Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wasze hobby poza NTV ;)
Autor Wiadomość
Merr-Sonn 


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 11:40   

Co prawda już o tym wspomniałem w powitalni ale niech będzie tutaj :) .
Zainteresowania - szerokie.
- Sporty: żeglarstwo, pływanie, tenis, narty, rower, strzelectwo pneumatyczne
- harmonijka (swego czasu 2 zespoły szantowe),
- budowa zbroi z uniwersum Star Wars (mała produkcja różnego rodzaju hełmów, jetpacków itp )
- i wiele innych, na które nie mam już czasu.

No i teraz moja motorynka :)
_________________
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy..."
https://www.facebook.com/PejotStudio
https://www.facebook.com/piotr.jassowicz
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 21:16   

Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)
 
 
markali 
markali


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Opole/Prószków
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 22:22   

vasiliy napisał/a:
Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)


Audio-stereo to jedno z moich wielu zainteresowań - jeśli już to tylko sprzęt analogowy. Przetworniki cyfrowe zabijają dźwięk moim zdaniem (chodzi mi o odsłuch). Ludzie zaczynają doceniać analog i dlatego płyty winylowe znowu stają się modne. Choruję na jakiś wzmacniacz lampowy ale to koszt ponieważ trzeba doliczyć sporą kwotę na dobre głośniki. Bez nich nie ma efektu i sensu.
Inne zainteresowania to akwarystyka, wędkarstwo, narciarstwo, różne inne sporty: siatkówka, piłka nożna, historia Ameryki Płn., bardzo dużo słucham muzyki (Marillion i inne neoprogresywne), turystyka tj. zamki, twierdze, warownie - jeśli gdzieś jadę na moto to muszą być na trasie :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 07:38 ]
markali napisał/a:
vasiliy napisał/a:
Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)


Audio-stereo to jedno z moich wielu zainteresowań - jeśli już to tylko sprzęt analogowy. Przetworniki cyfrowe zabijają dźwięk moim zdaniem (chodzi mi o odsłuch). Ludzie zaczynają doceniać analog i dlatego płyty winylowe znowu stają się modne. Choruję na jakiś wzmacniacz lampowy ale to koszt ponieważ trzeba doliczyć sporą kwotę na dobre głośniki. Bez nich nie ma efektu i sensu.
Inne zainteresowania to akwarystyka, wędkarstwo, narciarstwo, różne inne sporty: siatkówka, piłka nożna, historia Ameryki Płn., bardzo dużo słucham muzyki (Marillion i inne neoprogresywne), samochodu USA z moich lat - lata 70-80 - ulubione to Buick Riviera 71-73, motorówki (pływałem zawodowo przez kilka sezonów), turystyka tj. zamki, twierdze, warownie - jeśli gdzieś jadę na moto to muszą być na trasie :mrgreen:
_________________
DL650XAL7
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 16:04   

Tak, tylko na dobrą lampę Markali trzeba mieć taką kasę, za jaką ja mam złożony cały zestaw ;)
Ja słucham z CD, przy czym wybieram wydania zza oceanu oraz rozglądam się za formatami HDCD i XRCD.
Na winyle u mnie przyjdzie jeszcze czas, na razie rozwijam się w kierunku CD. 2 kierunki na raz to za droga zabawa.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 16:57   

Vasiliy, budowa wzmacniacza lampowego jest dla elektroników prosta jak budowa cepa. Nie myślałeś, żeby pójść tą drogą? Z głośnikami jest bardzo podobnie... Można wydawać majątek a można obliczyć skrzynię i zastosować przyzwoite głośniki. Stare polskie Unitry do teraz w niektórych kręgach cieszą się popularnością.

Możecie uznać, że pierniczę kocopoły, ale po prostu nie wiem, jak daleko jesteś ze swoim własnym sprzętem.

