Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katalog zamienników części NTV
Autor Wiadomość
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Sro Kwi 18, 2018 22:53   Katalog zamienników części NTV

Stworzyłem dokument, w którym zapisuję sobie czym można zastąpić niektóre części OEM.
Na razie za dużo tu nie ma, ale będzie rozwijany.
Do wglądu pod
tym linkiem.

Wymieniając części za każdym razem szukam po numerze OEM dobrych, korzystnych cenowo zamienników. Taka wiedza też się przewija na forum, np. w zakresie korka od magneto, chłodnicy z aliexpress.

Jeśli macie swoje sprawdzone, z powodzeniem zastosowane zamienniki - dopisujcie w postach, będę aktualizował docsa.
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 08:36   

Podoba mi się ten pomysł. Będę śledził i w miarę możliwości pomagał.
_________________
Dulka
Majka
 
 
ZielonyPL 
ZielonyPL


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 57
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 20:45   

Uszkodziłem korek wlewu/poziomu oleju w tylnej przekładni.
Nowy niby miał kosztować 51zł a mi udało się znaleźć inny który kupiłem i zamontowałem. Pasuje tak samo jak ori i kosztuje duuużo taniej.
Tutaj jest link do korka który kupiłem -> http://allegro.pl/skuter-...5948854016.html

Oczywiście można znaleźć jeszcze taniej :D
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 22:43   

ZielonyPL, dzięki, dodane!
Rozpisałem na Deauville i Revere osobno
W Revere ta część ma inny numer, ale zakładam optymistycznie, że to to samo.
 
 
Michał0775 
Michał


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 315
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 06:28   

W zeszłym roku kupiłem linkę licznika w zwykłym sklepie motoryzacyjnym chyba za 17 zł. Ceny oryginalnej nie sprawdzałem. Nie było napisane do czego ona jest, pewnie jakieś chińskie motorki. Mieli chyba trzy długości więc wybrałem najbliższą oryginałowi (ale jest lekko dłuższa).
_________________
Michał
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 10:24   

Michał0775, a znalazłbyś jakiś link do tego lub czegoś podobnego? Tak, aby wpisany zamiennik był w jakikolwiek sposób wyszukiwalny :)

P.S. kto ma ten link do chłodnicy z aliexpress?
P.s2. ktoś testował termostat lub włącznik wentylatora (nie pamiętam) od Tico... co to było dokładnie?
 
 
Michał0775 
Michał


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 315
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 16:34   

Nie mam linka do linki, kupiłem ją po prostu w sklepie, takim z drzwiami, ladą i półkami.
_________________
Michał
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Kwi 23, 2018 08:21   

Michał0775, zrozumiałem, że to był sklep stacjonarny :wink: Przede wszystkim dzięki za info, że da się z powodzeniem zastąpić czymś oryginalną linkę. Moja prośba o "linka", czy jakieś inne informacje identyfikacyjne - numery, od czego to, ostatecznie długość - wynika z chęci umożliwienia łatwego wyszukiwania części.

Zamysł jest taki, aby można było z tego korzystać jak z katalogu części Hondy: wiem, że coś się zepsuło, np czujnik luzu. Sprawdzam w katalogu numer części, zamawiam, przychodzi, wymieniam.
Ktoś sprawdził i potwierdził, że pasuje czujnik luzu od motocykla XYZ od modelu ABC1234. - idę do sklepu i proszę o tę konkretną linkę - zamiast dobierać ze sprzedawcą coś pasującego - skoro już ktoś tę pracę za mnie wykonał i znalazł pasujący zamiennik :wink:


Jeśli zupełnie nie wiadomo od czego ta linka była i nie ma na niej żadnych numerów to ... trudno:) Odnotuję tak czy siak, że można dobrać coś pasującego w sklepie stacjonarnym.
 
 
Pankrax 

Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 08:59   

W sumie spoko pomysl :) Ja oprócz NTV mam jeszcze swojego małego crossika i w jego przypadku jest już chyba większy wybór, nie trzeba robić takiej listy tylko są sklepy z zamiennikami, tam łatwo wszystko znaleźć. Ostatnio zamawiałem z enduro7.pl osłonę silnika i parę jeszcze drobnostek, pewnie też w sieci jest pełno zamienników do innych moto ;)

 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Czw Cze 21, 2018 21:49   

Apdejt: mnie też dopadła awaria linki prędkościomierza.
Dzięki informacji Michał0775 poszedłem do mojego ulubionego sklepu z zamiennikami (Nowolipki 15) i nabyłem linkę "Płetwa z oczkiem 890mm) za 15zł. Linka już w arkuszu.
Link do aukcji: http://allegro.pl/linka-l...53.html#thumb/2

Wykonanie jakby biedniejsze od oryginału, ale pasuje dobrze, działa. Jeśli będzie działała choćby 1/3 tego czasu co oryginał to i tak się opłaca.
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1201
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 07:33   

To teraz pytanie, które mnie nęka od zlotowego piątku, czy ktoś dopasował ślimak prędkościomierza do Reverki z jakiejś nieHondowej firmy?
I drugie pytanie czy ślimaki prędkościomierza są zamienne między Devilką i Reverką?
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 08:53   

Numer części (tego białego plastiku) jest inny,
Revere '91: 44806 ML 7691
Deauville '98: 44806 MBL 610
Deauville >='99: 44806 MBL 611

Początkowo myślałem, że wystarczy dobrać do średnicy osi, ale to nieprawda.
Ślimak jest jednocześnie tuleją dystansową i musi mieć taką samą szerokość ("grubość").

Jest szansa, że te grubości są takie same, a różnice w numerze części wynikają z inego rozmiaru "książkowych" opon i założenie od Deauville będize skutkowało symbolicznym przekłamywaniem prędkości i przebiegu.
Jeśli jakiś deauvillkowiec zmierzyłby grubość ślimaka i wyszłaby taka sama, to można zamienić.

Teoretycznie różnica rzędu 1mm nie powinna nic zepsuć, bo lewa laga ma pewną możliwośc regulacji na osi (skręcanie osi ściska ze sobą prawą goleń, prawą tuleję dystansową, łożyska i tuleję dystansową pomiędzy nimi oraz ślimak, lewa goleń lata sobie na tej szerszej części osi). Mimo to ja bym nie kombinował w tym zakresie.



Za to revere ma tę częśc wspólną z licznymi innymi Hondami:
https://www.bike-parts-ho...rts/44806ML7691
https://www.motorcyclespa...rts/44806ml7691

https://allegro.pl/listing?string=%C5%9Blimak%20honda&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-4-0329
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 10:02   

Takie o znalazłem
https://allegro.pl/slimak-linka-predkosciomierz-honda-ntv-650-revere-i7062243919.html
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1201
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Czw Lip 12, 2018 10:50   

Też go znalazłem, tylko że jeżeli to używane jest to obawiam się, że może być już w stanie prawie agonalnym, dlatego wolałbym coś "nowego".
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12