Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co dziś zrobiłem/zrobiłam dla mojej NTVki?
Autor Wiadomość
tomaszek06 
tomaszek06


Wiek: 46
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 6
Skąd: karolewo
Wysłany: Wto Lip 24, 2018 13:20   

po stronie lewej pod plastikami wychodzi garsc przewodow z ktorych jeden ma plus po zalaczeniu stacyjki-(wiadomosc zebralem po przeszukaniu tegoz zacnego forum-studnia wiedzy :) ) i tu sie podpinalem :) .pozdr
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 24, 2018 18:26   

Dla przypomnienia :) kostka po lewej stronie pod boczkiem lub dla bardziej sprawnych manualnie pod lewym schowkiem.
Kolory kabli:
zielony - masa
czarno-żółty +12 (10A)
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sro Lip 25, 2018 19:10   

daryjusz napisał/a:
Kamerę najlepiej montować na kasku. Szyba działa jak swgo rodzaju stabilizator. W Deauville wystepują spore wibracje i średnio sprawdza się mocowanie do nadwozia. Kiedyś woziłem kamerkę zamocowaną do ramki szyby (od wewnątrz), ale na kasku i tak jest lepiej. Z lusterkiem jest o tyle dobrze, że jest przykręcone stabilnie do stelaża czachy, więc i tam ma mniejsze wibracje niż części plastikowe.

mocowanie na moto ma sens jak kamerka może być zapięta pod ładowarkę podczas pracy, ja w devi mam tak samo na lusterku, w csie na plastikach przy owiewce... ps. moja kamerka na lusterku robiła furorę po materiale o nieoznakowanych motocyklach w tv :) ))
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 25, 2018 19:29   

Piotr ale z tego co pamiętam Twoja zabawka ma stabilizację.
Przy wersjach bez tego bajeru mocowanie do czaszy czy lusterek traci sens.
Jak by nie patrzeć łeb to łeb bez względu w kasku czy bez jest stabilny :)

https://www.youtube.com/watch?v=QaO7Zi7oQbY

Pozdrawiam,
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
grad74 
Grzegorz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 395
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Lip 25, 2018 20:58   

No dobra, skoro mamy juz pewne ustalenia, to.teraz pozostaje tylko zdecydować jak zamocować kurę na kasku :mrgreen: .
_________________
SHL M11 z 62r. , WSK Garbuska z 68r. , skuterek Motobi z Hondowskim silniczkiem, Transalp 600 PD10, Dominator NX125 z 98r. , NTV-ka Reverka RC33.
Gmole do RC33 zrobię , jeśli ktoś potrzebuje :)
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 07:52   

Do sjcamów i pochodnych znalazłem trzy naklejane mocowania. Klasyczne płaskie, klasyczne wklęsłe i dodatkowo duże wklęsłe obrotowe. To obrotowe po naklejeni można przekręcać o 360st.
Na moim LS-ie nie ma praktycznie miejsca godnego polecenia. Przód odpada z powodu wlotu powietrza. Góra pomijając wygląd Teletubisia jest zbyt wypukła. Można nakleić klasyczny wklęsły uchwyt ale ciut nie dolega pomimo grubości taśmy. Ja i tak jestem w dobrej sytuacji bo mam kask integralny a nie szczękowy. Przy szczękowym mógłby być dodatkowy problem.
Jedynym miejscem o w miarę płaskiej powierzchni bez wlotów, zatrzasków czy przetłoczeń jest bok kasku (dolny fragment). Tam właśnie nakleiłem lekko wklęsły "klasyk" Pasuje choć w kadrze pojawia się fragment szyby kasku. Mnie osobiście on nie przeszkadza a wręcz nawet wprowadza "pseudo stabilizację" obrazu. Do tego naklejone dodatkowe zabezpieczeni dla kamery.
Tak wygląda to u mnie i tylko takie mocowania znalazłem w sieci.
Wiercenie w kasku pominąłem.
Jest jeszcze jeden sposób na zamontowanie kamery. Można kupić szelki z uchwytem na piersi, ramie lub tu i tu. Widziałem nagrania z ramienia i wyglądały całkiem, całkiem.