Osobiście jestem zdania, że przyzwoity odtwarzacz, przyzwoite słuchawki i przyzwoity przedwzmacniacz dadzą lepszy efekt niż zwykłe audio za kilkadziesiąt tysięcy.
_________________
Pucuś
 
 
markali 
markali


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Opole/Prószków
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 17:43   

Killu napisał/a:

Osobiście jestem zdania, że przyzwoity odtwarzacz, przyzwoite słuchawki i przyzwoity przedwzmacniacz dadzą lepszy efekt niż zwykłe audio za kilkadziesiąt tysięcy


Trochę przesadziłeś. Zgodziłbym się gdyby na końcu było "kilka" tysięcy. Za kilkadziesiąt będzie to już bardzo dobry sprzęt. Np. wzmacniacz Accuphase - sprzęt roku sprzed kilku lat (nie pamiętam modelu) kupisz używany już od 15000, kolumny Focal, Naim, Kef i inne za ok 25-40klocków i gwarantowany dźwięk miodzio!
Ale zgadzam się co do tego że nie trzeba! wydawać takich pieniędzy aby posłuchać dobrze muzyki przez słuchawki. Używana lampa to ok. 1k, dobre słuchawki Audio-Technica, Bayerdynamic i wiele innych za 1500-2500 i dźwięk też będzie super.
Propozycja złożenia dobrych kolumn we własnym zakresie jest jak najbardziej godna uwagi. Nie przepłaci się za logo dobrej firmy. Sam o tym myślę. Ale trzeba pamiętać o możliwości podłączenia w bi-wiring czy bi-amping
http://www.abc55555.repub...io/biwiring.htm i o dobrych przewodach. Niektórzy to lekceważą.
W AUDIO z 10.2010 vasiliy masz spis testów wielu rodzju sprzętów.
_________________
DL650XAL7
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów

Wysłany: Nie Sty 18, 2015 15:33   

U mnie do dzisiaj stoi skompletowana duża wieża Sony. Nie jestem wymagającym słuchaczem bo słoń mi na ucho nadepnął. Ale jedno wiem, że jak do wieży dokupiłem Korektor dźwięku Technics z systemem DSP, to była kosmiczna różnica.

A ja myślałem że słuchacie tylko dźwięku swoich V-łek :wink:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 19:08   

Nie potrafiłbym Killu. Wzmacniacz DIY aby tylko wzmacniał i finalnie dawał "jakiś" dźwięk to pewnie nie fizyka kwantowa ale zrobienie lampy która przenosi Cię do małego klubu jazzowego w którym Patrica Barber nagrała swoje Companion to już inna broszka ;)
Uważam, że za 4 tys. zł można startować ze złożeniem używanego, podkreślam używanego, stereo na którym liźniesz co to scena i analityczność dźwięku. W tych 4 tys. rozumiem wzmacniacz, źródło, kolumny, interkonekty i kable głośnikowe. No i trzeba wyrozumiałej drugiej połowy, która przystanie na przystosowanie salonu do słuchania muzyki ;)

sgtcop13, słyszałem opinie że dobre ucho może nawet nieco przeszkadzać w odbiorze muzyki, bo potrafi za dużo dopowiedzieć "jak powinno być", a niekoniecznie mówi jak jest naprawdę ;) ot taki audiofilski bełkot heh
 
 
krasus 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 286
Skąd: łdz
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 20:39   

miałem troszkę do czynienia ze sprzętem audio, powiedzmy liznąłem temat.
Tak na prawdę, większość słuchaczy nie wyczuje różnicy w subtelnych detalach w stylu złocona końcówka, grubość kabla czy producent wzmaka (no tutaj to już bywa różnie). Więc nie popadałbym w paranoję jeśli to ma służyć do słuchania, bo jeśli do "słuchania" to studnia do wrzucania pieniędzy jak każda inna. Co do winyli - masturbacja. Posiadam kilka tyś sztuk, mimo ogromnego sentymentu, jest to kłopotliwy przeżytek. Ciężkie, niszczą się, ścieżki się wycierają, o zapewnieniu dobrego sprzętu do tego już nie wspominam, odpowiednie systemy itd. Fakt dźwięk może być odczuwalny jako "cieplejszy", ale dobrze próbkowany wave i różnica nie do wyłapania. W tym momencie, przy ledwie kilku tłoczniach na świecie, zostanie to rarytasikiem z paroma wydaniami metalowymi, jakimś promo madonny od czasu do czasu i Jamajką żyjącą jeszcze swoim własnym życiem i 7''.
W domu mam stary wzmak unitry niziutkiej serii i nieśmertelne tonsile 150W. Oglądam też na tym filmy. Żadne kwadro/kino domowe mi nie potrzebne, bo jak mi się te prawdziwe prlowskie 300W rozbuja przy np startującym samolocie to mam efekty jak z pasa startowego :lol:
Niestety coś przestał ostatnio hulać, albo go naprawię, albo będę szukał jakiejś retro rakiety z lat 80. To wg mnie najlepsze czasy wszelkiego sprzętu, wszelkie technologie już były obcykane (mam trochę starych pionków samochodowych z lat 70, autoreversy, dolby etc na pokładzie;)) i nikt wtedy na materiałach nie oszczędzał.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 21:10   

