Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co dziś zrobiłem/zrobiłam dla mojej NTVki?
Autor Wiadomość
Leszek692 
Leszek692

Wiek: 54
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 152
Skąd: EKU
Wysłany: Nie Lip 28, 2019 22:45   

Krzysztof
Ten JS Elektronik robi też ładowarki ?
Bo mnie to chińskie badziewie wkurza nie dość że prawie nie ładuje to jeszcze radio zakłóca .
Są takie ładowarki co nie wchodzą na radio ?
Wiem nie piszę tu o motocyklu ale podglądąłem ten woltomież i całkiem przyzwoicie zrobiony produkt .
Co do prędkości :mrgreen: ja się non stop uczę jak przy 100 za mocno wyje a wskazówka dobija 5000 obr/min znaczy jadę czwórką :mrgreen:
Dziś wieczorkiem też się złapałem :) piłowałem 100 na czwórce ale musiałem się przejechać po sześciu dniach zapieprzania jakiś relaks się należy :mrgreen:
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Lip 29, 2019 07:00   

Leszek692, nie mam pojęcia, ale pewnie można zapytać. Słyszałem, że człowiek jest rzeczowy i kontaktowy, chociaż sam nie rozmawiałem.

Gniazdo (a w zasadzie gniazda) kupiłem produkcji ChRL, ale takie z zewnętrznym konwerterem.
Takie: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-motocyklowa-z-gniazdem-2x-usb-sukter-8075967263?fromVariant=7969233531 jest po przekaźniku. Poza smoke-testem nie sprawdzałem, nie wiem jak sobie radzi z ładowaniem telefonu. Pierwsze spostrzeżenie to kabel od zasilania do konwertera to jakiś chyba żart, jest grubości włosa.

A w schowku mam takie:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-2x-usb-oddzielnie-konwerter-7969233531?fromVariant=8075967263
tutaj przekroje już słuszniejsze. Działa, przez 80 minut jazdy Siedlce-Warszawa naładowało powerbanka 8000mAh z 30% do 88%.

Nie wiem czy zakłóca radio. Mojego w interkomie nie :wink:

[ Dodano: Pon Lip 29, 2019 08:12 ]
Leszek692, a co do odróżniania '4 od '5 to Parabiker sprzedał mi kiedyś niezawodny sposób. Na 5 wskazówki prędkości i obrotów mają praktycznie taki sam wychył. Sam tego nie zauważyłem.

[ Dodano: Pon Lip 29, 2019 10:34 ]
Leszek692, z tych dostępnych u niego przetwornic coś mógłbyś sobie ulepić"
http://www.jsel.pl/PL,33,...own_2amp__.html
http://www.jsel.pl/PL,33,...down_3amp_.html

Ta pierwsza do typowych zastosowań chyba wystarczy.
 
 
Leszek692 
Leszek692

Wiek: 54
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 152
Skąd: EKU
Wysłany: Pon Lip 29, 2019 21:23   

Dzięki Krzysztof
Co prawda nie mam teraz siły i głowy by walczyć z elektryką ale muszę zakodować te wiadomość zwłaszcza ta druga ładowarka wygląda obiecująco mam nadzieje że te 3A to nie tylko na papierze i dałaby radę napędzić fona na nawi i jeszcze go ładować .
Sposób Parabiker-a postaram się zapamiętać dzięki może w niedzielę znów się kawałek przejadę .
Nie mam na nic czasu w sobotę rozwaliła mi się prasa dziś walczyłem do 16-stej by wróciła do żywych udało się tylko ja jestem ledwie żywy sprasowałem może ze 30 bel i przez młodego i stary wysłużony sprzęt poszły z dymem i kawał pola z nimi dobrze że to już sloma tylko została ale na sąsiednim polu pszenica na pniu stała nie wymłócona Pan Bóg albo opatrzność sprawił że wiatr wiał w drugą stronę przykro było patrzeć coż ŻYCIE .
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 07:14   

Panowie w samej kwestii ładowarek USB to zwróćcie uwagę także na kabelek łączący ładowarkę z ładowanym urządzeniem. U mnie testowałem na dwóch różnych kabelkach i na badziewnym prąd ładowania był 0,9 A a na solidnym 1,8 A prz ładowarce o znamionowym natężeniu 2,1 A.

Sprawdziłem to takim miernikiem

https://binged.it/2YyNfTo
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 10:45   

sgtcop13 napisał/a:
Panowie w samej kwestii ładowarek USB to zwróćcie uwagę także na kabelek łączący ładowarkę z ładowanym urządzeniem. U mnie testowałem na dwóch różnych kabelkach i na badziewnym prąd ładowania był 0,9 A a na solidnym 1,8 A prz ładowarce o znamionowym natężeniu 2,1 A.

