Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wygoda na dalszych tra
Autor Wiadomość
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 23:06   

mrok31337 napisał/a:
ale wtedy trąbią i mrugają światłami ci co jadą za mną


To oznaka pozdrowienia, albo zazdrości :-) :razz:
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
scorpio70 


Wiek: 53
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 23:22   

Mrok ... też pomysł :-)
_________________
http://www.serwis-masazysta.pl - Największy Serwis branży masażu
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 17:18   

Czy coś daje oparcie? Trochę daje i jak już kolana zaczynają pobolewać to przyjemnie je wyprostować i rozluźnić. Z tym, że w moim przypadku jak kolana zaczynają boleć, to zaczyna boleć też tyłek i kręgosłup, więc tak czy inaczej robię chwilę przerwy na parkingu.
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
Edi 


Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Wro
Wysłany: Pon Lip 04, 2016 11:31   

Odświeżam temat : wygoda na trasie

Zrobiłam na mojej Devi pierwsze 300 km w kilku odcinkach ( po około 150, 20,80 km) i się załamałam :(
Mam 162 cm i czuję się na niej jak na "ścigu" :( .... a miał być turystyk , czyli pozycja prosta i wygodna jak na krzesełku z tapicerowanym siedziskiem, hmmmm. Real wygląda tak , że jadę moco przyklejona do baku , bo brakuje mi rąk żeby ułożyć je w wygodnej pozycji , a kręgosłup dostaje swoje bo ile można siedzieć zgiętym pod kątem 55-60 stopni :(
Tu pytanie do Was - czy próbował ktoś podnosić i przybliżać kierownicę na takich dłuższych racerach ? Jak to wygląda kosztowo: dorobienie linek (szczególnie tej od ssania) ? I czy taka operacja komuś już podniosła kmfort jazdy? Siedzonko mam prowizorycznie podcięte-wybrana gąbka, ale tu nie cierpię - dość wygodne jest nadal.
Pytanie o tyle ważne, że moje pierwsze moto (Yamaszka XVS 650) pozwoliło mi się przyzwyczaić do komfortu szerokiej kanapy i pokonywania na "strzał" np tras powyżej 1000km (np z Wro do Senii) i to bez jakiegokolwiek dyskomfortu gnatowo-dupnego :P A teraz czeka na mnie Rumunia i zastanawiam się czy brać Draga czy Devi na taką wycieczkę .... Bez przeróbek mocowania kierownicy chyba się nie odważę bo pęknie mi kręgosłup .... :roll:
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Lip 04, 2016 17:28   

Jest jeszcze taka opcja, że weźmiesz ze sobą na wycieczkę kogoś, kto Ci będzie masował kręgosłup i okolice ......... :twisted:

Nie, nie trzeba, nie dziękuj za radę :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
Edi 


Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Wro
Wysłany: Pon Lip 04, 2016 18:27   

:P już na to wpadłam i jak w sam raz mam takiego kogoś - mąż jedzie w odwodzie (na XV 1600 :) )
 
 
Panda 
Podwórkowy kaskader

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 06:34   

Ja ci powiem że mam tak samo, i zastanawiam się nad dystansami podnoszacymi kierownicę, ale mechanik nic mi nie mówił o linkach, mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać, bo są nowki w stalowym oplocie ;)
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 07:31   

W pierwszej kolejności można spróbować zmienić kąt pochylenia kierownicy. Po prostu położyć ją bardziej na bak. Oczywiście musi dalej zapewniać swobodny ruch i nie może się o nic opierać. Jak to nie pomoże, to zostają risery. Czy wystarczy linek? To trzeba sprawdzić organoleptycznie ;-)
 
 
Edi 


Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Wro
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 08:17   

zamówiłam dystansery - tu z forum wyszykałam info, ze moźna podnieść o max 30mm bez korekty linek , tylko trzeba je sensownie poprzekładać, żeby nie ograniczały skrętu.
Jak zamontujemy i coś pojeżdżę, to dam znać czy to coś pomogło. Choć myślę, że te 3 cm przy tym ile mi realnie brakuje do wygodnej prostej pozycji to wydaje się być zdecydowanie za mało.
Ale trzeba sprawdzić ....
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1202
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 08:17   

http://cycle-ergo.com/ tam wirtualnie można się przymierzyć do motocykla.

Na Twoim miejscu najpierw spróbowałbym pochylić kierownicę, tak jak radzi radzieckii, a dopiero później brał się za jej podnoszenie.
Leżeli miało by zabraknąć linek zawsze można spróbować delikatnie zmienić ich trasę, przy czym trzeba bardzo uważać, żeby przy okazji sobie nie zrobić sobie lub motocyklowi krzywdy przy ich zbytnim naciągnięciu. (Znajomy po zmianie trasy linki z gazu przy maksymalnym skręcie w prawo dodawał sobie gazu - niezbyt miłe przy manewrach na wolnej prędkości na 1 biegu...)
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
Edi 


Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 11
Skąd: Wro
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 09:13   

Dzięki za link! zaraz zobaczę :)

Tak , mam świadomość z tymi linkami - dlatego wolałabym zmienić je na dłuższe, ale linka ssania jest podwójna i nie znaleźliśmy na razie miejsca we Wro , gdzie ktoś by zakuł i opancerzył takie ustrojstwo.

Może znacie/korzystaliście z usług fachowca w tym temacie i nie było to nazbyt kosztowne ?

A kierownicę mam już pochyloną na tyle na ile pozwala bezpieczny skręt (żeby się o bak nie obijać) i jeszcze mi brakuje centymetrów - to było pierwsza z rzeczy , które zrobiliśmy po przyprowadzeniu Diabełka :)
Niestety moje 162 centy to duża niedogodność .... ale dam radę :D
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 13:44   

Edi, patrząc na fotkę pod Twoją ksywką oraz "wirtualnego kierownika", pozycja powinna być optymalna: ani leżenie na baku, ani siedzenie na klopie. Chyba zbytnio przyzwyczaiłaś się do "kruzerowej" pozycji. :razz:
Oczywiście, podniesienie i odpowiednie ustawienie steru, zmieni ustawienie tułowia.
Daj znaka, co tam Ci wyszło. :smile:
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 19:56   

Pytanie jeszcze - czy to obniżenie siedziska (wyciągnięcie części gąbki) nie zaburzyło ergonomii i nie spowodowało mniej ergonomicznej pozycji? Choć pewnie się mylę..

Ja jak na razie miałem tylko problem z drętwiejącą dłonią (m.in. po szkoleniu z Radzieckim w trakcie przelotu na atrakcję dodatkową), ale od momentu kiedy zacząłem jeździć z dłonią ułożoną w "błogosławiaństwo biskupa" problem już się nie pojawił :)
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
Romecki 

Wiek: 52
Dołączył: 06 Mar 2016
Posty: 38
Skąd: Kępno
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 21:02   

A jak wygląda dłoń ułożona w błogasławieństwo biskupa?
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 21:50   

Romecki napisał/a:
A jak wygląda dłoń ułożona w błogasławieństwo biskupa?

Prawa rączka - palec wskazujący i środkowy na klamce hamulca, reszta klasycznie,
Lewa rączka palec wskazujący i środkowy na klamce sprzęgła, reszta klasycznie, dzisiaj mi się to baaardzo przydało.
Instruktor prezentuje:
2:25 4:34 https://www.youtube.com/watch?v=DOWM2uSNCGc
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12