Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gdy kończy się paliwo...
Autor Wiadomość
toples 


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 329
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 10:42   

teoretycznie powinno wejść tyle samo :lol: mam lekki wgniot po prawej stronie baku(nie z mojej winy) teraz szpachelki trochę jest położonej, więc bym chyba przegrał z Tobą :cry:



A co do przejechanych km mam 350, rezerwa ciągle w pogotowiu :wink: zobaczymy na czym sie skończy...
 
 
punio
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 02:00   

Toples, jeno uwazaj, zeby jak juz wyssie ci wszystko z baka, to zeby rdzy nie zassalo...



Bo potem to ty bedziesz z odwrotnej strony w filtr dmuchal i myslal, jak to 200 kilo do domu zapchac.



Ale, jak to mowia, nie ma letko. A rezerwa nie zaczyna sie cos z 5 litrow?
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Sro Maj 07, 2008 02:12   

Nie, 2 litry. Wyjechanie baku do pusta pozwala wlać 19 z drobnym hakiem, a po przełączeniu na rezerwę na najbliższej stacji wlałem 17 z drobnym hakiem. :)
 
 
Androo
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 21:29   

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich na forum. Jeżdże NTVą drugi sezon, a dopiero do was trafiłem, ale do rzeczy; wg serwisówki dostępnej w google na pierwszej pozycji po wpisaniu w wyszukiwarce "strony poświęcone motocyklowi honda" (niestety nie mogę podać linka bo to mój pierwszy post i do tego nie upłynęło 24 h od rejestracji) Ntv ma 2,5 litra pojemności rezerwowej i 19 literków pojemności baku.





BTW. Polecam zassanie tej serwisówki
 
 
Skuciok
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 15:04   

Pytanko o kranik.

Czy kranik w NTV zakręcamy zawsze po zgaszeniu moto czy można zostawić bez obaw otwarty za dnia, a zakręcać tylko na noc. A może zakręcać dopiero po postawieniu moto na zimowy odpoczynek? Pytam bo w poprzednim moto jak sobie nie zakręciłem to istniała możliwość zalania się gaźnika i reszty, tam wszytko było "normalnie" czyli czyste parcie cieczy ;], a tu mam pompkę paliwa...
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 15:35   

Hmmm.... Jak miałem sprawne zaworki iglicowe to zostawiałem kranik otwarty. Zamykałem tylko wtedy, gdy wiedziałem, że nie będę jeździł dłużej niż miesiąc.

Teraz zamykam bo zaworków jeszcze nie wymieniłem i paliwo dostaje mi się do oleju :( .
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 22:04   

?miało możesz przełączyć kranik na rezerwe; paliwo nie powinno uciekać. Ja jeszcze jeżdżę bez pompy paliwa i nie mam żadnych kłopotów, tylko trzeba wiedzieć kiedy zalać. Oczywiście jeśli motocykl będzie stał dłużej (zimowanie) to zakręcić.
 
 
maciekmateusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 17:15   

Ja na noc zawszę zakręcam kranik, nawet jak idę do roboty na 8 godzin - też zakręcam. Czasem zdarzało mi się nie pamiętać o odkręceniu kranika podczas rozkęcania maszyny :) :):)
 
 
Master1098
[Usunięty]

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:35   

A jak rozpoznać to, że paliwo przedostaje się do oleju??
 
 
Skuciok
[Usunięty]

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:52   

Po pierwsze masz go więcej niż gdy ostatnio sprawdzałeś :wink: . Po drugie konsystencja i kolor kawy z mlekiem. Oczywiście jak już do tego dojdzie to olej kwalifikuje sie tylko do wymiany.
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:14   

No i zapach.... :wink: .
 
 
Jędrek

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:51   

Leje zawsze do pełna a po 300 km szukam stacji benzynowej. Jeżdżę zawsze z kranem paliwa w pozycji rezerwa. nie stwarza to ryzyka, że motocykl stanie w trudnej sytuacji np w tunelu czy w szybko jadącej kolumnie, czego doswiadczyłem. Ostatnio w Danii zapomniałem,że nie nalałem do pełna i stanąłem. Zadzwoniłem ze słupka na autostradzie, przywieźli mi paliwo bez kosztów dodatkowych.

pozdrawiam

jędrek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13