Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Projekt "Mikro-Hania" czyli usprawnienia Hondy NTV
Autor Wiadomość
andrzejek 

Dołączył: 07 Sie 2018
Posty: 39
Skąd: Piła
Wysłany: Pon Kwi 01, 2019 21:14   

OK mam to na uwadze kolego ;-)

[ Dodano: Nie Kwi 28, 2019 21:26 ]
Witam
Chciałbym przedstawić kolejne usprawnienie jakie zostało wykonane w ramach projektu "Micro-Hania". Jest to wskaźnik poziomu paliwa wraz z przetwornikiem. Największym problemem jest zawsze montaż czujnika tak, żeby jak najmniej ingerować w motocykl. Pomysł nasunął mi opis mocowania czujnika we wgłębieniu wlewu jaki ktoś opisał. Niestety nie mogę sobie przypomnieć ani znaleźć gdzie o tym czytałem. Jeżeli ktoś z kolegów wie to proszę o info. Układ składa się z dwóch elementów programowalnego wskaźnika, oraz samego czujnika, przetwornika. Za wskaźnik służy standardowy 52mm od jakiegoś motocykla, gdzie wymieniono środek zastępując go programowalnym uniwersalnym układem elektronicznym. Wskaźnik umożliwia pracę praktycznie z dowolnym rezystancyjnym czujnikiem położenia (pływakiem). Możemy zaprogramować na ile litrów i co ile wskazanie, oraz poziom zapalenia się kontrolki rezerwy. Co do czujnika poziomu to ze względu na "ciasnotę w zbiorniku" postanowiłem typowy rezystancyjny zastąpić listwą kontaktronową. Dzięki temu zyskałem łatwe mocowanie oraz stosunkowo łatwy montaż przez wlew paliwa. Układ dopiero został zamontowany w Hani więc jak się sprawdzi dopiero sezon pokaże. Podaję link do materiału: https://youtu.be/boCM1VzC_6Y
Pozdrawiam
 
 
Malin 

Dołączył: 06 Maj 2019
Posty: 2
Skąd: Stegna
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 09:07   

Witam. jestem nowy na forum i nie zabardzo wiem jeszcze jak sie poruszac. Prosze o kontakt w sprawie płytk z elektronicznym sterowaniemi do popmy paliwa od hondy NTV.

[ Dodano: Wto Maj 07, 2019 10:12 ]
Próbowałem pisać na pw do "andrzejek" ale nie wiem dlaczego nie mogę wysłać wiadomości. Cały czas wiadomość jest w zakładce do wysłania. :cry:
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 09:26   

Malin, zniknie z tej zakładki jak user ją odczyta
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
andrzejek 

Dołączył: 07 Sie 2018
Posty: 39
Skąd: Piła
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 16:05   

Witam kolego
Ponieważ układ jest dopiero w fazie testów więc jeszcze chwilkę należy poczekać. W tej wersji jest problematyczna w montażu. Powstanie nowa wersja, która będzie wykonana pod kątem samodzielnego montażu.
Pozdrawiam
 
 
Malin 

Dołączył: 06 Maj 2019
Posty: 2
Skąd: Stegna
Wysłany: Czw Maj 09, 2019 09:22   

Dziękuję za informację i proszę o kontakt jak będzie gotowe :) .
 
 
arthek 


Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Sty 16, 2020 13:33   

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem elektronicznego sterowania pompy paliwa na trzy przewody.
_________________

NTV wahliwy sidecar - rodzinna taksówka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12