Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szczęść Boże
Autor Wiadomość
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Mar 09, 2021 14:02   

"Szczęść boże"...

a którego boga masz na myśli?
A jak ktoś w boga nie wierzy, to już mu nie życzysz szczęścia?
Jesteś księdzem motocyklistą? Bo jeśli tak, to moje uszanowanie. Jeśli nie, to odpuść sobie proszę te bogobojne i religijne wstawki, zwłaszcza w kontekście nie-picia w środy popielcowe, bo to głupie. Mnie Twoja religia i wiara naprawdę nic nie obchodzi.
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Wto Mar 09, 2021 15:21   

Emhyrion napisał/a:
A jak ktoś w boga nie wierzy, to już mu nie życzysz szczęścia?
Emhyrion nie napadaj na Chłopa w niektórych rejonach takie powitanie jest normą; nie pamiętam chociażby żeby w całej narciarskiej Austrii ktoś przywitał się inaczej niż GRÜß GOTT... no chyba że jest to barmanka w knajpie z gołymi cyckami i nikt o to szat nie drze, ani nart nie łamie; a i nasze Szczęść Boże krzywdy nikomu nie robi. Kolega na bardziej tradycyjnych wartościach chowany i już.
Ja tam się przywitam po swojemu "czołgiem!" ;)
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Wto Mar 09, 2021 21:01   

PeterP napisał/a:
Emhyrion napisał/a:
A jak ktoś w boga nie wierzy, to już mu nie życzysz szczęścia?
Emhyrion nie napadaj na Chłopa w niektórych rejonach takie powitanie jest normą; nie pamiętam chociażby żeby w całej narciarskiej Austrii ktoś przywitał się inaczej niż GRÜß GOTT... no chyba że jest to barmanka w knajpie z gołymi cyckami i nikt o to szat nie drze, ani nart nie łamie; a i nasze Szczęść Boże krzywdy nikomu nie robi. Kolega na bardziej tradycyjnych wartościach chowany i już.
Ja tam się przywitam po swojemu "czołgiem!" ;)



Jest takie powiedzenie o baletnicy i baletkach, albo że "jak chłop nie dupnie, to wściekły chodzi"
A co to za różnica do jakiego Boga czy nie boga. Niech każdy swego prosi o szczęśliwy dojazd do domu. :wink:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 12:18   

Emhyrion, w przeciwieństwie do naszego kochanego kraju na forum panuje wolność słowa, wolność wyznań i ogólna tolerancja. Jeśli kolega Limak77 ma ochotę, może witać się jakim tylko zwrotem chce. Forum to przestrzeń publiczna i każdy ma tu równe prawa. I wiedz, że pisze to do Ciebie człowiek chodzący w koszulce z wielkim napisem "BURN YOUR LOCAL CHURCH"
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 12:41   

Ja też już podłożyłem ładunki pod kościół, dlatego wkurzają mnie te wszystkie szczęść boże czy inne darz bór. NIe jesteśmy ani kółkiem różańcowym ani kołem myśliwskim, nic mnie nie obchodzi kto jakiego boga wzywa jakim imieniem i wolałbym, żeby jednak używać takich słów i zwrotów powitalnych jak "cześć".
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 13:06   

Wychodzi na to, że na siłę udajesz, że ten Kolega ciebie witał, a ty nie chcesz być witany. :lol:
Albo "odpuść", albo nie czytaj tego tematu i po sprawie. :wink:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 14:04   

Wychodzi na to, że witał wszystkich, więc także mnie, ale akurat mnie oburzyła forma. Odbieram takie tytułu postów jako równie nie na miejscu, jak "siema ziomale" albo "strzałeczka, skurwysyny", które w pewnych kręgach są dopuszczalne, ba - familiarne może nawet, a w innych nie.

Ale masz rację. Nie muszę tego czytać. Pozdrawiam wszystkich i żegnam się staropolskim "cześć".
 
 
Zbychu 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 60
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 99
Skąd: Cork
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 14:05   

Emhyrion napisał/a:
Ja też już podłożyłem ładunki pod kościół, dlatego wkurzają mnie te wszystkie szczęść boże czy inne darz bór....


A kogo to obchodzi. Zasada jest prosta, chcesz być szanowany, szanuj innych i nie narzucaj innym swojego światopoglądu. Każdy jest inny, a w grupie, jak w małżeństwie, kompromisy są nieuniknione. A poza tym, to wszystko, to h.. w porównaniu z bombą atomową.
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 17:01   

Zbychu napisał/a:
chcesz być szanowany, szanuj innych i nie narzucaj innym swojego światopoglądu.


Dokładnie o to mi chodziło gdy prosiłem, by nie wylatywać tu z bogiem.
 
