Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
NTV na co zwrocic uwage przy zakupie.
Autor Wiadomość
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 22:42   NTV na co zwrocic uwage przy zakupie.

Witam, jestem Łukasz i w tym roku chce nabyc swoj pierwszy motor. Mysle glownie o hondzie NTV i suzuki GS 500, moglibyscie jakos porownac te motory? glownie chodzi o wrazenia z jazdy, latwosc w prowadzeniu, wage i inne przydatne rzeczy ktore o tych motorkach moglibyscie napisac?
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:13   

NTV- sporo cięższa od gs, dla jednych to będzie zaleta dla innych wada, zależy przede wszystkim od tężyzny fizycznej jeźdźca oraz jakie trasy będzie nim robił. Na miasto lepszy gs.



Musisz się po prostu przejechać na obu i sprawdzić który ci bardziej pasuje.



Silnik w Ntv jest pancerny wręcz, ale należy zwrócić uwagę na kardan. Luz tylnego koła nie powinien być większy niż 5 stopni.



Tomek
 
 
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:20   

Dzięki wiekszej wadze poprostu bede bardziej stabilny podczas jazdy, tzn bede mniej podatny na podmuchy wiatrow jak i ,,sciaganie,, przy mijaniu tira? Bo chyba glownie tutaj ta waga odgrywa role?



W ktorym miejscu ma sie znajdowac ten luz?
 
 
aftys6 


Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 455
Skąd: lubartów/warsiawka
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:36   

Na tylnim kole. Wrzucasz np 2 bieg i delikatnie próbujesz pokręcić kołem. Tak jak kolega pisał powyżej nie powinien być większy niż 5 stopni. Nie sugeruje się że na wolnych obrotach z okolic wału dochodzi dziwne stukanie, to normalne przy kardanach.

Przede wszystkim zwróć uwagę na okolice główki ramy czy nie ma śladów po szpachli, brzydkich spawów.



Jeżeli chodzi o GS to NTV jest dużo wygodniejsza, kierwoca ma wygodniejszą pozycję. Nie robi na niej większego wrażenia pełne obciążenie ( pasażer + bagaż). Pali w granicach jak GS. Przy spokojnej jeździe solo niektórym udaję się schodzić do spalania na poziomie 4 litrów, obciążona nie spali więcej jak 5 litrów.

Jak dla mnie się super prowadzi, aż się chce składać w zakręty

:wink:
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:37   

Ad.1 Tak, dokładnie o to chodzi, ale za to w czasie manewrów parkingowych się będziesz musiał nagimnastykować.



Ad.2 Na tylnym kole. Postaw na centralce, wrzuć bieg i poruszaj kołem do przodu i do tyłu.



Tomek
 
 
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:46   

Gs 500 to taki ,,klasyk,, polecany glownie na pierwszy motor, jednak ja caly czas o Ntv rozmyslalem i wlasnie ten motor chcial bym nabyc. Jestem muzykiem i na mechanice specjalnie nie znam sie nic, wiec mniej wiecej mogli byscie mi napisac jak tą glowke ramy sprawdzic. (to jest to miejsce gdzie rama spotyka sie z kierownica?). O spalaniu nie myslalem, jezdze renault 19 1.8 16v williams i spalanie siega 10L nie chcialem by motor palil wiecej od auta, ale czym mniejsze spalanie wiadomo tym lepiej.
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:53   

Jutro postaram się wrzucić zdjęcie jak powinny wyglądać spawy przy główce ramy. Spalenie będzie jak najbardziej ok :)



Przejedź się po prostu, motocykl musi ci pasować, nic nie da to że ci się podoba, jeżeli będzie ci na nim nie wygodnie.



Tomek
 
 
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 00:03   

Zrob mi prosze fotki miejsc na ktore zwrocic uwage, oraz gdzie sie sprawdza wszystkie plyny... Bo ja zupelnie sie nie znam, a bardzo chcial bym dolaczyc do grona posiadaczy.
 
 
ruthi7 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 172
Skąd: Cz-wa, Nuneaton GB
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 00:09   

Jak jesteś muzykiem to tym bardziej "muzyka" z Reverki będzie Ci bardziej odpowiadać niż z GS-a.

Poza tym znajdziesz w niej to, czego w GS-sie próżno szukać: wał kardana (bez zabawy z łańcuchem, czyszczeniem, oliwieniem = papraniem), jednoramienny wahacz (świetna prezencja), pierwsze modele estetycznie wykończone (lakierowane obręcze kół, ciekawa kolorystyka, rama prawie jak z aluminium :wink: ) no i oczywiście niezniszczalny silnik V gdzie przebiegi sięgają 150 tyś km...



Jeszcze jeden, powiedział bym, minus dla GS-a to większe problemy z korozją niż w Hondzie.



