Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
looka 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 0
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 10:37   Cześć

Witajcie,
Co do NT to jeszcze nie posiadam. Biję się z myślami i rozglądam na rynku.
Dusza mówi naked, a rozum praktyczność (i przy okazji niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji).

Liczę, że pomożecie w wyborze właściwego egzemplarza podczas przesiadki z posiadanej obecnie 125cc ;)
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 11:35   

Cześć,

Jak chcesz nakeda to szukaj NTV-ki :-)
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
looka 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 0
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 11:43   

Z nakedów CB750 brałem po uwagę i Inazumę.
NTV jakoś do mnie nie przemawia ;)
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 12:48   

Witaj! :wink:
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 13:43   

Witaj i LwG :)
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 17:28   

Cześć, Ja początkowo planowałem CBF600N. Fajny, pojeździłem trochę i było git. Poczytałem na forach i wykumałem, że na dalsze trasy przyda sie szyba. No to CBF600S. No ale przydałyby się kufry... No i mam Devi650 (zmieniłem tylko szybe na "miejską", czyli krótką). Bij sie z myślami i czytaj opinie w sieci
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
looka 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 0
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 19:09   

A ja właśnie nad wysoką szybą myślę.
Co wpłynęło na zmianę szyby na krótką?

Zdarza mi się jeździć skuterem z wysokim żaglem i minus odczuwam tylko jeden - bywa gorąco ;)
Przy 100 praktycznie nie czuć wiatru przez co z zamkniętym wizjerem nie da się wytrzymać.

Na początku przymierzałem się do CBF500 z kuframi i mi nawet pasowała.
W NT wydaje mi się, że nogi mają jednak trochę lepiej...
 
 
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 19:44   

witaj
no właśnie te nogi..... w moim przypadku szalę na korzyść Devi przeważa niewątpliwy komfort dla nóg, no i szyba jeszcze. Latam czasem pożyczoną er5-ką, to nie ma porównania, śmieszny kawałeczek szybki na zegary a w kolana wiaterek dujeee.
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 21:19   

Siemka! :cool:
looka napisał/a:
a rozum praktyczność (i przy okazji niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji).

Pasuje do devi 650/700 jak nic innego
looka napisał/a:
Przy 100 praktycznie nie czuć wiatru przez co z zamkniętym wizjerem nie da się wytrzymać.

Fakt, że wiatru w devi za wiele nie odczujesz. Mogę polecić Tobie devi 700 od 2008r włącznie. Dlaczego? Regulacja ręczna wysokości szyby. W marcu śmigałem przy około 10 st. C , to szyba była na wysokości wzroku, chociaż moa może być wyżej, a obecnie przy ponad 20 st. C po mieście jest obniżona na max, i też śmigam z lekko otwartą szybką i jest spoko. Pamiętaj o dobraniu ciuchów do pogody. W tym roku zakupiłem kurtkę tylko i wyłącznie z meshu, o taką . Rano troszkę chłodno do łokci, bo na klacie to wiatru ni ma na mojej 700. Kurteczka okazała się strzałem w dziesiątkę. To co wybierzesz to jest tylko Twoja decyzja. Powodzenia w podjęciu decyzji w kierunku "tylko prawdziwego pojazdu" i nie tylko.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 22:20   

looka, Syn się śmiał że Devi z oryginalna szybą wyglada jak motór esesmanów z II wojny, a te "dziury" to chyba na karabiny. Pokazałem mu w sieci Devi z małą szybą i powiedział, że z taką szybą to może być, bo wyglada ładniej. Tak samo powiedziała żona i córka, a że cała rodzina kibicowała przy zakupie i generalnie byli za CBFką, to kupiłem szybę i jeżdżę z małą. Zresztą trochę wiaterku na moto wypada złapać :)
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
slavkc 
slavkc


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 52
Skąd: Wiązowna
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 23:12   

