Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
MarasMT 

Wiek: 41
Dołączył: 03 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 13, 2017 20:37   Witam

Cześć wszystkim.

Od jakiegoś czasu szukam motocykla uniwersalnego który pozwoli mi również pozwiedzać bliższą i dalszą okolicę, tak trafiłem na Wasze forum. Motocyklami jeżdżę od 15lat ale ostatnie 10 ujeżdżałem głównie ruski zaprzęg z silnikiem BMW, jednak przelotowa w granicach 85 zaczęła być denerwująca:). NTV miałaby być dla mnie powrotem do jednośladowych motocykli.

Ponieważ preferuje jazdę bocznymi drogami mam do Was kilka pytań:
-Jak NTV650 radzi sobie na kiepskich asfaltach? Czy można pozwolić sobie na zapuszczenie się w starą brukowaną drogę czy lepiej oszczędzić sobie takich atrakcji?
-Jak wygląda sprawa komfortu pasażera? Po jakim czasie plecaczek zaczyna wam narzekać?

Pozdrawiam
Marek
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Nie Sie 13, 2017 21:46   

Hejka :)

Jeśli chodzi o NTV to nie wiem, na Devi da się wjechać w brukowaną drogę, czy w drogę na zasadzie: plamy asfaltu między dziurami. Ale jest to ledwo akceptowalne - czyli JAKOŚ się da...
Co do komfortu plecaczka - narzeka do momentu wyłączenia interkomu :P :P
A na serio nie wiem niestety, bo raczej jeżdżę sam - ja mogę stwierdzić po ostatnich nieco dłuższych dystansach, że przejazd do 500 km w jeden dzień z 3-4 postojami na tankowanie, kawę i chwilę rozruszania mięśni nie sprawia większego kłopotu. Ostatnio zrobiłem ponad 400, gdzie końcowe 300 było z 1 ekspresowym postojem na tankowanie. I co ważniejsze - większość było to drogami lokalnymi od A4 w kierunku Bieszczad...

Dużo też zależy, czy masz moto z centralnym kufrem o który pasażer może się nieco oprzeć, czy nie...
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
rkosa 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 61
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 07:52   Re: Witam

Hej.
MarasMT napisał/a:

-Jak NTV650 radzi sobie na kiepskich asfaltach? Czy można pozwolić sobie na zapuszczenie się w starą brukowaną drogę czy lepiej oszczędzić sobie takich atrakcji?

Tak jak w przypadku Nomad_FH, wypowiedź dotyczy Deauville (na NTV nie jeździłem).
Osobiście nie przepadam za autostradami i ekspresówkami, więc poruszam się głównie bocznymi, ciekawszymi drogami i diablica daje radę. Co do bruku, to z powodu robót na "siódemce", trasę Elbląg-Gdańsk robię objazdem przez Malbork i Tczew, a tam jak wiesz jest wspaniały bruk przez 3 km. Ja nie odczuwam żadnego dyskomfortu, po prostu zwalniam do 80 km/h.
Jechałem nawet 5 km po leśnej drodze, piaszczystej, z odcinkami błotnymi - co prawda było ciężko, ale spokojnie przejechałem.
MarasMT napisał/a:

-Jak wygląda sprawa komfortu pasażera? Po jakim czasie plecaczek zaczyna wam narzekać?

Moja ma oparcie na kufrze z tyłu, więc ma full wypas. W ramach rozrywki (żeby przepalanie paliwa miało jakiś sens) odwiedzamy zamki krzyżackie w Polsce i ostatnią trasę Elbląg-Szczytno-Pisz-Ełk-Elbląg (530 km) zrobiliśmy bez żadnego jej narzekania. Na koniec podróży poprosiła nawet o rundę honorową po mieście, czyli miała jeszcze za mało jazdy. Wcześniej podróżowała na zydelku małego cruisera i po 300 km miała dość - teraz na krótkie trasy sama siada za jego kierą.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 20:37   

A ja uważam, że jeśli chcesz jeździć więcej po słabych asfaltach i bocznych drogach to o wiele lepszym zakupem będzie Transalp 600. Po prostu wjedziesz nim wszędzie, ma dużo lepiej dostosowane zawieszenie, przednie koło też dobre do jazdy po takich drogach.
NTV też można, tylko po co. To jakby kolażówką po górach jeździć, da się ale frajda już nie ta
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 21:41   

Kobrzak, uprzedziłeś mnie tym wpisem :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
MarasMT 

Wiek: 41
Dołączył: 03 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 10:07   

Kobrzak napisał/a:
A ja uważam, że jeśli chcesz jeździć więcej po słabych asfaltach i bocznych drogach to o wiele lepszym zakupem będzie Transalp 600.


Transalpa brałem pod uwagę w poszukiwaniach motocykla jednak kupić nie połamaną sztukę i ze zdrowym wałkiem zdawczym w rozsądnych pieniądzach nie jest łatwo, no i główna "wada"-łańcuch ;) .

Pozdrawiam
 
 
rkosa 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 61
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sro Sie 16, 2017 06:39   

MarasMT napisał/a:

Transalpa brałem pod uwagę w poszukiwaniach motocykla jednak kupić nie połamaną sztukę i ze zdrowym wałkiem zdawczym w rozsądnych pieniądzach nie jest łatwo, no i główna "wada"-łańcuch ;) .

Plecaczek też miałby mniej wygodniej niż na devilce.
U mnie była wojna o wygodę 4 liter mojej ślubnej, bo mi bardziej jakiś adventure pasował, ale w końcu wygrała opcja turystyczna ze wskazaniem na devilkę (opcją był jeszcze ST1100).
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 16, 2017 08:57   

Witaj.

Z asfaltem i lepszym szutrem Devi radzi sobie całkiem przyzwoicie. Co do gorszych dróg w moim wypadku raczej nie ma mowy (opony typowe na asfalt). Co do Plecaczka jest ciężko... Mój zaczyna marudzić już trzy dni przed trasą ;)

Pozdrawiam i LwG
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 21:31   

Siemka! :cool:
Jakiś czas temu do sprzedania była zmota na bazie devi NTV650
https://archiwum.allegro.pl/oferta/honda-crf-ntv-yzf-terror-dakar-i6841647563.html

i nasze obgadanie temtu:
http://hondantv.pl/forum/...er=asc&start=30
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13