Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stuki w Deauvillce 650
Autor Wiadomość
MrAurok 

Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2020
Posty: 2
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 20:53   Stuki w Deauvillce 650

Witam,

Chciałbym sprawić sobie motorek jak w tytule, ostatnio obejrzałem chyba wszystko z północno wschodniej części kraju czyli tak w promieniu 100km i powiem szczerze raczej optymistycznie nie jestem nastawiony, większość to bardzo słabe, połamane, zajechane egzemplarze.

W końcu gdy już niemal straciłem nadzieję znalazłem coś co jestem skłonny zakupić.

Sprzęt z 2000r oczywiście "karoseria" nie jest idealna, kilka nieoryginalnych śrubek, kilka rysek jakieś otarcia ale nic połamanego, słabe oponki i klocki natomiast silnik, skrzynia i sprzęgło wydają się pracować jak trzeba, ale w tej beczce miodu tkwi oczywiście łyżka dziegciu.

Gdy motocykl stoi i pracuje wszystko wydaje się OK ale podczas jazdy co jakiś czas (kilkanaście sekund) słychać dziwne metaliczne serie stuków, interwały wydają się nieregularne, niezależne od prędkości chociaż poruszałem się w mieście po malutkich uliczkach czyli niezbyt szybko, jest to dźwięk jakby coś było luźne i co jakiś czas stukało w jakiś metal, stuki są dość głośne wyraźnie słyszalne ale tylko podczas jazdy, wydawany dźwięk to coś jakby na cienki aluminiowy talerz ktoś zrzucał z niewielkiej wysokości metalową kulkę która odbija się kilkukrotnie po czym nastaje cisza na kilkanaście sekund.

Dodam że nie wydaje się to dźwiękiem jakby z głębi silnika jak panewki, raczej jakby coś luźnego obijało się o ramę czy dekiel w silniku/napędzie i raczej jest to niezależne od nawierzchni po jakiej jechałem raczej nie wywoływało tego efektu podskakiwanie motocykla na nierównościach czy coś takiego, słychać to było podczas jazdy zarówno po bruku jak i po równym asfalcie.

Przeszukałem forum i nie znalazłem tematu z takim problemem i tu mam dylemat czy zakupić tą konkretną maszynę, czy to może być coś poważnego i lepiej wycofać się z zakupu?

Macie może jakieś rady/pomysły?
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 21:22   

Bardzo ciężko powiedzieć co hałasuje. Może to być żle skręcony plastik, a może coś poważniejszego? Pamiętam jak kiedyś czytałem o podobnej sytuacji.
Właściciel dostawał szału nie wiedząc co powoduje nieregularne dziwne grzechotanie.
Zanim jednak rozebrał pół motocykla, zajrzał do jednego z przednich schowków i tam znalazł źródło stresujących hałasów...kilka monet, robiło robotę :)
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sro Maj 13, 2020 07:42   

A sprawdzałeś czy będzie pukać jak na centralce wbijesz bieg i dasz popracować napędowi w powietrzu?
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
MrAurok 

Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2020
Posty: 2
Skąd: Augustów
Wysłany: Sro Maj 13, 2020 11:46   

Nie, w sumie w ogóle na centralnej nie stawiałem.

Zacząłem się zastanawiać dość mocno bo w sumie jak sobie policzyłem że oponki, wszystkie klocki do tego płyny i regulacje to już prawie 2 tysiące na dzień dobry trzeba w ten konkretny motorek włożyć i jeszcze zająć się tym stukiem który raczej wydaje mi się nie zbyt poważną usterką ale kto wie.

Obejrzę sobie jeszcze 2 szt tyle że w weekend prawdopodobnie bo mam do nich tak ze 150 km i wtedy ew. wrócę do tej konkretnej sztuki.

Bo w sumie raczej mało kiedy wierzę w cuda, to tak trochę jak z ta przysłowiową klimą tylko do nabicia a prawda jest taka że jak usterki są proste i tanie w naprawie to każdy raczej je usuwa przed sprzedażą nawet handlarze.
 
 
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Maj 13, 2020 14:05   

Licz, ze w każdy bedziesz musiał wsadzić dwa koła. Ale lepiej nie kupuj z dziwnymi objawami jakie opisujesz.
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14