Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Buspasy informacyjnie.
Autor Wiadomość
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 22:24   

Co wy tam, w tej "stolnicy" bierzecie? Za dużo chyba macie sklepów z dopalaczami, lub przeloty do amsterdama jakieś wyjątkowo tanie... Nie ma reguł jazdy motocykli po buspasach, praktyka (prócz nielegalnej) nie istnieje - już widzę ten wynik oraz wnioski...
No toście sobie pojeździli już tymi "ścieżkami", gołąbeczki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 08:59   

Toma311, życie jest brutalne... Warszawski ratusz to otchłań większa niż czarna dziura w kosmosie, pożyjemy zobaczymy. Osobiście cudów bym się nie spodziewał :cry:
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Sro Lip 12, 2017 00:27   

7 sierpnia spotkanie pod ratuszem i złożenie petycji.

Badania na buspasach trwały 3 dni i już się zakończyły. Wnioski mają być we wrześniu.
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Sro Lip 12, 2017 22:06   

Krzysztof_nowy napisał/a:
7 sierpnia spotkanie pod ratuszem i złożenie petycji.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się stawię pod Ratuszem. Krzysztof_nowy, możesz wstawić link do tej akcji lub po prostu napisz o której godzinie się stawić.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 00:12   

O cholerka, rzempi, jakoś przeoczyłem Twoją prośbę. :cry:

Spotkanie było dziś o 14.00.
Z forum była reprezentacja w sile (co najmniej) dwóch kierowników :) Przybyłego kolegę jeszcze raz pozdrawiam :wink:

Było spokojnie coś pod 200 motocykli (choć wyborcza pisze, że kilkadziesiąt... dziennikarze tej redakcji byli na miejscu, ale incognito).
Petycja została zaniesiona do Ratusza. Nikt do nas nie wyszedł.
Olszewski stchórzył, uciekł i dawał wywiadu na jakimś trawniku w niezidentyfikowanym miejscu.

Było trochę hałasu, ale generalnie kulturka, porządek i spokój.

Sporo zdjęć w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/...502125091545745

Mam nadzieję, że więcej nie będzie potrzeby się spotykać, no chyba, że na fetę.
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 09:10   

Dzięki Krzysztofie. Gdzieś indziej też widziałem info. Niestety byłem z devi u doktora modzka.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 17:46   

rzempi napisał/a:
Warszawski ratusz to otchłań większa niż czarna dziura w kosmosie(...)

Poszłoby szybciej, gdyby zaoferować tym grandziarzom jakowąś kamieniczkę po Żydzie, tudzież jakiś placyk w centrumie :twisted:

Krzysztof_nowy napisał/a:
Było spokojnie coś pod 200 motocykli (choć wyborcza pisze, że kilkadziesiąt... dziennikarze tej redakcji byli na miejscu, ale incognito).

A tym cynglom poprzedniej nomenklatury jeszcze ktosik ufa :?: Jeśli tak, to już tylko zdrowia życzyć wypada :mrgreen:

A w temacie: trzymam kciuki za pokonanie tej biurwowej tłuszczy.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 09:14   

Obserwujcie profile inicjatywy na znanym portalu społecznościowym. Dziś pojawi się, albo już się pojawiło garść pozytywnego info.

Dziś w ZTM zostały przedstawione wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań. Wyłania się z nich optymistyczny obraz :)
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 10:07   

No nie wierze - pozytywne info w Warszawie o motocyklistach na buspasach :D Istny cud :D Ciekawe co z tego wyjdzie :)
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 10:09   

Krzysztof_nowy, o jakim portalu myślisz?
Nie mogę nic znaleźć ...

