Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Interkom w kasku
Autor Wiadomość
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Wto Cze 28, 2022 20:13   Interkom w kasku

Szanowni koledzy, czy taki temat jest gdzieś na naszym forum?
Może ktoś z Was ma i używa interkom SENA 10U ? Jeśli nie ma użytkownika takiego typu sprzętu to głowy nie będę zawracał i poproszę admina o skasowanie tematu :neutral:
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Lip 12, 2022 20:48   

motonita1 napisał/a:
Szanowni koledzy, czy taki temat jest gdzieś na naszym forum?

Kiedyś był taki temat. Kolega Sim dużo wypisywał, bo dużo zestawów przerobił. Szukałem po jego postach, ale się nie doszukałem.
motonita1 napisał/a:
poproszę admina o skasowanie tematu

może znajdzie czas, ale nie liczyłbym.
Motosapiens przerobił kilkanaście zestawów, wyszła taka mała encyklopedia, jest co oglądać:
https://www.youtube.com/watch?v=OtB-1jpiNgI
https://www.youtube.com/watch?v=-2Dc9mv55jc
https://www.youtube.com/watch?v=3Pkn2Ok42pI
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Wto Lip 12, 2022 21:49   

Dzięki rzempi, obejrzę te filmy, choć chyba jeden z nich oglądałem.
Chodzi o to, że senę 10U mam od dawna. Trzeba przyznać, że jest świetna względem jakości wykonania, estetyki, wpasowania w kask Shoei etc. Jeden jest feler, a właściwie dwa - bateria niewymienna i nie działa podczas ładowania, a to już jest mocno upierdliwe podczas użytkowania, bo samo ładowanie trwa dosyć długo. Niestety skrócona instrukcja nie zawierała tego info, a sprzedawca też nie raczył poinformować, może nawet nie wiedział.
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
Mac 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 236
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro Lip 13, 2022 00:09   

motonita1, Używam Seny w Neotecu I.
Powiadomienia, Nawigacja, Yanosik, rozmowy telefoniczne, muzyka działają świetnie. Nie parowałem jej jeszcze z innymi interkomami, więc w tej kwestii jestem jeszcze zielony.
_________________
Wcześniej: Honda NT650V Deauville 1999
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Sro Lip 13, 2022 07:54   

Jaki masz model? Czy Twój model seny też tak ma, że nie działa podczas ładowania baterii? Może dotyczy to tylko Seny 10U. Parowanie z innymi markami interkomów kończy się niepowodzeniem i w tym też jest ból. Praktycznie używam jej tylko do rozmów telefonicznych, bo nikt z mojego otoczenia nie ma Seny.
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
C_D 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2021
Posty: 44
Skąd: Kutno
Wysłany: Sro Lip 13, 2022 10:05   

Cześć,
Ja mam 3 modele Seny przy różnych kaskach: SMH5, SMH5-FM i 5S. Wszystkie mają oddzielne gniazdo do ładowania i można je podładować w trakcie jazdy choć nigdy nie miałem takiej potrzeby. Bateria spokojnie wytrzymuje 5 godzin gadania na interkomie. Na czuwaniu (czyli połączone z telefonem, janosik i ewentualne połączenia telefoniczne) - doładowuję raz na parę tygodni.
Wygodne jest to, że na postoju można odczepić bazę od kasku i nie trzeba wlec kasku do ładowania.
Największa wada wg mnie - montaż na kasku, choć gabarytowo niewielkie to jednak sterczy z boku.

Pozdrawiam
_________________
C_D
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Sob Lip 16, 2022 14:01   

C_D wszystkie Twoje modele Seny podlegają serwisowi pogwarancyjnemu, sprawdziłem to zachęcony Twoim postem - moja sena jest wyjątkiem i nie podlega, ale na szczęście nic jej nie dolega :smile: Bateria choć nie wymienna, trzyma dosyć dobrze mimo swoich kilku lat. Przypadłością konstrukcyjną jest to, że nie można doładować w czasie gdy jest sparowana. Nie ma możliwości wypięcia baterii do ładowania - trzeba taszczyć cały kask chyba, że się ma powerbank.

[ Dodano: Sob Lip 16, 2022 22:29 ]
C_D.. jeszcze pytanie, jeśli znika połączenie między parą interkomów po przekroczeniu zasięgu, to ponownie samoczynnie wraca nawiązanie połączenia, czy też konieczne jest ponowne sparowanie?
Gdzieś słyszałem, że tylko nowa technologia mesh zapewnia połączenie bez ponownego parowania interkomów.

[ Dodano: Nie Lip 17, 2022 10:36 ]
Chyba czas zakończyć temat interkomów. Filmiki od rzempi raczej konstruktywnie wyjaśniają zagadnienie i wszystko jasne :smile:
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Nie Lip 17, 2022 21:30   

rzempi napisał/a:
może znajdzie czas, ale nie liczyłbym

Jak cos potrzebujecie to na PW, wtedy szybciej ogarniam....
_________________
Więcej szczęścia, niż rozumu...

Zapraszam do Grupy warszawskiej!
Zasady jazdy w Grupie
 
 
Mac 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 236
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon Lip 18, 2022 01:00   

motonita1, Tak, mam model 10U dedykowany do kasku Shoei Neotec 1.
Tak jak pisałem wcześniej, nie miałem jeszcze okazji parować go z innymi.
Bateria jest w kasku, więc muszę go taszczyć do ładowarki. Na nawigacji, yanosiku
i ewentualnych rozmowach telefonicznych wytrzymuje bardzo długo.
_________________
Wcześniej: Honda NT650V Deauville 1999
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Pon Lip 18, 2022 12:48   

Mac, dobrze wiedzieć, że masz taki sam model Seny. Jakby co, to będziemy w kontakcie :smile:
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12