Sprawdziłem to takim miernikiem



Ja sprawdziłem po "czasie pełnego naładowania". Gówniany kabelek i 3x dłuższe ładowanie.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 13:03   

a jak odróżnić dobry i gówniany kabelek?
A tak odnośnie tematu ogarniania "żelaza" to ja z lekko pomocą Żony przetapicerowałem sobie siodło, poszło w górę o około 3 cm ( wyciąłem ze starej pianki 1 cm i zastąpiłem gumą mieloną, na to poszły 3 cm pianki twardości T-35 i 1 cmT-14) moto urosło mi idealnie bo jestem na granicy dotykania pełnymi stopami ziemi... a poza tym komfort jest niesamowity... jak na miękkim skórzanym fotelu i nawet nie wygląda to mega szpetnie
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 13:40   

PeterP, przeważnie po grubości samego kabelka. w 98% przypadków im grubszy kabel tym lepsza jakość. Jeśli ma filtry ferrytowe to jeszcze lepiej.
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 14:27   

Cytat:
a jak odróżnić dobry i gówniany kabelek?

Cytat:
Ja sprawdziłem po "czasie pełnego naładowania". Gówniany kabelek i 3x dłuższe ładowanie.

Mam oryginalny kabel do ładowania swojego P20 i ładuje szybko. Nieoryginalny ( tz. gówniany) ale o takiej samej grubości jak inne i P20 ładuje się 2 x dłużej.
Szybko ładuje - dobry
Wolno ładuje - gówniany.

Ale to czy dobry czy zły na podstawie szybkości ładowania to pojęcie raczej względne, bo producent sugeruje żeby ładować smartfona wolniej/dłużej. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 14:52   

Smartfon weźmie sobie tyle prądu, na ile mu pozwoli ograniczenie narzucone przez producenta. Choćby ładowarka miała nawet te 10A to i tak ograniczenie prądkowe w smartfonie zadziała. Kabel im grubszy (żyła), tym lepszy. Zazwyczaj nie ma co oceniać po wyglądzie zewnętrznym, bo majfrendy lubią dać dużo izolacji, aby kabel wyglądał solidnie, a w środku miedzi jak na lekarstwo.
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 14:58   

daryjusz napisał/a:
Smartfon weźmie sobie tyle prądu, na ile mu pozwoli ograniczenie narzucone przez producenta. Choćby ładowarka miała nawet te 10A to i tak ograniczenie prądkowe w smartfonie zadziała. Kabel im grubszy (żyła), tym lepszy. Zazwyczaj nie ma co oceniać po wyglądzie zewnętrznym, bo majfrendy lubią dać dużo izolacji, aby kabel wyglądał solidnie, a w środku miedzi jak na lekarstwo.


Bardzo trafne podsumowanie.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto Lip 30, 2019 16:35   

daryjusz napisał/a:
Zazwyczaj nie ma co oceniać po wyglądzie zewnętrznym, bo majfrendy lubią dać dużo izolacji, aby kabel wyglądał solidnie, a w środku miedzi jak na lekarstwo.


Akurat mam trochę kabli od majfrendów i są bardzo przyzwoite. Za to kilka kabli otrzymanych "kiedyś tam do jakiegoś urządzenia" - przy ładowaniu okazują się tragiczne.

Ja korzystam z miernika wpinanego pomiędzy kabel, a ładowarkę. Dokładnie takiego samego jak podawany tutaj w linku :)
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 31, 2019 07:14   

Hehe, powiem tak, kup kabel za 2$ od majfrenda i kabel za 10$ w media markt. Zdziwisz się jaka będzie różnica. Polecam kable Floveme, szczególnie jak ktoś ma USB-C gdzie ładowarka daje 20W czasami.
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Lip 31, 2019 08:06   

To fakt. Wygląd zewnętrzny zazwyczaj nic Wam nie powie. Zrobiłem kiedyś szybki test kilku niemal identycznie wyglądających białych kabli na oryginalnej ładowarce od Xiaomi (niby 2A). Natężenie prądu dochodzącego do telefonu wahało się od 0,85A do 1,65A w sytuacji, gdy praktycznie nikt nie odróżniłby tych przewodów leżących obok siebie. Te "dobre" mam zaznaczone flamastrem przy wtyku ;]

Osobiście uważam, że dobrze jest brać "firmowe" przewody, nawet dołączane do chińskich telefonów znanych marek, ale te w zestawach fabrycznych lub z pewnego źródła. Jak mierzyłem te ori kable każdy prezentował się zadowalająco. Mam też kilka kabli Uniteka z promocji w X-Kom i też w sumie jedne trafiły się OK, inne niezbyt. Zazwyczaj cena robi różnicę, niestety. Warto zainwestować w kabel szczegółnie, jeśli ma być długi. Straty na długości w słabej jakości przewodach są ogromne.
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro Lip 31, 2019 13:32   

mrok31337 napisał/a:
Hehe, powiem tak, kup kabel za 2$ od majfrenda i kabel za 10$ w media markt. Zdziwisz się jaka będzie różnica. .


No też zalezy jakie kable i u którego majfrenda :D
Akurat tu polegam na znajomych mocno siedzących "w temacie" i jak na razie (odpukać) te zamawiane przez nich na alli są znacznie lepsze niż typowe dołączane do oryginalnych urządzeń :)
Natomiast kupując jakieś przypadkowe od majfrenda - tu masz rację :)
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lip 31, 2019 14:24   

Nomad_FH, no mi chodziło, że od majfrenda przeważnie będą lepsze.
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12