Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Obwód głowy
Autor Wiadomość
dozger 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 53
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:45   Obwód głowy

Witam

Poraddźie mi jak poprawnie zmierzyć obwód głowy aby dobrać odpowiedni kask.Mam w domu 3 kaski, wszystkie mi pasują ale 2 z nich to L i jeden M.Z czego z tych dwóch o rozmiarze L jeden jest większy a drugi bardziej dopasowany.Mierzyłem po mojemu i wychodzą mi 2 wymiary głowy albo 58 albo 59 a to akurat przedział między L a M.Mam zamiar kupić kask z allego i nie mam możliwości przymiarki dlatego nie chcę popełnić gafy.

Z góry dziękuję.



P.S.

Mierzyłem 1 cm nad uszami ale jeśli uwzględniłem łuk brwiowy to wychodzi mi 59 a powyżej na środku czoła to 58.
 
 
joy 

Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 242
Skąd: Poznań/Częstochowa
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 13:06   

Moja rada brzmi: po prostu przymierz kask. Wszelkie pomiary są obarczone dużym ryzykiem, ponieważ kaski tego samego rozmiaru, ale różnych producentów potrafią znacznie różnić się między sobą. Ja używam kasku Caberg w rozmiarze L, ale poprzedni był Nolan M, wcześniej jeszcze Caberg S, a na samym początku Nolan L. Nigdy nie kupię kasku wysyłkowo, bez mierzenia. Jeśli chcesz kupić kask w sklepie internetowym, to wybierz się do najbliższego sklepu motocyklowego i przymierz interesujący Cię kask (nawet w kilku rozmiarach) nie kupując, a następnie zamów ten dopasowany rozmiar przez Internet. Powodzenia!
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 13:13   

Ja też zgadzam się z Jojem. Chociaż sam kupiłem pierwszy kask bez mierzenia i pasuje, ale może być różnie. Generalnie mierzysz dobrze, obwód głowy mierzy się przez środek czoła. Jeżeli Masz możliwość zastosuj się do rady Kolegi.

Pozdrawiam
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 14:18   

Mi sprzedawca kazał się zmierzyć 1cm nad uszami i 1cm nad brwiami... Ostatecznie kupę to dało, ponieważ kask i tak był za duży! Kask, to najważniejsza część Twojego ubioru! Zbyt duży kask w czasie wypadku i tak dobije Ci do twarzy i będzie się kręcił na głowie jak chciał... W efekcie nie da praktycznie żadnej pomocy... Za ciasny kask uciska tętnice znajdujące się na głowie i znacznie ogranicza dopływ krwi do mózgu, co także może być niebezpieczne... Co do rozmiarów i producentów - tak, jak napisali przedmówcy różnie bywa... Najlepiej przejedź się do jakiegoś motocyklowego, gdzie mają duży wybór i wybierz coś dla siebie... Poproś pana sprzedawcę o jakiś rabat, zniżkę i na pewno coś tam zejdzie z ceny :)



Dodam jeszcze, że kiedyś przymierzałem dwa kaski HJC CL-R1 w rozmiarze L i jeden był dobrze dopasowany, a drugi był znacznie luźniejszy, tak więc przymiarka kasku w sklepie i kupno tego samego modelu nie daje 100% pewności, że kask będzie pasował...



Kolejna przydatna informacja, o której nie słyszał na początku przygody z motocyklem (ja kupując kask o tym nie wiedziałem). Jeżeli wkładasz na głowę dwa rozmiary i mniejszy nie uciska nadmiernie skroni, to ZAWSZE bierz mniejszy rozmiar!



Pozdrawiam!
 
 
dozger 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 53
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 14:24   

dziękuję za rady.

Problem z tym,że tych kasków nigdzie w sklepie nie spotkałem u nas w PL.Marka to CRAFT i model RXX lub RX7.Przyszło mi do głowy,że sprzedający może zmierzyś swoją czaszkę i jeśli będzie miał ten sam rozmiar co ja to pozostaje mi się zdać na jego uczciwość.
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 17:08   

Pamiętaj też, że kask dopasowuje się do głowy czyli układa i jeżeli jest to kask używany to nawet przy tym samym obwodzie głowy może nie za bardzo pasować. Weź to pod uwagę i oczywiście licz na uczciwość sprzedawcy.
 
 
Ente

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 195
Skąd: Lüneburg-Niemcy
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 18:31   

Kazda glowa ma inny ksztalt ,wysokosc itd.numeracja to jedno a ,,siedzenie" na glowie

bez ucisku czy luzu to jest najwazniejsze .duze ryzyko kupowanie na odleglosc. w polskim sklepie znajdziesz na pewno cos cenowo podobnego do marki CRAFT.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 01:59   

Decydując się na kupno kasku weź pod uwagę nie tylko wygląd, czy certyfikaty... Ale także ceny i dostępność części! Zdarza się, że w kasku coś ulegnie uszkodzeniu - na przykład będziesz robił zdjęcie zwojemu motocyklowi i w tym czasie kask zsunie się na ostre żwirowe podłoże i porysujesz szybkę w miejscu, które będzie utrudniało widoczność... Czasami taniej i szybciej może wyjść kupno nowego kasku, niż szybki do niego!
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 03:06   

Słuchaj , zanim kupisz wysyłkowo kask dopytaj się o możliwość wymiany na inny rozmiar.

Zdecydowana większość sprzedawców nie robi z tego problemu ( nie wspominam już nawet o tym że wg prawa masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny).



Teoretycznie zatem nic nie ryzykujesz, no może poza kosztami przesyłki.

Pozdro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12