Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gaźniki - pytanie z Ciekawości
Autor Wiadomość
kwieciu_89
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 23:47   Gaźniki - pytanie z Ciekawości

Jest to pierwszy mój post więc chciałbym na początku przywitać wszystkich tutaj zarejestrowanych Userów oraz grupę moderatorską



"siemano ludzie"





tak, wracając do tematu , Jestem szczęśliwym posiadaczem NTV revere z 88r z oryginalnym przebiegiem 28 tyś. km ( wiem wiem)



pojazd stał przez 9lat u helmutów pod plandekom ale odpalił od szczała więc wszystko było jak najbardziej sprawne



ale pytanie jest , dlaczego po synchronizacji gaźników i ustaleniu dawek paliwa (jednakowych 1,5 - 2 obroty) silnik miał problemy z przekroczeniem 2,5 tyś obrotów ? bardzo magiczna bariera , jak przeskoczył to już szedł jak huragan 8)



dopiero zwiększenie dawki na przednim cylindrze wyeliminowało problem , mógłby ktoś w jakiś mniej lub bardziej racjonalny sposób wytłumaczyć mi to zjawisko ? czy może jest to bardziej powszechny problem ?



pozdrawiam
 
 
waffel
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 17:34   

Tak to się zdarza w motocyklach nie używanych zbyt często , po tak długim staniu maszyny i należy przede wszystkim rozebrać gaźniki. Przyczyną takiej sytuacji może być membrana jednego z gaźników nie dość szybko reagująca na zmianę podciśnienia w układzie dolotowym ( może być pęknięta lub przerwana) . Ważne jest także sprawdzenie iglicy , zdarza się iż posiada ślady rdzy wówczas zacina się niemiłosiernie , ten sam schemat dotyczy dysz paliwowych. Sprawdź także czy dzieje się tak jak opisałeś podczas pracy zimnego czy ciepłego silnika czy w innych uwarunkowaniach. Wstępnie aby to prawidłowo zdiagnozować należy mieć nieco więcej informacji. Co do tak małego przebiegu to całkiem prawdopodobne jednak oprócz zegarów o ww fakcie powinny świadczyć i stan zewnetrzny motocykla w tym jego malowanie , felgi , opony ( daty produkcji) , rodzaje świec itp
 
 
ruthi7 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 172
Skąd: Cz-wa, Nuneaton GB
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 21:33   

Witam!

Jezeli moto stalo tak dlugo to podstawa to rozebranie wszystkiego, wyczyszczenie i synchro od podstaw.
 
 
kwieciu_89
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:24   

Gaźniki były rozebrane i było robione synchro , co do membran obydwie cą całe ale rzeczywiście jedna reaguje z małym opóźnieniem , Iglica i dysze są w stanie idealnym ...



Co do malowania etc . lakier na plastikach jest troszkę wyblaknięty ale oryginalny ;> opony były dunlopa z czego przód sam wymieniałem bo guma była już mocno sparciała , a tył ]:-> ... sam się zużył ;> świece NGK





Obecnie roznosi się o to że ma ustawione podciśnienia ale te dawki paliwa są różnie ustawione , osobiście rozumiem różnice w 1/4 - 1/2 obrotu ale 2 pełne ?
 
 
ADNAW 


Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lip 2011
Posty: 1053
Skąd: Brzeg/Oława
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 18:32   

Panowie macie może jakieś info gdzie znajdę membrany do mojej devilki dorobienie kosztuje 200 zł więc tu by opłacało się kupić cały gaźnik z drugiej strony słyszałam że w Germanii można już coś takiego wyrwać za 30 e szt
_________________
Kobieta jest jak butelka whisky -pusta-nie do przyjęcia.
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 21:09   

Czy chodziło Ci o taki ZAMIENNIK, kod produktu: MNTV650, koszt to 30 EUR



A tu instrukcja montażu.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
ADNAW 


Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lip 2011
Posty: 1053
Skąd: Brzeg/Oława
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 10:22   

Dokładnie o to a montażem zajmą się panowie z warsztatu ja już sobie tym nie będę głowy zawracać.Dzięki wielkie. :mrgreen:do devilki powinien pasować tak?
_________________
Kobieta jest jak butelka whisky -pusta-nie do przyjęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12