Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co dziś zrobiłem/zrobiłam dla mojej NTVki?
Autor Wiadomość
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 19:17   

mrok31337 napisał/a:
Linki do aukcji dawajcie.


Ja mam ten:
Uchwyt Leoshi
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 23:59   

Ja miałem dwa Leoshi, te z okrągłą podstawą i schowaną w miej ładowarką (zazwyczaj trochę droższe). Jako, że ostatnio spotkałem na moto znajomego i miał lecieć z rana w trasę a bardzo mu się uchwyt spodobał, to mu sprezentowałem i sobie zamówiłem kolejny prawdopodobnie identyczny z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/uchwyt-na-telefon-motocykl-profesjonalny-usb-2-0a-8876023899?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications-buyercart&snapshot=MjAyMC0wNS0xMFQyMjo0OTowMC43MTNaO2J1eWVyOzhiNjcwMzg3NjY0YzFhMTRhMDMyMjhlMWYyODJiYjYwY2Q2YTBjMWZlNTZmYTkzOTM1MjllZWE1ZGRjNWU5ODE%3D (ciągle jest darmowa dostawa). Dzisiaj trochę poogarniałem BMW, wkrótce uchwyt na nie wróci ;]
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 20:08   

To może i ja się pochwalę.
Praca nad tym wynalazkiem, pochłonęła sporo czasu.
A że na działce fajnie jest, no to wciągnąłem Wisienkę do domku i zacząłem.....
Ze starego napędu elektrycznej anteny, zrobiłem elektryczną regulację reflektora.
https://youtu.be/Dfb0ysWlsLs
https://youtu.be/V3BMbslgV6c
Potem zmieniłem podświetlenie zegarów na białe, a pod szybę, wsadziłem termometr z woltomierzem od Majfrendów.
Na koniec, zająłem się przednią szybą:
https://youtu.be/UpC_vNEKwf4
Koszty znikome, bo tylko pancerz do linki hamulca rowerowego kupiłem. Reszta zalegała na działce.
Potem tylko podłączenie pod przełącznik od Burgmana i gotowe.
Aaaaaaaa, na koniec zrobiłem sobie migadełka na marshalowanie imprez sportowych i motocyklowych....
https://youtu.be/F4PirV5YWvU
A tu z prac nad wynalazkami:
https://youtu.be/3i0MS2x7jkw
_________________
Dulka
Majka
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Sro Maj 13, 2020 23:17   

stator, ale czad :grin:

[ Dodano: Sro Maj 13, 2020 23:18 ]
strach pomyśleć co będzie, jak kwarantanna potrwa dłużej! :lol:
 
 
Leszek692 
Leszek692

Wiek: 54
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 152
Skąd: EKU
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 00:16   

Największy czad ta szyba :shock: :shock: :shock:
Jeśli możesz to pochwal się żarówką ?
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 08:12   

@ stator mega wypas, tylko powiedz, czy ty swoją devilka samoloty po płycie lotniska prowadzasz? że z tą nakleją "pilot" i dyskoteką w kierunkowskazach?
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 08:51   

Leszek692,
to ledówka z Allegro,
LUMILEDS, ZES 2nd LIGHT SOURCE
od importera AG TRADE GRZEGORZ WIECHETEK, z Tarnobrzega - ( tak jest napisane na pudełku).

PeterP,
bardzo często, pomagam marshalować różnego rodzaju imprezy kolarskie, IronMany albo Triatlhlony.
za free, ale stawiają paliwo, więc korzystam, żeby wyrwać się z domu i połączyć jazdę z czymś pożytecznym.
Nalepka się przydaje, bo po za wyścigami, otwiera wiele szlabanów i bram......
Takitam efekt uboczny....
_________________
Dulka
Majka
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 11:26   

Szybę dawałeś na silniku krokowym/z wbudowaną przekładnią czy może przekładnia "samoblokująca" - w sensie, czy trzyma poziom stabilnie w czasie jazdy pod naporem wiatru i się nie składa. Co do LED-a - kiedyś paru znajomych pozakładało i każdy wrócił do dobrych żarówek halogenowych (min. słaby rozkład światła itd.). Było to parę lat temu, technologia się trochę zmieniła. Jak się LEDzik sprawuje w warunkach drogowych? Jest poprawa względem halogenu?

PS. wstyd się przyznać, ale od kupna devilki, czyli juz z 10 lat, jeszcze nigdy nie ściągałem owiewek poza wypełnieniem zegarów, chociaż mam dołożone ze 2 kg kabli i przekaźników :P W okrągłą rocznicę w tym roku trochę ją rozbiorę, umyję i po raz pierwszy zajrzę do środka gaźników... W zasadzie nigdy nie miałem awarii, więc to może dlatego.
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 19:12   

^^^
Ale fajna dyskoteka, choć trochę wg. mnie za duża częstotliwość błysków.
Co do prowadzenia, czy kierowania ruchem - to raz, że przydają się papiery (kurs chyba 300 zł kosztuje). A dwa, że dużo zależy od komendanta policji.
U nas do pewnego czasu (czytaj kilka dobrych lat) nie było problemu, sami ogarnialiśmy regulacje ruchem przy imprezach kolarskich, biegach, zlotach itd.
Zgłoszenie było "na gębę" i świstek papieru z wypisaną trasą.

