Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pogoda + moto ?
Autor Wiadomość
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Sob Lip 29, 2017 10:23   

http://meteo.org.pl/radary
Tu coś podobnego, animacja jest fajna.
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lip 30, 2017 17:47   

A ja się nie przejmuję. Zakładam ciuchy, jak leje to zapinam wszystkie suwaki i idę na motor. Do pracy mam 15 km, przy dobrych wiatrach to jest jazda na 15-20 minut stając na światłach. Kurtka przemięka po jakichś 20, więc w zasadzie dopiero pod pracą, jeśli się nie sprężałem. Spodnie wcześniej, ale te w robocie i tak zmieniam, więc przez 8 godzin na pewno wyschną. Kask nie przemięka. Buty też jeszcze mi nie przemiękły ani razu, a nawet gdyby, o w pracy też zmieniam. Graty na zmianę mam w kufrze, w torbie, która też nie przemięka.

Jedyny minus to taki, że się wolniej jedzie i ostrożniej i z większym strachem trochę. Kierowcy puszek mają jakąś dziwną manierę, że jak leje to jeszcze rzadziej patrzą w lusterka.
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 07:44   

Jacek_M napisał/a:
ttp://meteo.org.pl/radary
Tu coś podobnego, animacja jest fajna.


Bardzo podobnego wręcz identyczne, animacja to link do serwisu awiacja.imgw.pl
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 13:18   

Zgadza się, większość tych stronek i tak pewnie korzysta z informacji IMGW, ICM UW, NASA, NOAA, Foreca, Dark Sky, sat24.com.
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 14:56   

Radziu77 napisał/a:
Apatrzę na niebo, drapię się po brzuszku i mówię: ch... najwyżej zmoknę, a co polatam, to moje. LwG

Ja zaglądam na pogodynkę ... bo nie mam balkonu :mrgreen: ale podejście J/W :mrgreen:
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 23:06   

Prognoza prognozą ale jak jest ponad 30 stopni to można po prostu zdechnąć z upału. Miałem "plana" aby w niedzielę przegonić trochę sprzęciora. Niestety dla mnie jazda motocyklem przy temperaturach w okolicach 30 stopni to już masakra. Na samą myśl o ubraniu "umundurowania"słabo mi się robi. Dopiero po godzinie osiemnastej poszedłem na kompromis i " na zdrapkę" pojeździłem powolutku po okolicy. Trampki, krótkie gacie i T-shirt nie pasują do szlifierki, .....ale miałem kask więc nikt nie zauważył, że to akurat byłem ja. :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
Bombardier Asch 
Andrzej


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 114
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 23:25   

Na tej stronce znajdziecie przegląd różnych serwisów pogodowych dla konkretnego miasta: <miasto>.infometeo.pl np.: http://warszawa.infometeo.pl

Czuwaj!
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 01:08   

sgtcop13 napisał/a:
Niestety dla mnie jazda motocyklem przy temperaturach w okolicach 30 stopni to już masakra.

sgtcop13, zaś ja, dopiero zaczynam życie I pohasałem wczoraj, oj pohasałem troszkę i dzisiaj służbowo, miast kolibać się klimatyzowaną puszką
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 06:50   

Nie każdy lubi jak się mu od upału białko w jajkach ścina :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 08:58   

Puzon napisał/a:

kudlaty, zmiany jak widze na plus :twisted: :cool:
Pamiętajcie to co powiedział Wojtek, że jak są chmury ale takie co z nich nie pada to radary pokazują czyste niebo, czyli można zapie...lać :mrgreen: Trzymta się i życzę słoneczka. LwG


Dzięki Michał. Jak już napisałem, prognoza prognozą i można się nią podpierać przy planowaniu wypadu. Natomiast ja sobie bardzo cenię teraz dostęp do danych na temat tego co jest teraz (leje czy nie) i co było max godzinę wstecz. Mogę wówczas zdecydować czy cisnąć dalej czy może poczekać 30-50 minut aż przestanie żabami sypać. Często nawet jak jestem w pracy i widzę że coś się zbliża opadowego to albo decyduję się na wcześniejszą dezercję albo siedzę dłużej i czekam aż przestanie padać. na radarze bardzo dobrze to widać i żadne prognoza tego nie zastąpi.