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2017 11:50 ]
No dobra już mam :)
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 14:06   

To wrzuce tu treść, tak aby nie trzeba było szukać :)

Cytat:
Mamy to! Dziś rano odbyło się spotkanie w siedzibie ZTM, w trakcie którego wysłuchaliśmy prezentacji wyników badań przeprowadzonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Dane pokazują jednoznacznie, że motocykliści i tak w zdecydowanej większości (80% godzinach szczytu) poruszają się po buspasach, ale robią to bezpieczniej i bardziej przestrzegają przepisów niż poza nimi. ~90% motocyklistów poruszających się buspasem na badanym odcinku ul. Radzymińskiej w trakcie badania nie przekroczyło dozwolonej prędkości, jednocześnie w trakcie całego badania nie doszło do ani jednej sytuacji w której motocykl na buspasie zmusiłby kierowcę autobusu do zmiany prędkości lub kierunku jazdy. Niestety wiele takich sytuacji miało miejsce poza buspasami, gdzie tzw. konflikty pomiędzy autami a motocyklami są na porządku dziennym. W obliczu takich informacji zmienia się całkowicie stanowisko ZTM, który do tej pory sprzeciwiał się wpuszczeniu motocykli na buspasy. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Dyrekcji ZTM i Biura Polityki Mobilności i Transportu miasta, którzy zapewnili nas, że rozpoczną niezbędne procedury prawne, które w ramach pilotażu pozwolą nam w bardzo niedalekiej przyszłości korzystać z buspasów. Harmonogram prac nad wdrożeniem dwóch odcinków testowych na ul. Radzymińskiej i na trasie Łazienkowskiej poznamy pewnie już w październiku. Dzięki za Wasze głosy, wsparcie i obecność w trakcie sierpniowego spotkania pod ratuszem!

Źródło: TAK dla motocykli na buspasach

I jeszcze takie dwie ciekawostki, pierwsze to materiał na TVP 3 Warszawa:

https://warszawa.tvp.pl/34147547/czy-motocyklisci-beda-mogli-jezdzic-stolecznymi-buspasami

Oraz "tekst" na Wybiórczej:
Nie wpuszczajcie motocykli na buspasy. Bo wepchną się następni [KOMENTARZ]l

Fragment z tego czegoś:
Cytat:
Najwidoczniej urzędnicy uznali za dobrą monetę, że przy tak dużej liczbie jednośladów na buspasach nie ma niebezpiecznych sytuacji. Dla mnie to tylko potwierdzenie obiegowej opinii, że ta grupa zmotoryzowanych ma wyjątkową skłonność do łamania przepisów – pędzi, hałasuje, pali gumę, wielu nie może się powstrzymać na ulicach nawet przed akrobacjami na jednym kole.

Jakby na potwierdzenie tych obaw, ursynowski radny Paweł Lenarczyk, który w sierpniu złożył w ratuszu petycję podpisaną przez 4,7 tys. motocyklistów, tak komentuje wyniki obserwacji buspasów: „W zależności od badanego odcinka od 60 do 90 proc. motocyklistów przestrzegało ograniczeń prędkości”. Naprawdę nie jest to powód do dumy. W dodatku źle świadczy o policji i straży miejskiej, które nie są w stanie upilnować buspasów ani piratujących kierowców.
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 15:05   

Beka z Osowskiego. Człowiek chory z nienawiści do wszystkiego, co ma silnik. Przez niego wstyd się normalnemu człowiekowi przyznać do jazdy rowerem - obciach mieć takiego adwokata.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 20:47   

Ja dodam też, że sobie poczytałem różne grupy fejsbukowe co o tym myślą ludzie i zbyt pochlebnej opinii to o nas motocyklistach ludzie nie mają.
I nie przez przypadek użyłem NAS, bo wszystkich wsadzają do jednego wora. Także to zdanie z tekstu jasnie pana autorzyny:
Nomad_FH napisał/a:
W zależności od badanego odcinka od 60 do 90 proc. motocyklistów przestrzegało ograniczeń prędkości”. Naprawdę nie jest to powód do dumy. W dodatku źle świadczy o policji i straży miejskiej, które nie są w stanie upilnować buspasów ani piratujących kierowców.