Najlepsze rozwiązanie 2 szyby mała i duża, 2 wielkości kufra, a co do komfortu to LIMUZYNA, nie jakiś ciasny, że kolana masz pod brodą, a poza tym przejedź się w deszczu i zobaczysz który moto sprawi Ci przyjemność i na którym szybko nasiąkniesz. Na Devi będzie przyjemnie i po kolanach nie "dmucha".
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Sob Lip 22, 2017 20:24   

Powiem tak, na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie... Moją Devilkę aceptuję z wszystkimi zaletami i wadami... Moc, wygląd, praktyczność, osiągi, zużycie paliwa, wartość (cena/rocznik)... Szyba duża i mała, kufry wąskie czy szerokie... Nie ma wskaźnika poziomu paliwa, nie to, nie tamto... A jednak LOVE
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1926
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Pon Lip 24, 2017 07:50   

Cześć.
_________________
ST 1300 2011
ST 1300 2006
Devcia 2002
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Lip 24, 2017 09:18   

Heja!

Ja Ci powiem, że popatrz najpierw co chcesz tym motocyklem robić, bo jak raz na rok będziesz jeździć gdzieś dalej to bierz nakeda.

Powody:
Jak będziesz chciał poszaleć to się wyżyjesz szybciej i bardziej niż na devi. Wieje o wiele bardziej, więc po mieście jest bomba, ale w trasę raz na rok i nakedem polecisz, sakwy założysz, jakąs mini szybkę i bajabongo :D

Sory, że spytam, ale ile masz lat? :P

Bo jak jesteś już stateczym facetem to devi Ci nie będzie przeszkadzać, mi po jakimś czasie zaczęło brakować trochę tego i tamtego.

I zrób jeszcze jedną próbę: weź przejedź się 700 lub 650 devilkami z jakimś konkretnym pasażerem. Różnica w mocy i przyspieszeniach jest kolosalna na pusto a z bagażem i pasażerem. Ja z tego powodu zmieniłem bo w Rumunii na transalpinie 5tys obrotów i nie chciała więcej iść :P no i jak masz jakieś 188+cm wzrostu to na 700 będziesz odczuwał doope i nogi, ja podnosiłem kanapę o 4cm bo inaczej po 150km nie mogłem zsiąść tak mnie nawalało.

Plus devi jest taki, że jak kupisz i Ci coś nie podejdzie to bez problemu sprzedasz bo idą jak woda :D
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
looka 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 0
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lip 24, 2017 11:18   

Jestem młodym, statecznym facetem :mrgreen: który 180cm nie przekracza :cool:

Na wyjazdy z pasażerką raczej nie liczę.
Żona generalnie jest na: Nie, bo nie, bo tak.
Córa - 6 lat jeszcze za młoda na dalsze wojaże.
Do czasu kiedy osiągnie wiek odpowiedni, sezon czy dwa upłynie a ja zdążę przesiąść się na inny sprzęt.
Druga jeszcze roku nie skończyła...

Obcej baby wozić nie chcę. Póki co :wink:

Brak mocy to jedyny zarzut jaki usłyszałem pod adresem 650.
Z racji deficytu czasu wolnego i wspomnianych wyżej 3 kotwic planuję "weekendowe" wycieczki po Polszy typu Góry Sowie, Wilczy Szaniec w gronie 3-4 motocykli.
Pewnie 3-4 takie wyjazdy w roku na początek to max na jaki będę mógł sobie pozwolić. Stosując metodę małych kroczków buduję przestrzeń w związku więc z czasem może trafią się dalsze eskapady :roll:
Do tego dojazdy do pracy w obrębie Łodzi, ale nie codziennie.
Może zdarzyć się tak, że przez 2-3 tyg moto będzie stało w garażu i czekało na swoją kolej ;)

Wychodzę z założenia, że lepiej zacząć z niższego pułapu cenowego (650), a i utratę wartości będę miał mniejszą przy ew. odsprzedaży.
Sprawdzić jak się w tym czuję i na ile życie weryfikuje moje plany wyjazdowe.

Do wściekania się na moto zapędów u siebie nie zaobserwowałem.
Wspomniane przeze mnie nakedy podchodzą mi po prostu wizualnie i stylistycznie.
A to, że nie gasną przy ruszaniu to już tylko efekt uboczny :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12