 
Zbychu 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 60
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 99
Skąd: Cork
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 21:11   

Szanowny Kolego,
Myślę, że nie potrzebnie brniesz w błędnie obranym przez siebie kierunku, sam sobie przy tym przecząc. Okazywanie, do czego ma prawo każdy wolny człowiek, a narzucanie czegoś, komuś to zupełnie coś innego.

Ponad to, jeżeli mamy być już precyzyjni, to staropolskim pożegnaniem jest błogosławieństwo, natomiast dla ludzi o tradycyjnym wychowaniu powitanie typu "cześć" jest oznaką braku szacunku.

Na tym forum średnia wieku jest wysoka, więc zachowujmy się poważnie, a nie kruszmy kopi z byle powodu.
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Sro Mar 10, 2021 23:34   

Zbychu napisał/a:
Szanowny Kolego,
Myślę, że nie potrzebnie brniesz w błędnie obranym przez siebie kierunku, sam sobie przy tym przecząc. Okazywanie, do czego ma prawo każdy wolny człowiek, a narzucanie czegoś, komuś to zupełnie coś innego.

Ponad to, jeżeli mamy być już precyzyjni, to staropolskim pożegnaniem jest błogosławieństwo, natomiast dla ludzi o tradycyjnym wychowaniu powitanie typu "cześć" jest oznaką braku szacunku.

Na tym forum średnia wieku jest wysoka, więc zachowujmy się poważnie, a nie kruszmy kopi z byle powodu.


_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Mar 11, 2021 15:58   

Akurat słowo "cześć" ma swoje korzenie w oddawaniu czci, więc trochę kulą w płot strzelasz, panie...

Nie ważne. Mnie staropolskie "szczęść boże" i inne "pochwalone" źle się kojarzą, szczególnie po licznych ostatnio doniesieniach o pedofilii w kościele i innych błędach i słabostkach kleru. Skoro tu jednak panuje opinia, że będziecie się bogiem witać i żegnać, to Wasza sprawa. Z zachowaniem szacunku żegnam się staropolskim cześć i bawcie się dobrze.
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Czw Mar 11, 2021 17:30   

Z zachowaniem szacunku, dziękuję w swoim imieniu za "bawcie się dobrze" i po staropolsku "żegnam".
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Zbychu 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 60
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 99
Skąd: Cork
Wysłany: Czw Mar 11, 2021 18:57   

Emhyrion napisał/a:
Akurat słowo "cześć" ma swoje korzenie w oddawaniu czci, więc trochę kulą w płot strzelasz, panie...

Nie ważne. Mnie staropolskie "szczęść boże" i inne "pochwalone" źle się kojarzą, szczególnie po licznych ostatnio doniesieniach o pedofilii w kościele i innych błędach i słabostkach kleru. Skoro tu jednak panuje opinia, że będziecie się bogiem witać i żegnać, to Wasza sprawa. Z zachowaniem szacunku żegnam się staropolskim cześć i bawcie się dobrze.




Od czasu, kiedy polityka i religia, które nie powinny mieć żadnego wpływu na świat motocyklowy, wkradły się do grup motocyklistów, zaczęły dziać się same dziwne rzeczy. Kiedyś nie było to istotne, na drodze wszyscy byliśmy równi, jeden drugiemu pomagał, a dziś. Zaczyna się rozwalanie od środka jednej z ostatnich dużych grup społecznych jaką są motocykliści, zamienia się pasje na lans, zaczynają dominować poglądy polityczne, czy religia, to zła droga !

Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeżeli 12-sto letni syn sąsiadów na moje dzień dobry odpowiada cześć Zbyszek, to mam to odebrać jako wyraz Jego czci w kierunku mojej osoby. Nie mam z tym problemu, zdaję sobie sprawę z tego, że świat "poleciał" niemiłosiernie do przodu, ale zwrot "cześć" będzie dla mnie zawsze zwrotem koleżeńskim nie mającym nic wspólnego z wyrażeniem szacunku, a już tym bardziej ze staropolskimi tradycjami.

Mnie też się nie podoba, że wśród duchowieństwa są pedofile, nie bronie ich, powinni zostać ukarani, ale tacy ludzie są niemal w każdej grupie społecznej. Czy po aferze Me Too, czy chociażby naszego rodzimego reżysera przestałeś oglądać filmy, podkładałeś ładunki pod wytwórnie filmowe. Czemu ludzie z taką zaciekłością, zastanawiającą wybiórczością sami się dzielą. Mogę zrozumieć, że młode pokolenie jest podatne na pranie mózgu przez wszelkiego rodzaju media, ale żeby starsze osoby temu ulegały.

Niepotrzebnie ulegasz emocjom i unosisz się ambicją, to nie ma sensu, ale mimo wszystko życzę Ci wszystkiego dobrego.


Zdecydowanie odbiegłem od meritum tematu powitalnego, za co przepraszam. Myślę jednak, że pewne zagadnienie warto było wyjaśnić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13