Bombardier Asch napisał/a:
<miasto>.infometeo.pl np.: http://warszawa.infometeo.pl


No proszę, ile to serwisów meteo jest, aż mózg boli. I na każdym można znaleźć te same źródła danych :-)
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 13:54   

sgtcop13 napisał/a:
Nie każdy lubi jak się mu od upału białko w jajkach ścina :mrgreen:


Ale wygląda na to, iż nie każdemu ścinanie w tym samym poziomie słupka następuje :mrgreen:

[ Dodano: Wto Sie 01, 2017 15:04 ]
kudlaty napisał/a:
Mogę wówczas zdecydować czy cisnąć dalej czy może poczekać 30-50 minut aż przestanie żabami sypać.

kudlaty napisał/a:
(...)czekam aż przestanie padać. na radarze bardzo dobrze to widać i żadne prognoza tego nie zastąpi.


Z tych właśnie powodów (+ trafność "wróżenia"), pozostanę przy "krzyżackiej" pogodynce. Na karcie głównej mam jednocześnie: chmury oraz ich ruch (ok. 1 h wstecz, teraz i prognozę na kolejne 1,5 h), aktualne opady (jeśli występują), a także wróżbę na dalszą część doby, godzinę po godzinie. A jeżeli zechcę sam radar opadów, mogę kliknąć "obrazek deszczyk", coby się pogapić.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 14:10   

Na to ścinanie się nabiału można się ubrać po całości w letni siatkowy komplet od butów przez gacie i kurtkę aż po rękawiczki, może nie chroni to to jak kombi z kangura... ale lepiej na pewno niż krótkie gatki t-shirt i sandały... a jest równie przyjemnie i przewiewne...
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 16:17   

PeterP napisał/a:
krótkie gatki t-shirt i sandały

Jechałem sobie w niedzielę do Wrocka. Spokojnie 110km/h Na S5 minął mnie jak drzewo koleś na jakiejś szlifierce . Koszulka na ramkach, piłkarskie gatki i ... zielone klapki ogrodowe. Byłem zaskoczony faktem...,że miał kask. :shock:
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 20:21   

Cóż... Skuterzyści to w ogóle mają wywalone... nie chodzi mi tylko o 50 ccm (ci to już całkiem, ale często nie mają wyjścia). Wczoraj wracając ze stolycy autem, minął mnie maxi skuter, stanął między mną i karetką... kierownik z o dziwo miał kask, krótkie gacie, koszulkę i... japonki na stopach :twisted: :shock: . Krótko skomentowałem pasażerom czym to grozi... (co najmniej miesiąc lub więcej w gipsie jak się trzeba będzie nogą podeprzeć). Zielone światło.. jedziemy... karetka przyhamowała, skuterzysta po klamkach... pisk opony, przód uciekał... ABS dupsko uratował, podparł się przy 0 km/h japonki wytrzymały :grin: . Przy mocniejszym dohamowaniu karetki już by im wskoczył na wyrko... Cóż to wybór każdego z nas. To nie moje zdrowie. Szczerze nie pochwalam jazdy bez jakichkolwiek ciuchów ochronnych. W tym sezonie odżałowałem i kupiłem letnie ciuchy z meshu, robią robotę. Chociaż jak dzisiaj wracałem z roboty przy 60 km/h stojąc też było jak w piekarniku. Niestety szybciej nie dało rady :sad: Nie mam pojęcia czym kierują się tacy ludzie, może: "To niedaleko..." "A na co mi to?" "Kupie motór, a ciuchy mi niepotrzebne, bo mam nową koszulkę adidasa" "Ja się nie wywalę" Czy cuś podobnego...

Tak dla przypomnienia dla nas wszystkich...
Dlaczego warto zapinać kask:
https://youtu.be/fJKSSJ0lV5I?t=44s
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 22:33   

Oczywiście nie pochwalam jeżdżenia na "zdrapkę" i sam tego z zasady nie robię. Ostatnia moja przejażdżka po okolicy / czytaj po wsi :mrgreen: / była to jazda spacerowo- rekreacyjna z wstydliwie niskimi prędkościami. Wyciągnąłem maszynę z garażu aby ją po prostu przepalić bo bidula kilka tygodni nie jeździła :???:

Pozdrawiam
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13