Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam.
Autor Wiadomość
addam-lca 

Wiek: 58
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 0
Skąd: legnica
Wysłany: Nie Mar 10, 2019 18:13   Witam.

Witam.Jestem 53 latkiem ktory po 30 latach znowu mysli(powaznie)o 2 kolkach.A ze wiek taki to mysle o czyms wygodnym czyli o maxiskuterze lub NTV:)
I stad moje pojawienie sie tutaj by poczytac i dowiedziec sie co bedzie mi bardziej pasowac.
Na forum Burgmania twierdza ze Deauville to najbardziej''skuterowy''motocykl...:)
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 10, 2019 19:12   

Witaj na forum :)
Chłopaki z Burgmani trochę przesadzili :)
Z jednego skutera na innych patrzy się z dołu a z drugiego (devi) z góry.
I to jest właśnie ta różnica :)

Pozdrawiam i do zobaczenia być może w Legnicy (córka mi tam zwiała :) )
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 10, 2019 22:03   

Witamy z Gdańska.
Jako z wychowania maxi skuterowiec, a z dalszych wyborów Dovilkowiec, przyznam, że mam i Majesty 400 i Deauville 700.
I jakoś jedno z drugim się nie pogryzło, nawet stojąc obok siebie pod domem.
Owocnych poszukiwań i dobrych wyborów, życzę !
_________________
Dulka
Majka
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Nie Mar 10, 2019 22:20   

Witaj kolego z wieku na porządne moto odpowiedniego,
moim wiosenkom również podobnego :)
Następny, jak inni i ja razem wzięty,
"dziecinny chłopaczek" który na dwa kółka zawzięty
zmienił tylko zabawki z dzieciństwa na droższe.
A znajomi myślą, że mu z wiekiem stało się na gorsze
U mnie jak u Statora też stoi obok Piaggio i Dniepr jeszcze
i każde czeka i tęskni, kiedy dosiądę ich wreszcie.

Na każdym z nich LwG ćwiczę ,
czego też i Tobie życzę.
Z Podlasia witam serdecznie,
jak kupisz Devi, z Dolnego Śląska przyjedź koniecznie.
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 07:21   

Witaj! :wink:
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
addam-lca 

Wiek: 58
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 0
Skąd: legnica
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 07:51   

Hoho...Widze tu romantykow wiecej :smile:
I wyznawcow kardana.Bo i XJ Diversion jest w sferze moich zainteresowan.Choc tu juz troche duzo mocy a jeszcze wiecej masy...choc i ja 100kg waze :mrgreen:
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 08:20   

addam-lca napisał/a:
Choc tu juz troche duzo mocy

Poczytaj forum, albo trochę Devi pośmigasz , być może pomyślisz o kucykach.
Dniepr też na Kardanie :)
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
albercikxxl 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 148
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 09:17   

Cześć
 
 
addam-lca 

Wiek: 58
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 0
Skąd: legnica
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 10:30   

albercikxxl napisał/a:
Cześć

Wschodnia motoryzacje pomijam-jak juz to dalekowschodnia :wink:

Mysle ze na powrot to 50kucy mi starczy choc nie ukrywam ze Diversion bardzo mi sie podoba bo gust mi sie zatrzymal w ub.wieku :grin:
A i jakbym zaliczyl glebe to mniej plastikow do roboty niz w Silver Wing(bo wsrod skuterow to moj faworyt)czy w Deville.

Ale skoro tu sa doswiadczeni i w skuterach i w klasycznych motocyklach ''kierownicy''to opisze swoje oczekiwania itd.Moze jakies sugestie dostane i takie bardziej obiektywne niz na Burgmanii bo tam jednak ''scooter''zawsze na koncu musi byc gora.

Mam 53 lata,177cm.Na codzien jestem kierowca 15m Solarisa-pracuje w MPK :cool:
Moto ma sluzyc dla przyjemnosci.Wylacznie.A ta przyjemnosc to glownie turystyka po Dln.Slasku(a jest tu co ogladac),sasiednich wojewodztwach i moze czasem polnocne Czechy.Trasy jednodniowe i max 400km dziennie.Oczywiecie wokol komina tez-mam 11-12 dni wolnego mies.wiec i czas na uzytkowanie moto a dzieci juz nie placza :mrgreen: Ale na dluzsze podroze to jednak auto.

W mlodosci mialem wsk125,Mz250ts ale nie ma co o tym pisac taka to prehistoria.
W obecnych czasach to 2lata temu jezdzilem wypozyczonymi w Grecji Kymco xtown 125 i w ub,roku w Chorwacji Sym Joyride 200(tak chyba sie nazywal).Tym Symem wjechalem wraz z zona nawet na Sw.Jure tj.najwyzszy szczyt gor Biokovo 1762 startujac z poziomu morza.Ponad 20km podjazd.Zjazd byl ciekawszy bo tarcza z przodu po nagrzaniu sie odmowila posluszenstwa :mrgreen: ale beben z tylu starczyl tyle ze wyprzedzali mnie...rowerzysci :grin:
I tyle mojego doswiadczenia.stad moj respekt do Diversion.I to bardziej masy niz mocy bo ta ostatnia to przeciez ja mam w prawej rece.

