Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Honda Deauville 650 a inne motocykle
Autor Wiadomość
virago28
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 16:22   





:) , fajna wypowiedź, i konkretna.

Wycieczki osobiste niepotrzebne, jeśli chcesz wiedzieć podobają mi się obie rzeczy - gadżeciastwo na chopperze to inny klimat, sprawna jazda w trasie też co innego - oba fajne, oba dają dużo radości i oba stworzone do innych celów. najlepiej byłoby mieć stajnie motorków i sobie wybierać :) .

Co do motocykla to stoję na rozdrożu: jedno jest pewne: właśnie sprzedaję Virażkę 535, to był mój pierwszy pojazd na którym uczyłem się kierować, uznałem że to nie jest jednak motor docelowy i nie chcę więcej w niego ładować w ulepszenia, aczkolwiek nigdy mnie nie zawiódł i nie mam do niego poważnych zastrzeżeń, i kupię albo większego choppera (virago 1100) albo Honde Deauville.



Gdybym miał możliwość pojeżdżenia sobie z 1000km na devi to sam bym wyczuł co i jak, niestety to niemożliwe, cokolwiek kupię to będzie raczej w ciemno, co najwyżej po krótkiej przejażdżce testowej - dlatego pytam Was - jako bardziej doświadczonych - o rady.



Jednak trzeba brać poprawkę - to jest forum "hondziarzy", jasne że każdy powie "bierz ntv", każdy chwali co sam ma, dlatego proszę o konkretne, rzeczowe wypowiedzi: np: "hamulce w motorze X były..., NTV hamuje o wiele...", "na zakrętach jeżdżąc ... czułem ..., Deauville daje mi zaś poczucie ...". itp.



Te wypowiedzi i argumenty o doczepianiu gadżetów itp. to cytaty z forum miłośników chopperów - tam również zadałem podobne pytanie i uczestnicy oczywiście piszą że "tylko chopper, że turystyki to nudne, nieco większe "skutery". Ktoś zacytował faceta z CPN który - tankując devilke - niezmiernie dziwił się że do tego skutera wchodzi aż 19L paliwa...



Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi, może jeszcze ktoś zabierze głos.
 
 
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 17:46   

He o CPN pisał Stilgar. Na Forum Virago też jestem i jak widzisz nie mówię zostań przy czopku. Tak jak pisali koledzy z FV lepsze heble, ładniej wchodzi w zakręty, ale to się tyczy wszystkich turystów nie koniecznie Devi.
 
 
cjt7 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 18:27   

No dobra to ja też coś wtrące swojego. Nie można jednoznacznie ocenić który motor jest lepszy a który gorszy bo po prostu nie ma obiektywnych odnośników. Motocykle te (chopper,turystyk) służą innym celom i tylko od upodobania użytkownika zależy co mu będzie odpowiadać. Sam musisz sobie odpowiedzieć czego tak naprawdę oczekujesz od motocykla i co cię w nim rajcuje. Ja jeździłem (i jeźdzę) 3 sezony małym cruiserem (250ccm), a niedawno nabyłem sobie devilkę i o ile do pracy w Wawie nigdy nie pojechałem tym cruiserem to devilką latam praktycznie codziennie i nie chodzi o wygodę w manewrowaniu (chociaż ta jest niewątpliwa) gdyż takim cruiserem też dobrze się przemyka pomiędzy autami, ale o to że jazda do pracy kłóci mi się z "wolnością" odczuwaną na choperku. Według mojej opinii devilka jest bardzo praktycznym, wygodnym i niezbyt drogim turystykiem do jazdy np we dwoje gdzieś pod namiot bądź do bardzo sprawnego przemieszczania się w mieście i tak ona została skonstruowana - bez zbędnych elementów ozdobnych czy gadzeciarskich - wszystko praktycznie. To jednak nie oznacza że już nie lubię pomykać chopperkiem - szczególnie na spotkania ze znajomymi czy na jakieś zloty - to zupełnie inna atmosfera i inny styl jazdy, ale według mnie tak ma właśnie być.

