Forum użytkowników Hondy NTV/NT Deauville Strona Główna Forum użytkowników Hondy NTV/NT Deauville
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zainteresowany zakupem Deauville 650
Autor Wiadomość
ZMZ1710 
ZMZ1710

Wysłany: Nie Paź 08, 2017 22:17   Zainteresowany zakupem Deauville 650

Witam
Jestem zainteresowany zakupem motoru jak w temacie.
W poniedziałek chcę obejrzeć taki egzemplarz https://www.olx.pl/oferta...html#9e5c8254b9

Mam nadzieję , że dobrze wkleiłem link.
Proszę o pomoc w weryfikacji. Może ktoś z forumowiczów zna ten motor .
Każda opinia jest dla mnie ważna.

oldmotory 

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 08:35   

Szukałem motocykla ładnych parę miesięcy. Zanim kupiłem obejrzałem 6 na sprzedaż i sporo rozmawiałem z użytkownikami tych motocykli (bardzo pomógł mi Kobrzak :wink: ) .
Oczywiści jak masz czas to jedź obejrzeć ten "motor " zawsze to jakaś nauka. Mnie osobiście odrzuca to że motocykl był malowany, a konieczność synchronizacji może być przykrywką poważniejszych problemów.

Znalazłem tez taki pojazd?

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

ZMZ1710 
ZMZ1710

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 12:07   

Witam

Dzięki za opinie. Jak stwierdziłeś,że jest malowany?
To co pokazałeś w linku oglądałem, mało atrakcyjna propozycja.Poobijany,porysowany po PORZĄDNYM szlifie, silnik pracuje nierówno.rok temu ciągnięty z Belgii.

Jest to moja opinia o tym motorze. Innym może pasować ten egzemplarz.

oldmotory 

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 13:52   

Własnie, najważniejszych rzeczy na zdjęciach nie widać. Podejrzewam,że ten motocykl z linku jest malowany, ponieważ brakuje naklejek. Czasza jest w jednym kolorze, a powinna mieć czarne podszybie. (Możliwe,że jest od nowszego modelu?)
Plastiki nie są najważniejsze ale wiele mówią o historii pojazdu. Jeśli motorek okaże się sprawny, to naklejki można dokupić :mrgreen:

Kobrzak 
Piotrek

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 14:09   

Jeśli chodzi o devilki to jest w ogóle ciężki temat. Każda, nawet najmniejsza gleba, położenie jej to już popękane plastiki, które jeśli ktoś chcę mieć znowu ładny motur trzeba pomalować. No i tutaj trzeba sobie pytanie zadać: wolę pomalowany ale ładny, czy popękany i brzydki?

A cytując przysłowie "nie myli się ten, co nic nie robi", bardzo ciężko jest jeździć przez te 15-17 lat, z różnymi właścicielami i ani razu nie położyć motocykla. Ja na przykład wypierdzieliłem się dziś na trawie przed garażem :D

Do czego zmierzam: to, że plastiki są popękane, motocykl ma rysy nie świadczy, że jest zły. Miał swoją przeszłość. Natomiast najważniejsze, żeby jechał prosto i mechanicznie był sprawny.
Reszta to kosmetyka.
Jeśli właścicielem motocykla jest ktoś kto ma go rok, dwa, jest w sta ie coś o nim powiedzieć, a zwłaszcza gdzie był, ile przejechał od zakupu i co w nim robił to już jest jakaś wiarygodna podstawa. U handlarza to wiadomo.

Dlatego ja, żeby iść za moimi słowami zdarłem już farbę z gmoli i kufrów, dołożyłem kupę rys a i tak jeździ super :D

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Tiger 955i 2004 Diabeł

Emhyrion 

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 15:46   

Mój leżał na trawie i na stacji benzynowej oparł się o dystrubutor. Obyło się bez rys, ale wcześniej też leżał. Poprzedni właściciel ściągnął go dla siebie i z miejsca pomalowaĺ na biało za co jestem mu wdzięczny. Moto jeździ super. A że bylo malowane? I co z tego?

O burzliwej historii świadczą inne drobiazgi.