Budzet na moto to 20tys zl.Na moto bo ubior,oc itd to inna pula.
A wiec moge kupic nowy maxiskuter typu Kymco Downtown 350i za ok 20tys zl lub moto Bajaj Dominar 400 za 15tys zl.
Z Kymco problemu nie ma;wiadomo ze sa dobre jakosciowo a i importer w miare pewny w servisie.
Z Bajajem problem to....Romet.W necie mozna przeczytac terabajty narzekan na ich servis,niekompetencje itd,Do tego Romet ma to do siebie ze sprzety pogwarancyjne zupelnie ich nie interesuja.
Do Dominara juz sie przymierzalem i choc obecna stylistyka motocykli naked mi nie odpowiada
to ...nowe to nowe.I w tak fajnej cenie.A 35kucy tez mi by pewnie starczylo=poki co :lol:
A z jakoscia raczej Bajaja nie powinno byc problemow(sporo testow w necie Dominara-rowniez na torze)bo to w koncu nie kolejna chinska firma ale 3(!)producent moto na swiecie,wspolwlasciciel KTM i nawet ponoc klepie silnik dla Bmw.
Jak widac brakiem prestizu sie nie przejmuje :lol: :lol: :lol:
Gorsze jest to ze nie mozna do Dominatora zakupi zadnej akcesoryjnej szyby -a dla mnie to jednak wazne.Nawet pisalem w tej sprawie do centrali importera i dostalem odpowiedz ze wkrotce taka szyba bedzie ale....w Lubinie i w Legnicy ;w dwoch salonach(to nadwyraz gornolotne okreslenie) nic o tym nie wiedza.Jak to w Romecie :o

I druga opcja;moto uzywane typu Deauville,czy Xj900 Diversion czy Silver Wing.Z Burgmana po wielu godzinach w necie rezygnuje bo jest mocno nieobliczalny po 50tys km przebiegu.
Ww moto mi pasuja bo nie maja lancucha,maja dobra oslone przed wiatrem i sa trwale.I...podobaja mi sie :mrgreen:
Ale nie skreslam moto z lancuchem bo to w koncu nie taki problem a i oliwiarke mozna zamontowac.
Tu najchetniej bym kupil moto do 10tys zl majac na uwadze ze kilka tys zl musze miec na start na doprowadzenie go do stanu jaki by mnie zadawalal.
No i najlepiej szukac na forach;tu jeden kolega widze ma na sprzedaz bordowa Deaville.A jak poza forum to od motocyklisty.
Mam co prawda opcje;kupic w Niemczech.Paradoksalnie tam mam znajomego fachowca(siostrzenca)ktory siedzi w branzy,jezdzil w motokrosie(ba nawet w reprezentacjii niemiec!)i zna sie na rzeczy.Ale to kosztuje duzo czas i wcale taniej nie bedzie bo zadbany sprzet tam tez sie ceni.
Jesli ktos te wypociny przeczytal to gratuluje :lol:
I co lepsze?Nowy hindus lub tajwanczyk czy 15-20letni japonczyk?Wszystko skosnookie :lol:


Ps.Jesli admin uzna ze powinno to byc w innym dziale to prosze przeniesc,

[ Dodano: Pon Mar 11, 2019 11:05 ]
Aha.No i moto musi byc wygodne dla dwojki osob.Szczegolnie dla malzonki :grin: a wiec pewne gabaryty musie miec.
I z kuframi(lub mozliwoscia doposazenia w takowe)kufrow mieszczacych oba kaski.W Silver Wing 2 kaski mieszcza sie ponoc pod siedzeniem.W Deville kask miesci sie ponoc w kufrach bocznych po zakupie akcesoryjnych szerszych pokryw.Lub kufer tylny by miesci 2 kaski.
Dlaczego tak o tym marudze;po prostu po dojechaniu na miejsce nie chcialbym spacerowac,zwiedzac z kaskami w reku.
Choppery odpadaja-stylistycznie nie moja bajka.
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 11:18   

addam-lca napisał/a:
czy 15-20letni japonczyk

po wyczerpującym opisie czego oczekujesz i $ ile posiadasz polecam Devi 700. "Będziesz Pan na pewno zadowolony" spełni wszystkie oczekiwania. Za chwilę wypowiedzą się inni. Będziesz miał do wyboru.
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 12:07   

Cześć, witaj na Forum
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1926
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 13:27   

Witam Kolegę.
_________________
ST 1300 2011
ST 1300 2006
Devcia 2002
 
 
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 14:13   

Cześć 😀Turystycznie kiedyś jeździłem po Polsce w klubie skuterowcow. Silver Wing to świetny sprzęt moim zdaniem i zdaniem kolegów, którzy na nich jeździli. Klubu dawno nie ma, wszyscy już na motongach a Ci co mieli silver wingi dalej je mają 😉. Wycieczki piszesz jednodniowe, czyli z tobołami wozić się nie będziesz. Honda ma pojemny kufer i schowek. No i nie wachlujesz biegami... A Deauville 700? Moje Marzenie kolejnego moto😉Tak w zasadzie to sam musisz zdecydować, bo im więcej wypowiedzi, tym większy mętlik będziesz miał :roll:
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 16:18   

Witam i pozdrawiam z Mazowsza.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Pon Mar 11, 2019 21:43   

Siemka! :cool:
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12