Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
KU PRZESTRODZE-GLEBA W MIEŚCIE
Autor Wiadomość
NTV650Revere 


Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Kwidzyn
  Wysłany: Nie Paź 30, 2011 15:17   KU PRZESTRODZE-GLEBA W MIEŚCIE

Witam,na wstępie powiem wymieniajcie opony na czas.Dnia 28.10 ok godz 20 wybrałem się na przejażdżkę swoją piękną Hondzią Revere 90roku,padłem w poślizg zawinąłem się na znaku a motor poleciał na chodnik,po podniesieniu motocykla straty przeraziły mnie od razu,przednia lampa i zegary rozsypane w drobny mak,bak lewe lusterko obie klamki podnóżki itd...tym wydarzeniem kończę sezon,nie mam pojęcia skąd zdobyć zegary i bak,jeśli ktoś ma niech napisze liczę na pomoc :sad: pozdrawiam
_________________
Długi
 
 
buu-84 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 311
Skąd: warmia
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 17:02   

dobrze że ty wyszedłeś cało

a co do części popatrz na allegro i podzwoń może akurat trafisz
tu przykładowe aukcje
http://moto.allegro.pl/ws...1884772671.html
http://moto.allegro.pl/ho...1855977317.html
http://moto.allegro.pl/ho...1906435165.html
 
 
DorDaw 
Premium User
Honda Goldwing


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 935
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 21:13   

Musisz wiedzieć że motocyklista uczy się na błędach , często na własnych! One jednak najbardziej bolą ( kosztownie) . Dobrze ,że Tobie się nic nie stało i nie uderzyłeś głową w znak lub krawężnik . Motor powoli odbudujesz . Pamiętaj "Każdy motocyklista zaliczy glebę - pytanie tylko KIEDY" . :razz: Ja już leżałem :razz:
_________________
Honda Gold Wing GL 1800A
Pomagam w uzyskaniu odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych !!!
 
 
jahol 
wiatr we wlosach


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: skwierzyna,poznan,uk
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 21:49   

DorDaw napisał/a:
Pamiętaj "Każdy motocyklista zaliczy glebę - pytanie tylko KIEDY" :razz:


Swieta prawda. Dobrze, ze Ty jestes caly
_________________
H-D MT 350
NT 650 V DEAUVILLE '00
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 21:56   

Dobrze, że jesteś cały. Teraz warto zastanowić się co było błędem. Szybkość? Zimne opony? Łyse opony? itd... Sytuacja uczy nas wtedy, gdy ją przestudiujemy dokładnie i zrozumiemy błąd. Ineczej kosztowna lekcja nic nie wniesie. Ja dbania o opony nauczyłem się w Corolli - bezpieczniej niż na motocyklu.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 01:12   

Z doświadczenia wiem, że opony same z siebie nie puszczają.. Trzeba im w tym troszeczkę pomóc.

Grunt, że Ty jesteś cały. Części szukaj na allegro.

Jaki kolor zbiornika potrzebujesz?

PozdRR
_________________
Pucuś
 
 
pappuu 


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 298
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 16:46   

Jeśli nie masz większych szkód na swoim zdrowiu to się cieszę. Motocykl przez zimę przygotujesz do kolejnego sezonu. Sam przez to przechodziłem niecały miesąc temu.
Co do kupna części na allegro to uważaj co kupujesz. Dla pewności każdy zakup potwierdź po zobaczeniu zdjęć kupowanych przedmiotów. Ja miałem problemy z zakupem.
Większość dostępnych części jest z modeli do 1993 roku czyli z tego co piszesz do Twojego modelu. Niech sprzedajacy zrobiadokładne zdjęcia bo czasmi nie wiedzą co sprzedaja.
Sam miałem problemy z błotnikiem bo sprzedający musiał wysłać drugi tym razem właściwy. Co do elektryki to też są róźnice i musisz wszystko dokładnie sprawdzić.
Zegary dostaniesz w kwocie od 400zł za wersje europejską, na lusterkach można oszczędzić i kupić za około 50-60 zł.
Z przekaźnikami uważaj bo mogą mieć walniętą wiązkę i trzeba potem zwracać albo kombinować. Nowe lampy kosztuja od 250zł + przesyłka , kierunkowskazy od 20 używane.
_________________
 
 
lizaczek78 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 242
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 08:59   

Wiem co masz na myśli jeżeli chodzi o jazdę o tej porze roku po mieście. Nie dogrzane opony wilgoć na aswalcie i dookoła pełno puszek które uważają że jak nie jedziesz za szybko to jesteś lama, a ty pop prostu dbasz o przyczepność. Mam to co dzień dojeżdżam codziennie do pracy moją dewilką, 5 km ani moto a ni opony nie zdążą się dogrzać. pamiętaj plastik da się pokleić albo wymienić ale ciało nie zawsze się goi jak potrzeba. Powodzenia w odbudowie.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 12:08   

lizaczek78 napisał/a:
pamiętaj plastik da się pokleić albo wymienić ale ciało nie zawsze się goi jak potrzeba.


Taka ciekawostka tylko... Bikerzy z Opola, którzy często się łamią, latają do Anglii, gdzie "spawają" im kości ;) Trzeba co prawda zapłacić, ale powrót do zdrowia jest zdecydowanie szybszy i czasami nie trzeba nawet przerywać treningów ;)
_________________
Pucuś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12