Pozdrawiam,
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 08:00   

Muszę sprawdzić jak będzie wyglądało z szelkami :) Mam chyba z miliard różnych uchwytów i uchwycików ale na ls2 metro evo nic nie pasuje....
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 10:00   

Na Ehark Evoline3 i na Airohu Rev nie pasuje ani na górze, ani z przodu z racji tego, że szczęka odchyla się całkiem do tylu. Ale można z boku. W Airoh tego nie zrobiłem, bo czarny plastik zeszpeci mi kask, ale w Sharku miałem kamerę mocowaną z boku i dawała radę.

https://youtube.com/watch?v=MSnuPlweNUo&index=8&list=UUlpWpI4zvL1A_P24tvmIVTA

Ale można inaczej. Kupić uchwyt Ram X-Grip na kierownicę, a do tego mocowanie do kamery (zwykle przecież są to GoPro lub pochodne w podobnym kształci). Trzyma się to jak wściekłe, a obraz idzie zza szyby, więc jeśli jest czysta to nie będzie problemu z jakością obrazu. Można też dać dłuższe przedłużki i wysunąć oboektyw poza szybę z boku lub górą jeśli ktoś ma krótką szybę.

OK- rozwiązanie do najtańszych nie należy, ale działa, i to nieźle
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 10:10   

Zaraz wyjdzie, że robię reklamę, ale...
kamerkę możemy przykleić do szczęki - zarówno w pełnych, jak i szczękowcach (także w LS2).
Do tego bierzemy pierwszą lepszą zaokrągloną stopkę z zestawu i przyklejamy ją masą klejącą.
Masę po wykipieniu obrabiamy skalpelem lub nożykiem do tapet i jazda.

https://www.youtube.com/watch?v=eEosRXUcMoY

My u siebie kleimy masą "Sugru", ale pewnie można też innymi masami dostępnymi w Castoramie lub poksylinami.
Za taki uchwyt przyklejony Sugru można pewnie holować samochód, a upadki kasku na asfalt też wytrzymuje.

PS
Piotrku, w LS2 z wlotem uchwyt możesz przykleić po prawej stronie wlotu, a wycentrować jednym z akcesoryjnych, chińskich łączników.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 10:44   

Sim, do takiego kasku jak na video widać to nie problem kamerkę przyczepić. Zobacz sobie na metro evo z daszkiem...
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 11:23   

No to jeśli chodzi o kamerę na kasku - testowałem rózne miejsca jej montowania i jednak najlepsze jest na przodzie kasku (na brodzie).
A co do uchwytów - można kombinować z masą plastyczną i zaokrąglonymi płytkami, ale po co kombinować jak koń pod górę, skoro można zamówić uchwyt dedykowany pod własny kask - a jeśli nie ma jeszcze w ofercie "twojego", to go zrobią na podstawie danego egzemplarza.

Tu trochę kryptoreklamy wyrobów mojego dobrego kolegi, czyli ja polecam uchwyty wydrukowane w technologii 3D, dodatkowo duży wybór kolorów i bardzo duża wytrzymałość materiału.

Krzysztof Drukuje
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 11:49   

Fajne, tanio, ale jakoś nie widzę tego w szczękowcu....
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 13:35   

A tu akurat było zakładane do Shoeia pełnego, u mnie zakładaliśmy do szczękowca, tak jak opisałem Piotrkowi z boku wlotu powietrza na mocny zaokrągleniu i przetłoczeniu - wstawię Wam fotki jak będę miał okazję

Nomad_FH napisał/a:

A co do uchwytów - można kombinować z masą plastyczną i zaokrąglonymi płytkami, ale po co kombinować jak koń pod górę, skoro można zamówić uchwyt dedykowany pod własny kask - a jeśli nie ma jeszcze w ofercie "twojego", to go zrobią na podstawie danego egzemplarza.
[/URL]


Tylko cały czas pozostaje nam kwestia pewnego i mocnego zamontowania. Nie zawsze dwustronna 3M wystarczy.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 14:40   

&&& a to fakt. U mnie niestety już dwa razy się odkleiła. Inna kwestia, że dopiero niedawno zauważyłem, że mocowanie nieco wystaje poniżej krawędzi kasku - więc kładąc go np. na blacie część ciężaru idzie pod kątem na mocowanie kamery i podważa taśmę, co po pewnym czasie powoduje jej oderwanie... Druga kwestia to dobre odtłuszczenie powierzchni kasku i mocowania przed naklejeniem taśmy.

p.s. ponieważ zwrócono mi uwagę, że nie każdy posiada FB (fakt :D ) podaje link do strony:
http://krzysztofdrukuje.p...-motocyklowego/
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 27, 2018 12:59   

Nomad_FH napisał/a:
&&& a to fakt. U mnie niestety już dwa razy się odkleiła.

Dlatego właśnie mam dwa uchwyty naklejone. Jeden duży do płozy kamery, a drugi mały z linką do doczepienia bezpośrednio do kamery.
Fakt kamera nigdy mi się nie odkleiła ale wolę mieć zabezpieczenie.
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13