Oddaje dokładnie to co ludzie chcieli przeczytać. Dosyć cwane :)
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 22:19   

^^^
Ano dokładnie, tak samo jak "po co wpychają się na 1 miejsce przed światłami, jakby nie mogli stać z innymi", czy celowe zajeżdżanie drogi, żeby nie dało się przejechać między samochodami... I tak się da, tylko trzeba z drugiej (co stwarza niebezpieczeństwo) :D
Mnie tak wczoraj jeden lajkonik próbował blokować - a do świateł było heeeektar.
A dopiero jak się takiemu wytłumaczy zalety tego, że motocykle są jako pierwsze (podobnie jak zalety "śluzy rowerowej" to większość robi taaaaakie oczy...
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 09:28   

1. Mnie w Warszawie ludzie blokują naprawdę sporadycznie i to zazwyczaj po prostu nie usuwając się. Świadomego zajeżdżania drogi nie pamiętam.

2. Warto rozmawiać. Wiele osób ma wbite do głowy stereotypowe postrzeganie motocyklistów, bo widzą ich tylko w Wiadomościach w kontekście wypadku, lub w filmiku na fb/yt. Nie mam żalu do tych ludzi, mam żal do mediów i do takiego "Jarosła" Osowskiego.
Kilka osób powiedziało mi, że widziało właśnie tak motocyklistów, a impulsem do przemyślenia było zobaczenie kampanii "Motocykliści są wśród nas" FJŚ.

Kilku osobom w pracy zrobiło się "zwarcie w mózgu" po tym, jak po dwóch latach dojeżdżania rowerem zrobiłem prawko A. Zaszufladkowali mnie do "lewaków, rowerzystów i wegetarian (fuck :shock: ). Zupełnie im nie pasowałem do ich obrazu motocyklisty i widzę, że ten obraz zaczął im się zmieniać.

Kiedy tylko mogę, ale nie narzucając się, punktuję brak logiki w obawach o armageddon na buspasach.
Sztandarowy argument to: "po wpuszczeniu na buspasy będą zapierdalali na złamanie karku". Pytam wtedy: dlaczego ktoś, kto nie boi się jeździć ponad 100 po mieście czeka na zgodę na wjazd na buspasy, a nie robi tego już teraz?
"Palenie gumy, jazda na jednym kole": pytam - kiedy ostatnio NA ŻYWO widziałeś taką sytuację?
"Będą kolizje z autobusami wyjeżdżającymi z zatoki": a ile jest zatok przy zwykłych ulicach, bez buspasów, i tam nie dochodzi do kolizji motocykli z autobusami.
"Motocykliści urządzają sobie rajdy przez miasto". Skoro to robią, to należy ich złapać i wlepić mandaty lub wsadzić do pierdla. Skoro robią to teraz, to dlaczego wierzycie, że utrzymanie zakazu jazdy po buspasie sprawi, że przestaną?
"Motocykliści hałasują w nocy wydechami": jw, złapać i zabrać dowód. skąd wiesz, że pod twoim oknem przeleciało moto, a nie stary Civic po tuningu? Ilu w tym czasie przejechało motocyklistów, których nie słyszałeś? Ilu dziś widziałeś na mieście motocyklistów ogółem, a ilu z głośnymi wydechami?

Mam nadzieję, że wkrótce opracowanie tych badań zostanie opublikowane przez ZTM, bo wynikają z niego bardzo ciekawe rzeczy - w skrócie motocykliści jeżdżą z takimi prędkościami jak reszta pojazdów, chyba że jest permanentny korek i prędkość spada znacznie poniżej dopuszczalnej.

Myślę, że to jest rola każdego z nas, aby prowadzić taką "pracę u podstaw", spokojne przekonywanie na argumenty. Wielu nigdy się nad sprawą głebiej nie zastanawiało, nie miało okazji do zobaczenia rzeczy z drugiej strony. Myślę też, że szkodliwe jest wyśmiewanie takich zwykłych ludzi, myślących stereotypami, lub wyzywanie ich od ekoterrorystów itd. Nic tym nie zyskujemy.

[ Dodano: Sro Paź 11, 2017 11:12 ]
Lektura do poduszki, na długie, jesienne wieczory.

RAPORT
Z WYKONANIA BADAń ZACHOWAń MOTOCYKLISTóW W
RUCHU DROGOWYM W KONTEKŚCIE EWENTUALNEGO
DOPUSZCZENIA TEJ KATEGORII UŻYTKOWNIKóW NA PASY
AUTOBUSOWE W WARSZAWIE


Żródło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12