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Filmik z krótkiego pokazu mojej szkoły :D
Nie jest to coś super, ale przygotowany był pół godziny przed wyjściem, więc i tak jest nieźle :D
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 21:39   

Podoba mi się :) Chodziłem 2 czy 3 miesiące na Muay Thai, ale przestałem przed świętami i będę szukał właśnie czegoś takiego z konkretnymi chwytami, uderzeniami itp co się przydaje bardziej w praktyce :)
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 10:27   

No powiem Ci że ja z obroną sie nie mam :D nie raz mi się zdarzało mieć takie sytuacje i nawet uderzać nikogo nie musiałem (a po co mam mieć potem problemy) :D

A to się jeszcze pochwale, że techniki dzieciaków po moim mistrzu w czerwonym kimonie to ja wymyślałem :P
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 11:31   

Markali, jasne, przesadzam :P Myślę, że bardzo niewielu ludzi buduje pomieszczenia przeznaczone do słuchania muzyki, bo to już jest zboczone. Ale masz całkowitą rację, za kilka/kilkanaście klocków można zbudować już coś bardzo ładnego.

Co do budowy wzmacniacza, to prawda jest taka, że im prostsza konstrukcja, tym lepiej. Jeżeli wartość podstawowa to dźwięk a nie niebieska lampka nad przyciskiem power, której zakłucenia trzeba eliminować na tysiąc skomplikowanych sposobów i za te właśnie sposoby zapłacić to na prawdę nie ma źle. Każdy elektronik ogarnie taki temat. Druga sprawa jest taka, że powiedzmy 60W z lampy w pokoju o powierzchni +/- 30m2 to aż nadto. Moje doświadczenia z lampami do odsłuchu są takie sobie. Zawsze bardziej interesowały mnie konstrukcje które przekazują na głośnik sygnał z wiosła a co za tym idzie mój wzmak w domu nigdy nie był rozkręcony na więcej niż 30%. Czyli w praktyce lampy EL34 i 6l6 we wzmacniaczu gitarowym nie mają jeszcze nawet czym oddychać a meble można już przestawiać drganiami.
_________________
Pucuś
 
 
adamisku 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 28
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 00:32   

- latanie swobodne na PARLOTNI
- oblatywanie nowych modeli zdalnie sterowanych samolotow

to chyba najciekawsze - pozostale rower, pilka, plywanie itd to pewnie jak kazdy:)
 
 
Zoltanus 


Wiek: 43
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 21, 2015 10:32   

Ja od dłuższego czasu bawię się w audio i kolekcjonuję winyle (CD-ki gdy winyl okazuje się za drogi - takich Gunsów na winylu można miec za jedyne 200zł :) ). Obecnie jestem na etapie wymiany sprzętu - dzisiaj nowy wzmak przyjeżdża :)

dla osób które chciałyby kiedyś zacząć albo zamienić swój dotychczasowy sprzęt na lepszy polecam kanał na youtube pn. "Reduktor szumu". Dobrze brzmiące stereo można mieć naprawdę w zajebistych pieniądzach
Tutaj zestawy do 600zł Dobrze brzmiące stereo do 600zł
tutaj do 1500zł Dobrze brzmiące stereo do 1500zł
tutaj 3000zł Dobrze brzmiące stereo do 3000zł
sam korzystałem i szczerze polecam. Goście się znają na rzeczy.

A co do zainteresowań to widzę, że nie jestem jedynym który pasjonuje się sztukami walki. Na co dzień prowadzę klub Karate Kyokushin w centrum miasta włókniarzy ŁKKK
poza tym trenuję Muay Thai i Crossfit.
Żeby nie być prostolinijnym lubię podróże i browary regionalne z gatunku IPA :) im większy współczynnik IBU tym lepiej - wtajemniczeni będą wiedzieć o co chodzi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12