Reasumując ten przydługi wywód: jeśli chcesz koniecznie wybrać jedno moto to musisz się sam zastanowić co dla ciebie jest istotniejsze i ważniejsze i wtedy będziesz wiedział co wybrać bez względu na parametry techniczne - poza tym kupno motocykla to nie ślub na całe życie - nie podoba się to sprzedajesz i kupujesz innego.... 8)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 01:11   

Moim zdaniem turystyki typu NTV pod wzgledem technicznym przewyzsyaja 535 (i tympodobne) we wszystkim, bo poprostu ich przeznaczenie wymaga dopieszczenia wszystkiego jeszcze bardziej. Zamiast placic astronom,icznych pieniedzy za akcesoryjne chromowane gmole masz do dyzpozycji 2 wentylowane tarcze i system CBS, tylne zawieszenie ma mozliwosc regulacji (do wszystkiego jest latwy dostep), co pozwala dostosowac parametry jezdne motonga pod siebie... Z przodu olej 15 i moim zdaniem takze z przodu jest OK. Turysta niemal zawsze pozwoli Ci na nieco wiecej niz 535... Chcesz spokojnej, komfortowej jazdy - nie ma sprawy... Chcesz nieco bardziej odkrecic i posmigac na winklach nie ustepujac kroku sportowcom - bardzo prosze 8)



Powiedz moze konkretnie, czego oczekujesz od kolejnego motocykla i mysle, ze obiektywnie bedzimy w stanie cos wymyslic. Moze wcale nie padnie na NTV, ale na przyklad na DL650, albo nawet VFR :wink:
 
 
virago28
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 02:42   





moje preferencje: 90% jazda po ulicy/10% ścieżki leśne itp. "teren". Sam asfalt bez możliwości wjazdu w lekki lasek odpada.

Poza tym: nisko siedzenie (jestem niewysoki), niezbyt ciężki motor, maksymalny komfort i osłona, minimalna obsługa, przyspieszenia powyżej virago, praktyczny załadunek dużych bagaży.



A propos wyboru: jechałem w końcu ntv i - ostatnio równiez - devilą. To co rzuciło mi się w oczy:

+ ntv/devila ma nieco większą moc i oddaje ją cicho i spokojnie, choppery sprawiają wrażenie jakby miały ze dwa-trzy razy większe silniki niż mają

+ cichszy silnik=komfort ale i wrażenie małego, skromnego silniczka

+ łatwiej skręca

+ lepsze, mocniejsze hamulce

+ lepsza aerodynamika, osłona, prawie nie wieje (devila z wysoką, oryginalną szybą)

+ immobiliser



- wyżej siedzenie (ale jeszcze ujdzie) i przez to mniejsza stabilność,

- dużo trudniej się pcha ten motocykl siedząc na nim, jest dużo wyższy, dużo cięższy i nieporęczny, cofanie na trawie/pod górkę prawie niemożliwe, virażką nie stanowiło to problemu,
 
 
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 22:03   

virago28 - bardzo to zgrabnie podsumowałeś :) . Ja w Devilce widzę tylko jeden minus - mogła by być lżejsza. Czasem mam wrażenie, że jadę czołgiem po mieście - ale cóż, to w końcu turystyk. Spełnia moje oczekiwania w 99%
 
 
virago28
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 03:24   

a co sądzicie o takim zestawieniu:

Honda Deauville 650 vs Yamaha TDM 900



Honda: 56KM, 250kg, moc/masa=0,25, gaźniki, kardan

Yamaha: 85KM, 190kg, moc/masa=0,45, wtrysk, łańcuch (wg serwisanta ponoć sporadyczna obsługa i regulacje)



Oba przeznaczone do turystyki, w podobnych cenach i rocznikach, oba ponoć wygodne i wysoko oceniane w testach (przy devili testerzy narzekają na zbyt małą moc, przy Yamasze na brak centralnej stopki w standardzie).



Jeździł ktoś z was oboma i ma jakieś porównanie?
 
 
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 05:33   

Przed zakupem ( tym roku ) jedyną konkurentką dla Devilki którą poważnie rozważałem była TDMka. Wybrałem Devilkę. bo bezpieczniejsza,silnik nie do zabicia no i w TDM łańcuch o którym musisz myśleć. Z drugiej stony na TDM można zobić wheelee :wink:

Aha! No i w NTV700 to już nie gaźniki tylko wtrysk w standardzie, 65 kucyków i ABS-CBS ( nie jestem pewien czy ABS na 100% jako standard) ;P.
 
 
mlynaszz 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 09:25   

Też myślałem o TDM (jak również o soft enduro typu Aprilia Pegaso, czy Suzuki Freewind), ale wybrałem Devilkę , również dla tego, że według przeczytanych opinii jest bardziej przyjazna dla użytkownika niż TDM, łatwiej wybacza błędy przy kręceniu manetką. To przy przesiadce z 250 miało dla mnie spore znaczenie. Póki co moc, którą Honda posiada w zupełności mi wystarcza!! Mam ją od czerwca i jak na razie nie pokusiłem się jeszcze na sprawdzenie V max! :lol:
 
 
virago28
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 14:25   







Devila 700 odpuszczam jednak z porównania, bo jest znacznie droższa (od 20 tys wzwyż) od TDM900 i Devili 650, które można dostać już za 10-13 tys.