Wszystko zależy w jakim stanie znajdziesz dany egzemplarz, ale jeżeli dobrze poszukasz i znajdziesz Reverkę w dobrym stanie to odpłaci Ci z nawiązką...
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 00:49   

Oba motorki to zupełnie inne sprzęty.



GS będzie lepszy od NTV tylko w dwóch przypadkach ( zakładając że oba są w takim samym stanie technicznym oczywiście :) )



1. Jeździec jest dość skromnej postury NTV może sprawiać problemy przy manewrach parkingowych



2. Moto będzie używane przede wszystkim do jazdy w mieście. Tutaj dzięki większej poręczności i mniejszej masie NTV musi niestety ustąpić pola GSowi.



PS Jeśli nie znasz się na mechanice to lepiej poproś na oględziny kogoś kto się zna :)

Może ktoś z forumowiczów mieszka blisko Ciebie i był by chętny pomóc ??
 
 
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 00:56   

Jestem z Rzeszowa (motor ktory chcial bym ogladnac/kupic jest w Sanoku) mam ~190cm wzrostu, i nie jestem z tych super umiesnionych, jednak z kolegi gs radzilem sobie calkiem dobrze na parkingu. Wiadome bede starac sie jak najczesciej uzywac motoru, jednak kupuje go z mysla o podrozowaniu a nie przepychaniu sie w miescie.
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 01:11   

190 cm to w sam raz na NTV . ( a na GS to chyba za dużo troszkę :) - sam mam mniej więcej tyle i znajomego GS był jakiś taki mały :D )



A co do oglądania to ja nie pomogę niestety bom z warszawy jest.



Napisałeś "kupuje go z mysla o podrozowaniu" co jednoznacznie wskazuje na NTV.

Mając GS będziesz musiał duuuuuużo więcej czasu poświęcać na serwisowanie niż NTV.

Patrząc tylko na wymianę oleju GS 6000 KM a w NTV 12000 KM.

Do tego co 500KM smarowanie łańcucha w GS , jego naciąganie i wymiana kompletnego napędu.



PS pamiętaj że nasze opinie nie będą do końca obiektywne :P
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 01:16   

Wydaje mi się, że NTV może być motocyklem, którego nie będziesz miał ochoty sprzedać już po pierwszym sezonie... Motocykl przy manewrach parkingowych rzeczywiście potrafi nieco ciążyć, jednak nie należy się przejmować. To chyba kwestia przyzwyczajenia! W końcu GS też nie jest rowerem... W NTV to raczej spory promień skrętu jest przeszkodą! Wydaje mi się, że NTV będzie znacznie tańsza w utrzymaniu. Poza tym GS są popularniejsze przez co częściej trafiają w ręce katów. NTV to motocykl turystyczny, który niczego nie udaje! ?licznie zbiera się z nickich obrotów (jak to V-dlak) i jest bardzo elastyczna! Niewysilona jednostka jest wielkim atutem! Motocykl jest bardzo elastyczny. Do 100km/h idzie jak burza (oczywiście nie jest to sportowa 600), kumpel twierdzi, że praktycznie tak samo jak nieco silniejszy SV650, czy DL650 z tym samym silnikiem co SV. Do 140km/h jest jeszcze znośnie, a powyżej... Po co właściwie jeździć na codzień szybciej? Chamulce także dają radę! Mimo iż z przodu jest tylko jedna tarcza, jest ona dosyć spora... Dodając do tego skuteczność chamowania silnikiem... Ja nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń! Nie daj się zwieźć opiniom, że NTV to kloc... Ja się takich opinii naczytałem i jeszcze zanim zacząłem jeździć rozmyślałem jakie to będzie następne moto... Teraz z każdym kilometrem jestem co raz bardziej zadowolony!



P.S. Jeżeli jednak bardzo będziesz chciał GS 'a to mogę Ci polecić pewną, zadbaną sztukę z okolic Opola. Ale to na PW.
 
 
rock_out
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 01:28   

Swoja przygode zaczalem od komarka a zakonczylem na wsk w wieku 12 lat. Gdy robilem prawko na auto nie myslalem wcale o motorze, jednak pod koniec minionego juz sezonu, kolega kupil Gs, z ciekawosci wsiadlem i po powrocie do domu zaczalem sie wkrecac w temat na nowo. Zalezy mi na tym bym czul sie pewnie w siodle, jezeli chodzi o moc to nawet nie patrzylem jaka dysponuje ten motor. W mojej ,,19,, mam 136 koni a nie jezdze nia szybciej jak 100km/h.



Proste sa dla szybkich maszyn, zakrety dla szybkich kierowcow.
 
 
aftys6 


Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 455
Skąd: lubartów/warsiawka
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 01:46   

http://forum.moto-friends-mala.pl/

Wejdź na forum południowców <link powyżej>

Sporo tam osób z Sanoka i jak poprosisz to znajdzie się na pewno ktoś kto pomoże i kto z tobą podjedzie obejrzeć motocykl :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13