawiłeś.



To z tego wychodzi że tak naprawdę płacimy jedynie za komfort.

thx.



Sitars: Tak mówił a jak było. Sądzę że miał na liczniku 150 lecz gdy zobaczył korek zaczął hamować (bo akurat zjeżdżał z wiaduktu) to wiadomo wytrącił trochę prędkości, może przesadziłem z tym 130. Ale liczy się fakt że uderzył kaskiem w barierkę z nie małą siłą.
 
 
zibi74
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 16:34   

Ja kilkanaście lat temu też zaliczyłem szlifa przy 120(prędkośc przed wytrąceniem) i nawet niewiem o co przywaliłem wydaje mi sie ze o jakiś kamień lub betonowy słupek z nr drogi tak że urwało mi szczęke z jednej strony kasku, skutki wypadku były podobne jak bym dostał porządnie piąchą, bolala mnie szczena przy przeżuwaniu A kask to stara poczciwa ' z roku 90 warty grosze a jednak spelnił swoje zadanie...
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 19:55   

Mam pytanie zatem. Moim kolejnym kaskiem, jak mniemam, będzie Caberg Rhyno (http://picture.yatego.com...att_Galerie.jpg) lub Airoh SV55 (http://www.suzuki.is/Acce...oh/SV55S29N.jpg).

Pytanie brzmi oczywiście - który z nich? A może polecicie innego szczękowca do 500/600zł?



Zakup po wakacjach, czyt. po saksach.



Pozdrawiam
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 01:37   

Ja z SV55 jestem zadowolony. Przejechałem w nim ok 15000km i nigdy nie sprawił mi zawodu. Z Caberg 'iem nie miałem do czynienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13