Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na hałas
Autor Wiadomość
krasus 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 286
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 17:19   

na moto mnie hałas nie przeszkadza tak bardzo, zresztą ntv za szybko nie jeździ żeby mi aż tak głośno wiatr dawał. Natomiast bardzo nie lubię odgłosu w samolocie i od lat korzystam ze stoperów w podróży, a czasem do spania nawet. A że jeździłem do niedawna służbowo dość sporo, to przetestowałem kilka rodzajów.
Jak ktoś mało będzie uzywał to tanie i dobre są rodzime apteczne z różowej masy - minus nie są wielorazowe, trzeba je ugniatać za każdym razem co wymaga trochę wprawy by były funkcjonalne i cóż, dość mało estetyczne. Piankowe to największa padaczka, nie polecam. Kiedyś kupiłem komplet jakichś atestowanych w aptece gdzieś na lotnisku. Są z masy silikonowej w dość ciekawym kształcie z twardą końcówką. Służą mi od tamtej pory, są połączone ze sobą i maja małe fajne pudełeczko. Estetycznie wyglądają, mozna je umyć, sprawdzają się bardzo dobrze. Minus - cena, jak za taki kawalek pseudogumy zaplacilem pewnie kilkadzieisat zlotych, ale pewnie w pl w lokalnej aptece coś podobnego można dostać w lepszej cenie
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 20:07   

Kobrzak zaprasza do Sokołowa. Za tydzień mam urodziny córki więc sprawdź czy możesz za dwa tygodnie w sobotę lub niedzielę. Szczegóły dogadamy na prv.
_________________
Paweł
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 16:08   

Kto (w zasięgu warszawskiego motoczwartku) pisałby się na grupowy zakup hurtem stoperów piankowych 3M?

Np o tu, chyba że ktoś zna korzystniejsze cenowo źródło. Biorę pod uwagę wyłącznie wersje pakowane blister per para.

Mi ostatnio schodzi 3 pary tygodniowo, więc chciałbym kupić jakiś zapas, ale 200 szt przez ruski rok nie zużyję :razz:
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Sob Sie 20, 2016 01:02   

Krzysztof_nowy napisał/a:
Mi ostatnio schodzi 3 pary tygodniowo

Co Ty je żujesz?? :shock:
_________________
Więcej szczęścia, niż rozumu...

Zapraszam do Grupy warszawskiej!
Zasady jazdy w Grupie
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Sob Sie 20, 2016 22:46   

Brt, na ile starcza Ci jedna para? po 2-3 zgnieceniach nie tłumią tak, jak powinny + są "nieświeże".

Uprzedzając pytania - myję uszy :mrgreen:
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 10:06   

Zazwyczaj wymieniam stopery, bo jakiś zgubiłem. Ciężko mi powiedzieć w jakim czasie, ale na pewno nie po 2-3 dniach, raczej kilka miesięcy.
Zawsze możesz je przepłukać/umyć, a osobiście spadku jakości wygłuszania nie odczułem... Może już jestem na tyle głuchy, że nie robi mi to różnicy :razz:
_________________
Więcej szczęścia, niż rozumu...

Zapraszam do Grupy warszawskiej!
Zasady jazdy w Grupie
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 12:33   

Brt, Z tym spadkiem mówię zupełnie poważnie. Używałem pary przez jakiś tydzień i tak się złożyło, że przejeżdżałem w tym samym miejscu w takich "tygodniowych", gdzie tydzień wcześniej w tej samej parze, ale świeżo rozpakowanych. Zdałem sobie sprawę, że za pierwszym razem słyszałem w zasadzie lekki pomruk i świst powietrza, a za drugim już zdecydowanie silnik (obroty, warunki itd. podobne).

Co do płukania: gdyby one były warte kilka zł.., ale przy cenie < 40 gr mi się nie chce.

[ Dodano: Pon Sie 22, 2016 12:39 ]
Tak czy siak, pewnie wezmę jakieś zbiorcze opakowanie, ale przy zerowym zainteresowaniu ze strony forumowiczów jakieś mniejsze. Jakbyś chciał nawet 10 szt, to dawaj znać na prv, wyjdzie jakieś 0.4pln/para przy 0.6 w detalu.
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 13:02   

Spoko, nie twierdze że twoje podejście jest złe. Ja nie odczuwam różnicy i wymieniam je rzadziej...
_________________
Więcej szczęścia, niż rozumu...

Zapraszam do Grupy warszawskiej!
Zasady jazdy w Grupie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13