Przy nowym komendancie to już jest tomiszcze dokumentacji, uzgodnień, obowiązkowa karetka (nawet dla parady kilkudziesięciu motocykli na dystansie 6 km i czasie trwania 15 min)... Każde skrzyżowanie musi być opisane, rozrysowane, podane odległości i czasy przejazdów pomiędzy skrzyżowaniami itd...
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 19:20   

Dobra, postanowiłem przełamać lenistwo i "coś" zrobić z motorami w tym roku. Na początek poszła w obroty siostra Deauvilki z innej matki, czyli moja stara koza od BMW (może nie Honda, ale od wielu lat razem mieszkają w garażu i są już jak rodzina ;P).

- położona nowa "elektryka"
- zamontowane gniazdo zapalniczki/gniazdo ładowania akumulatora na kierownicy na ameliniowym "uchwycie"
- zamontowane combo zegarek+termometr wewnętrzny+termometr zewnętrzny+woltomierz na ameliniowym uchwycie przymocowanym do obudowy zegarów na rzepie samoprzylepnym (trzyma jak wściekłe; sam zegarek przynitowałem do uchwytu)
- zamontowany uchwyt na telefon z ładowarką firmy "DMUCHAJ" - to samo co Leoshi, choć z Internetów wyszło prawe o połowę taniej niż w moim lokalnym sklepiku
- zamontowane dwie narzędziówki vel "pojemnik na dokumenty ciągnik" pod prawym stelażem kufra; ostatecznie tuby przykręciłem na ameliniowych blaszkach przykręconych do stelaża - główny zamysł narzedziówek to wypełnienie wolnej przestrzeni i lepsza "symetria" w moto z pojedynczym tłumikiem
- naprawione pokrętełko od kasowania przebiegu licznika dziennego ( a właściwie partyzancka budowa wnętrza układu na nowo z wykorzystaniem linki od roweru i dużej ilości przekleństw na geniusz włoskich konstruktorów)











 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 21:54   

daryjusz,
Napęd szyby, to linki stalowe, a sam silnik, pochodzi z jakiegoś samochodu, od elektrycznej szyby.
W środku jest ślimacznica i koło ślimakowe, czyli przekładnia samohamowna z zasady.
Silnik przymocowałem do prawej rury bocznego gmola. Linki w pancerzu poprowadzone do fabrycznych prowadnic. Sanki pozbawione zamków, czyli tych kulek i sprężyn, a linki przymocowane bezpośrednio do sanek. O ile opuszczenie szyby następuje przy prędkościach do 140km/h, o tyle podniesienie szyby, ze względu na nacisk powietrza, możliwy jest do 120-tu/h.
Co do LEDa, to pośladków nie urywa, niby jest jaśniej, ale to pewnie tylko autosugestia.
Profesjonalny luxometr, powiedziałby pewnie prawdę. N arazie tak jeżdżę, w nadziei, że się przyzwyczaję.
Ale że sam reflektor jest źle zaprojektowany, wspominałem już wielokrotnie...
https://youtu.be/L8i95iPKYs4
_________________
Dulka
Majka
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Maj 14, 2020 22:49   

Słaby reflektor to jest w Devi 650 przedliftowej ;] Tak myślałem, że silnik od szyb albo szyberdachu, w sumie najtańsze i najprostsze rozwiązanie - dodatkowo naprawdę całkiem mocne. Kiedyś z takiego zrobiłem na szybko rotor do anteny krótkofalarskiej - praktycznie darmowy, gdzie takie dedykowane ładnie potrafią kosztować.

Z Ledem właśnie też się spotkałem z mieszanymi odczuciami - przynajmniej do tych starszych chinoli. W mojej zabytkowej Devi z ryflowanym reflektorem mogło by być "jakotako", tak się obawiam. Póki co moja Hąda świeci, a pomogło klasyczne podbicie napięcia na żarówce (tzn. nie tyle podbicie, co wyeliminowanie duuużych spadków w fabrycznej instalacji).

Tutaj moje stare fotki z 2018 r. przed i po założeniu przekaźnika (dodatkowo na słabym regulatorze napięcia), ta sama żarówka i ustawienie aparatu.w odstępie ok. 30 min. Taką różnicę zrobiło około 1.1V przyrostu napięcia.

 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Maj 15, 2020 10:38   

daryjusz, no to żeś chłopie się napracował. Ja na razie nie mam weny na remonty. :oops:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
maroxme 
maroxme

Wiek: 29
Dołączył: 14 Cze 2019
Posty: 1
Skąd: rybnik
Wysłany: Pią Maj 15, 2020 15:25   

wymieniony płyn chłodzący i olej w kardanie
 
 
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Nie Maj 24, 2020 18:34   

Stator mistrzostwo świata, patentuj bracie te pomysły, ruchoma szyba to już odlot...
Przy okazji przyuważyłem, że mamy podobny sterownik/panel grzanych manetek, masz wiedzę co to za sprzęt, producent itd?
Chcę swój wymienić, bo mi padła diodka sygnalizująca (w przycisku włączającym) i zaczep łączący korpusy włącznika nie trzyma, a za chiny nie mogę tego nigdzie namierzyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12