Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co dziś zrobiłem/zrobiłam dla mojej NTVki?
Autor Wiadomość
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 26, 2018 11:01   

A nie masz ochoty założyć manufaktury? Chętnie bym złożył zamówienie na takie przedłużki.
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 26, 2018 13:19   

No teraz faktycznie sporo lepiej to wygląda ;)
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Valdek_Tychy 


Pomógł: 8 razy
Wiek: 65
Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 119
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Mar 26, 2018 15:16   

Emhyrion napisał/a:
A nie masz ochoty założyć manufaktury? Chętnie bym złożył zamówienie na takie przedłużki.

Zrobienie tego to nie jest problem,problemem jest materiał którego nie mam.Żeby zrobić swoje kupiłem na allegro kawałek aluminiowego walca fi 30
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1775
Skąd: Tarnów

Wysłany: Pon Mar 26, 2018 20:27   

Żeby nie było, to i ja coś zrobiłem dzisiaj dla swojego moto. Mianowicie przy pomocy rodziny wyturlałem go z zimowego ciepłego garażu na zewnątrz. Następnie odpaliłem maszynę i wjechałem czym prędzej do letniego garażu aby nikt nie zobaczył jakie moto jest brudne i zakurzone.
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd :oops: :oops: :oops:

.....ale formalnie sezon rozpoczęty po przejechaniu 10 metrów :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
waldi 

Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 57
Skąd: Warmia
Wysłany: Pon Mar 26, 2018 22:05   

Ja dziś zacząłem sezon jadąc na przegląd techniczny :smile:
 
 
Balu 

Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Jasło
Wysłany: Pon Mar 26, 2018 22:48   

Ja dzisiaj też zacząłem sezon przeglądem i ubezpieczeniem. W grudniu ustawiłem zaworki, olej i filtry oraz zapalniczka. Dzisiaj grzane manety i moto gotowe do sezonu :)
_________________
Balu
 
 
pimpex 

Wiek: 31
Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 8
Skąd: Cmolas/Kolbuszowa
Wysłany: Wto Mar 27, 2018 20:34   

Witam. Dzisiaj Hania dostała ładowarkę USB, plus okazało się że termostat jest walnięty bo przy wiosennym przepaleniu od razu ciecz poszła na duży obieg. Jutro czeka mnie upust chłodziwa i wymiana termostatu. :oops:
_________________
Romet ogar 205 ----> Simson S51 ----> MZ ETZ 150 -----> Aprilia Scarabeo 50 2T -----> Honda NT650 V Deauville
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 11:03   

A ja, z córką, która również kupiła sobie Dovilkę, pojechaliśmy na wspólną PIERWSZĄ jej wycieczkę.
http://youtu.be/l5FBPTFoRp8
_________________
Dulka
Majka
 
 
Gucek 
Gucek

Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 11:39   

Valdek_Tychy napisał/a:
Dokończyłem w ostatnich dniach design zrobionych przeze mnie przedłużek ramion lusterek czyli pomalowałem je na czarno i wyglądają obecnie tak (mam nadzieje,że juz nie sprawiają wrażenia jakbym obrabował niepełnosprawnego ;) )

Obrazek

oraz "upiększyłem" swojego motka przez oklejenie felg odblaskowymi emblematami

Obrazek

W zeszłym sezonie kupiłem akcesoryjne przedłużenia lusterek na OLX za całe 50 PLN, założyłem i od razu zdecydowanie widocznść do tyłu się poprawiła.
 
 
ZielonyPL 
ZielonyPL


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 57
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Czw Mar 29, 2018 23:58   

Możecie mi powiedzieć jaka jest najwyższa szyba do Devilki 650 :?: Z obecnie zamontowaną szybą wiatr strasznie daje czadu :sad:
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2018 10:36   

Wiatr musi wiać ;)
Linia wzroku powinna przebiegać nad szybą, a nie przez szybę.

Inna sprawa, że wysokie szyby stanowią już tak duży opór, że szybko pękają w najsłabszym miejscu, czyli z reguły w okolicy śrub.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Glatz 

Wiek: 36
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 35
Skąd: Kłodzko
Wysłany: Pią Mar 30, 2018 15:02   

Sim napisał/a:
Wiatr musi wiać ;)
Linia wzroku powinna przebiegać nad szybą, a nie przez szybę.

Inna sprawa, że wysokie szyby stanowią już tak duży opór, że szybko pękają w najsłabszym miejscu, czyli z reguły w okolicy śrub.
Prawda tylko, że mi szyba nie pękła ale plastik wewnętrzny. Żeby zlikwidować napór wymyślili te paskudne "kacze" otwory.
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Kwi 02, 2018 22:35   

Sim napisał/a:
Wiatr musi wiać ;)
Linia wzroku powinna przebiegać nad szybą, a nie przez szybę.

Inna sprawa, że wysokie szyby stanowią już tak duży opór, że szybko pękają w najsłabszym miejscu, czyli z reguły w okolicy śrub.


Powiem tak - nie wyobrażam sobie, jaki napór powietrza musiałby być na przednią, wysoką, oryginalną szybę Hondy z wycięciami (dyfuzory czy jak je tam zwą), aby pękła. U siebie jeżdżę z taką 8 lat, wielokrotnie zamykałem licznik, często wożę na niej ciężki deflektor na metalowych uchwytach i nic złego się z szybą nie dzieje. Co do pękających plastików wypełnienia czachy - kilka razy takie uszkodzenia widziałem, więc coś w tym jest. W mojej przez własną głupotą też połamałem wewnętrzne wypełnienie prawego "słupka" czachy, ale to przez zbyt mocno pochyloną do przodu kierownicę, która napierała na plastik przy maksymalnym skręcie w lewo podczas zabaw na placach manewrowych i torach gokartowych. Drugie to dolna część tylnego błotnika, jak przestawiałem drugie moto z przednią oponą typu kostka to delikatnie dotknąłem oponą o ten błotnik. Generalnie miał się delikatnie odgiąć, ale nie wziąłem pod uwagę, że przy cofaniu bieżnik opony złapie rant błotnika i go odgryzie ;) Trza to będzie w końcu dokleić lol.

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2018 22:02 ]
Nie mogłem już edytować - proszę o połączenie z poprzednim postem.


Te otwory w wysokiej szybie nie służą zmniejszeniu naporu powietrza, bo akurat w tym zakresie raczej wcale nie pomagają, tylko mają zapobiegać zjawisku "zasysania" w związku z różnicą ciśnień przed i za szybą. Wynika to różnic prędkości powietrza po obu stronach owiewki, wytwarza sie wtedy podciśnienie. Puszczenie dodatkowego strumienia powietrza "przez" szybe ma ten efekt zmniejszyć. Dodatkowo mniejsza ilość powietrza na górnej krawędzi szyby powinna zmniejszać turbulencje powietrza. W praktyce na Devi 650 zasysanie ciągle występuje, można to zaobserwować szczególnie jadąc w deszczu.
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2018 11:15   

Może Cię zdziwię, ale istniały i może nadal na rynku pierwotnym istnieją całe partie wysokich szyb Givi, które pękają od naporu powietrza (między otworami).
Nie zmienia to jednak meritum sprawy, żeby nie starać się na siłę podwyższać szyby do wysokości czubka kasku, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. To nie jest szyba do patrzenia tylko owiewka.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Grabow 
Zawsze :-p

Wiek: 44
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Kwi 03, 2018 13:39   

OK, to i ja coś zrobiłem. Kierunkowskazy zreanimowałem, znów działają jak powinny.
Poza tym zimowe w miesiące przeszła serwis ;-) gotowa na sezon.
_________________
;-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13