PeterP 

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 16:08   

To ja pozwolę sobie wtrącić mały offtopic odnośnie strat w devilkach przy szlifie: w mojej 700tce przy wywrotce rysowały się (ścierały) osłony "gmoli" i pokrywy kufrów, do tego pękały też całe ogromne czarne plastiki tylnych kufrów, pękł podnóżek kierowcy i przerysował się lekko set i stopka centralna. Duże plastiki + osłona gmola do wymiany a pokrywy kufrów do lakierowania, natomiast zero uszkodzeń lakierowanych plastików z przodu motocykla (dzięki skrzydełkom) przy zwykłym "lowside" nie ma szans ich uszkodzić, więc malowanie tych elementów moim zdaniem świadczy już o możliwej sporo poważniejszej przygodzie

Quasi 
Sławek

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 19:42   

Pozwólcie Panowie, że podepnę się pod temat... ponieważ zaczynam szukać takiego motocykla.
Czy znalazł by się jakiś kolega, który poświęcił by trochę czasu i pokazał mi na przykładzie swojego motocykla na co warto w tym modelu zwracać uwagę?

Emphyrion.. czy tego nicku używasz też na innych forach? Pytam, bo może spotkaliśmy się już :)

Kobrzak 
Piotrek

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:23   

Quasi napisał/a:
Czy znalazł by się jakiś kolega, który poświęcił by trochę czasu i pokazał mi na przykładzie swojego motocykla na co warto w tym modelu zwracać uwagę?

http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=5808

Tu masz poradnik "internetowy" tak na zaś :) Natomiast co do samej devilki to w Wawie jest ich sporo od nas :D Męcz ludzi :D

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Tiger 955i 2004 Diabeł

ZMZ1710 
ZMZ1710

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:33   

Też mam wydrukowane jak po kolei sprawdzać motocykl.
Przy pierwszym robiłem to z kartka w ręku i przy pomocy sprzedającego ,kolejne już sam wiedziałem na co patrzeć.
Lecz dzięki Waszym pidpieiedziom jeszcze poszerzyła się moja wiedza. I wczoraj oglądając kokejny motor sprzedający pytał mnie na co patrze i dla czego.Jak stwierdził nie był świadom wielu " rzeczy" w swojej Hondzie.
Trzeba moim nie fachowym zdaniem obejrzeć kilka egzemplarzy i zdanie się samemu wyrobi który jest godny zakupu.

Emhyrion 

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 23:36   

Quasi napisał/a:
Pozwólcie Panowie, że podepnę się pod temat... ponieważ zaczynam szukać takiego motocykla.

Emphyrion.. czy tego nicku używasz też na innych forach? Pytam, bo może spotkaliśmy się już :)

Pewnue tak, chyba że ktoś się pode mnie podszywa 😎

Quasi 
Sławek

Wysłany: Sro Paź 11, 2017 08:43   

Kobrzak napisał/a:

http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=5808

Tu masz poradnik "internetowy" tak na zaś :)

Bardzo dziękuję 😊

ZMZ1710 
ZMZ1710

Wysłany: Sob Lis 11, 2017 20:14   

Zimno się zrobiło to i entuzjazm do szukania wymarzonego motocykla osłabł i na forum człowiek rzadziej zagląda. Stronki z ogłoszeniami jednak na bieżąco oglądane i tu dziś pojawia się fajna sztuka w LUBARTOWIE.
Mogę liczyć na pomoc kolegów forumowiczów w oględzinach moto.
Może ktoś z okolicy i zna ten egzemplarz.
otomoto.pl/oferta/honda-ntv-sprzedam-motocykl-honda-deauville-ntv-650-ID6ziCxq.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Jeśli źle wstawiłem link do ogłoszenia to jest ono na OLX.

rzempi 

Wysłany: Nie Lis 12, 2017 01:25   

Link poprawiony:
https://www.otomoto.pl/of...tm_campaign=olx

ZMZ1710 
ZMZ1710

Wysłany: Nie Lis 12, 2017 21:51   

Dzięki za wklejenie poprawnego linku.
Jutro (poniedziałek) jestem umówiony na oględziny motoru.
W rozmowie ze sprzedającym dowiedziałem się o uszkodzeniu śruby i obudowy gdzieś w okolicach skrzyni biegów i łączenia wału napędowego. Na teraz zaklejone i olej nie cieknie, wymiana obudowy podobno koszt 400 zł wg.sprzedającego.

Oby to był ten egzemplarz!

Odpowiedz do tematu