Tak więc: Honda Deauville 650 vs Yamaha TDM 900



p.s., wiem że macie w większości Hondy ale postarajcie się byc obiektywni.
 
 
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 20:45   

Jesteśmy obiektywni :D Honda :D

A poważnie, to przydałby się ktoś, kto miał oba moto i mógł podsumować ale chyba nikogo takiego na forum nie ma.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 02:26   

Koledzy sa obiektywni, ale trafiles na grono, ktore najprawdopodobniej swiadomie wybralo Honde... Jakies powody jednak byc musialy...



BTW. Jestem pewien, ze Devi (jak kazdy motocykl) mozna porwac na kolo... Ale nie jest to sprzet do takich zabaw :P



EDIT



Poczytaj o Suzuki DL 650 V-Strom... Moze akurat ten Ci podejdzie w 100% Silnik V2, wtryski, wystarczajaca moc, male spalanie, dobrze prowadzi sie w zakretach, bardzo wygodny, chyba najskuteczniejsze oswietlenie seryjne jakie widzialem w motocyklu.
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:54   

Też coś dodam od siebie:

Mocno zastanawiam się także nad TDM-ką i znalazłem ciekay test:

http://www.motocykl-onlin..._TDM_900_A_cz_1

http://www.motocykl-onlin..._TDM_900_A_cz_2

http://www.motocykl-onlin..._TDM_900_A_cz_3



ale też to jeśli chodzi o starszy model:

http://www.motocykl-onlin...maha_TDM_850900



Jest to opcja - jedna z wielu myślę jeszcze o Transalpie 650

wszystko to jednak nie ma Kardana :( który sprawia że nie martwie się o napęd.

Są BMW R.... GS z kardanem ale kosztuja odpowiednio i tu ma sie wrażenie że jeździ się czołgiem, jeśli porusza się po mieście jednak to wrażenie znika jak wyjeżdżasz dalej ( nawet w szutry)
 
 
wally 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 151
Skąd: Zamosc
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 20:42   

po sobotnim wyjezdzie na Ukraine dodam jeszcze ze wszyscy na innych moto ( goldwing, varadero, fj1200) mimo podonych ciuchow zmarzli, oprocz mnie :) . Devi pod tym wzgledem jest de best :)
 
 
virago28
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 20:45   





Miałem ten sam dylemat, w końcu po przymiarkach do obu, namowach mechaników i jazdach testowych kupiłem TDM900 i taki ci polecam. Smarowanie łańcucha co kilkaset km, (samodzielne) naciąganie co kilka tys. i wymiana co 30-40 tys (koszt zestawu ok. 400zł) nie taka znowu tragedia. Jak ktoś bardzo leniwy montuje automatyczną olejarkę (za ok. 400zł) i po sprawie.



Devila650:

+ dobra osłona przed wiatrem

+ immobiliser

+ kardan

- za słaba [stosunek moc/masa=0,27, tyle co virago]

- ciężka

- zintegrowane, niewielkie kufry i żadne inne

- za spokojna, delikatna jazda, brak emocji

- za mały rozstaw fabrycznych lusterek



TDM900:

+ moc i przyspieszenie!!! - to jak Devila razy dwa[stosunek moc/masa=0,45], wrażenie mocy potęguje gwałtowna reakcja moto na operowanie manetką, wrażenia murowane 8) ,

+ lekka

+ niskie spalanie 4,5l/100

+ wysokie, wygodne, wszechstronnie regulowane zawieszenie "a 'la enduro" pozwala czuć się pewnie i łyka nawet duże dziury, mimo zawieszenia siedzenie nie jest zbyt wysoko

+ możliwość jazdy w lżejszym terenie

+ dowolne akcesoria, duży wybór różnych producentów

+ 6 biegów

+ podwójny reflektor

- gorsza ochrona przed wiatrem

- ostro reaguje na kręcenie manetką

- łańcuch



Devila ma mimo wszystko za małą moc i to przeważyło. Oba motongi są w miarę niskie, łatwo się prowadzą, basowo gadają, choć TDM z racji większego silnika poważniej. Dodatkowo na TDM pojedziesz również w niewielki teren, poza ubitą drogę.



Transalpa wprawdzie nie ujeżdżałem za to próbowałem jego odpowiednika - Suzuki V-Strom650. Miękki, wygodny, ale ma za słaby silnik o nieprzyjemnym enduropodobnym brzmieniu i jest kiepsko wykończony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13