Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Po wymianie tarcz i klocków hamulcowych z przodu
Autor Wiadomość
Tamronick 
Tamronick

Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 20
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Cze 09, 2017 23:59   Po wymianie tarcz i klocków hamulcowych z przodu

Witam.
Tak jak w temacie. Wymieniłem w swojej maszynie tarcze i klocki z przodu i przy hamowaniu, szczególnie przy niskich prędkościach pojawia się szarpanie. Dość wkurzające podczas pyrkania w korkach, bo ciężko utrzymać płynną jazdę. Rok temu wymieniłem same klocki i było OK. W tym roku stwierdziłem, że tarcze raczej nie dadzą rady i wymieniłem. Pojawiło się opisane szarpanie więc do kompletu dołożyłem nowe klocki ale problem pozostał.
I teraz pytanie: da się coś z tym zrobić, tzn. jakoś ustawić tarcze, bo prawie pewne, że to one psują robotę, czy od razu oddać je do wymiany? Podpowiedzcie proszę, co można z tym wykombinować, bo nie wiem czy dalsze "docieranie tarcz" ma jakiś sens. Na razie przeturlałem jakieś 60 km i różnicy nie widzę. Wydaje mi się za to, że klocki trzymają, bo tarcze po przejechaniu 10 km są prawie gorące, tzn. ledwo da się je trzymać ręką. Mechanik zarzekał się, że wszystko rozebrał i wyczyścił... Jeśli mam mu znów oddać rumaka, to chciałbym wiedzieć czego się domagać i czego się spodziewać...
Ehh...
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
_________________
Traktuj na drodze wszystkich jak potencjalnych morderców. Wtedy przeżyjesz.
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 07:08   

Zaczął bym od sprawdzenia czujnikiem zegarowym postawionym na jakiejś podstawie czy nie występuje bicie na tarczach. Oficjalnie serwisówka podaje, że bicie ponad 0.3mm to próg graniczny do wymiany. Swoją drogą jakiej firmy tarcze wsadziłeś i czy były to nowe tarcze?
Co do grzania tarcze mogą być ciepłe podczas normalnej jazdy i jest to objaw prawidłowy. Sprawdź po postawieniu na centralce czy koło nie trze o klocki. Koło powinno obracać się bez większego oporu spowodowanego klockami. Jeśli tak nie jest to znaczy, że zostało coś zrobione nie tak. Po kolei. Nie cofają cię tłoczki (powinny cofać się przy naciśnięciu palcem), nie pływają zaciski (skorodowane prowadnice bez odpowiedniego smaru), klocki zacierają się na sprężynach (blaszkach) w zacisku z powodu korozji lub złego złożenia. Mocno skorodowany pin (kołek) mocujący klocki (ten co się go odkręca ampulem do wymiany klocków). Na konec np. conięcie tłoczków przy wymianie tarcz i klocków przy zbyt dużej ilości płynu hamulcowego w zbiorniczku :) Niby głupota ale membrana w zbiorniczku wypycha z powodu nadciśnienia tłoczek na zewnątrz. Swoją drogą taką sytuację miałem ostatnio u siebie w Jazzie. Muciałem odkręcić pokrywkę, odessać trochę płynu, przy okazji odpowietrzyć układ hamulcowy (profilaktycznie).
Tyle odemnie. Wg. mnie zacznij od sprawdzenia bicia tarcz.
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 08:39   

PSzydlowski napisał/a:
Swoją drogą jakiej firmy tarcze wsadziłeś i czy były to nowe tarcze?


Ostatnio w moim samochodzie mechanik założył jakieś tanie tarcze. W pierwszym tygodniu dostały takiego bicia , ze kierownicy nie szło utrzymać przy hamowaniu.
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
Tamronick 
Tamronick

Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 20
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 22:59   

Dzięki za podpowiedzi Panowie.
Tarcze były nowe, kosztowały 1200zł za komplet. Nie wiem jakiej firmy, mechanik powiedział, że wkłada je ludziom i nie było z nimi problemów. Może faktycznie jest coś na rzeczy z tym płynem hamulcowym, bo w oczku jest full i nie pokazuje się bąbel powietrza w żadnym położeniu kierownicy. Wcześniej było jakieś 3/4 oczka zalane płynem. Bicia podobno nie ma, ale poproszę jeszcze raz o kontrolę.
Jeszcze raz dzięki.
LwG
_________________
Traktuj na drodze wszystkich jak potencjalnych morderców. Wtedy przeżyjesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14