Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Buspasy informacyjnie.
Autor Wiadomość
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro Maj 24, 2017 19:42   

W Krakowie również motocykle nie płacą za parkowanie w strefie płatnej (poza I strefą, gdzie ogólnie jest zakaz wjazdu - poza uprawnionymi do tego).
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
boskijolo 
Jacek D.


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 166
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Maj 24, 2017 20:45   

A tymczasem We Wrocławiu pojawiła się ostatnio interpelacja do Prezydenta żeby wpuścić motocykle na bus Pasy.
Miasto wnikliwie przeanalizowało problem i odpowiedziało:

"Próba wprowadzenia motocyklistów (we Wrocławiu zarejestrowanych jest ponad 20000 pojazdów) na buspasy nie jest spójna z założeniami Wrocławskiej Polityki Mobilności. Skierowana byłaby do wąskiego środowiska przemieszczającego się indywidualnie i dając im przywileje niezgodne z założeniami i zasadami obowiązującymi w naszym mieście - dyrektor Urbanek."

Krew mnie zalewa

Więcej
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Maj 24, 2017 21:47   

A gdzie, do cholery, modna i odmieniana przez wszystkie przypadki i pozycje, równość mniejszości :?: :!: :razz:
A poza wszystkim, wy we w tym Breslau, zapitalacie zbyt szybko, zbyt głośno i zbyt niebezpiecznie. "No i się doigraliście towarzyszu, oj doigraliście". :mrgreen:

A w Szczecinu, wpuszczamy motokierowników na buspasy. Wszystko zgodnie z postulatami mniejszości z silnikami na dwóch kółkach. Na całe dwa odcinki, stosownie oznakowane.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Czw Maj 25, 2017 10:54   

Warszawa - chyba będzie się działo :)

https://www.facebook.com/...6249900/?type=3
 
 
boskijolo 
Jacek D.


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 166
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 25, 2017 19:06   

Toma311 napisał/a:
A gdzie, do cholery, modna i odmieniana przez wszystkie przypadki i pozycje, równość mniejszości :?: :!: :razz:
A poza wszystkim, wy we w tym Breslau, zapitalacie zbyt szybko, zbyt głośno i zbyt niebezpiecznie. "No i się doigraliście towarzyszu, oj doigraliście". :mrgreen:

A w Szczecinu, wpuszczamy motokierowników na buspasy. Wszystko zgodnie z postulatami mniejszości z silnikami na dwóch kółkach. Na całe dwa odcinki, stosownie oznakowane.


Ty Tomek nie zapominaj że ja mam Rodziców w nijakim Bierzwniku 80km od szczecina i swoje zdanie na temat waszych Morderczych Rond, kultury jazdy i Pasztecików zdążyłem sobie wyrobić.
A co do prędkości jazdy we WRO gwarantuje że w okolicach ścisłego centrum ruch ZNACZNIE ZWOOOOLLLLNIIIIŁŁŁ :razz: :razz:

[ Dodano: Czw Maj 25, 2017 19:12 ]
Krzysztof_nowy napisał/a:
Warszawa - chyba będzie się działo :)

https://www.facebook.com/...6249900/?type=3


Puściłem temat na forum wrocławskich motocyklistów zobaczymy co będzie ;-) )
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 11:06   

Oczywiście w Łodzi:
- można jeździć po wszystkich buspasach (nawet tych bez ikonki motocykla),
- można jeździć ulicami z zakazem ruchu (LEgionów, Narutowicza, Zielona, Kilińskiego). Nie można natomiast jeździć odcinkiem deptakowym ul.Piotrkowskiej z wyjątkiem krótkich odcinków Mickiewicza-Roosevelta i Moniuszki-Traugutta,
- parkowanie w strefie płatnego parkowania jest bezpłatne
- na skrzyżowaniach z ul. Piotrkowską, bezpośrednio przy przejściach dla pieszych wyznaczone są bezpłatne miejsca parkingowe dla motocykli (podobne do miejsc dla rowerów).
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 16:54   

boskijolo napisał/a:
Ty Tomek nie zapominaj że ja mam Rodziców w nijakim Bierzwniku 80km od szczecina (...)

Czuję się przywołany już do porządku :oops:
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon Maj 29, 2017 13:32   

Sim napisał/a:
Oczywiście w Łodzi:

[...].


Wy Towarzyszu się tak z tą Łodzią nie wychylajcie. Przyjdzie zmiana rządów w mieście, to się wszystkie te bezeceństwa naprawi. I będzie zrównanie prawidłowe - w dół.
Nie może być tak, by jedno miasto się tak wyróżniało i stanowiło jakiś wybryk w prawilnym porządku! :D ! :D
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 29, 2017 14:41   

Tak ... Ferment i dekadencję wprowadzają 😉
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 14:18   

Nomad_FH napisał/a:

Wy Towarzyszu się tak z tą Łodzią nie wychylajcie. Przyjdzie zmiana rządów w mieście, to się wszystkie te bezeceństwa naprawi. I będzie zrównanie prawidłowe - w dół.
Nie może być tak, by jedno miasto się tak wyróżniało i stanowiło jakiś wybryk w prawilnym porządku! :D ! :D


Już się u nas szykują jakieś lokalne wypłosze gotowe zrobić porządek z wszystkim, co aktualna władza wymyśliła.
Także kto wie, kto wie :/
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
RoNdeL 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 27
Skąd: Siedlce
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 18:56   

Zakaz jazdy po buspasach w Wawie to konkretny debilizm. Czyżby zdaniem wspaniałych włodarzy miasta przeciskanie się między autami stojącymi w korku było bezpieczniejsze? Tym bardziej, że gołym okiem widać, jakie jest podejście ludzi do poruszania się buspasem. Motocykliści mimo zakazu korzystają często z niego, sam osobiście doganiając autobus bądź taksówkę zostałem kilka razy przepuszczony przez kierowcę, który zjechał do prawej. Ba, dwa razy miałem wątpliwą przyjemność przejeżdżać obok radiowozu, który umknął moim oczom, ale policjanci nie zareagowali. Logika jest za, politycy klasycznie przeciw :/
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 10:19   

Coś tam pomału się dzieje ...
Nasuwa się tylko małe pytanie... Kto opłaca naukowców?

http://warszawa.naszemias...rt,t,id,tm.html
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pią Cze 09, 2017 23:22   

Radny Paweł Lenarczyk złożył jakiś czas temu interpelację w sprawie tego badania. Przyszła odpowiedź.

Usiądźcie stabilnie
http://bip.warszawa.pl/NR...C,frameless.htm
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 08:17   

Nie za bardzo podoba mi się sformułowania "wykonanie badań zachowań motocyklistów w ruchu miejskim". To może źle wróżyć :(
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 22:03   

Tak trochę nie za bardzo wyobrażam sobie takie badania. Kto będzie wiedział kiedy i na jakim odcinku można jeździć motocyklem??? :evil: Jak mają badać zachowania motocyklistów na buspasach skoro żaden motocyklista nie wjeżdża na buspas :shock: , bo wszyscy wiedzą, że zaraz jakaś byle menda krawężnikowa może wlepić mandat o wartości większej niż pełen zbiornik paliwa... Albo można śmigać po wszystkich buspasach załóżmy testowo 2 lub 3 miesiące, albo sorki chłopaki i dziewczyny, ale we stolycy macie bana na buspasy :mad:
Gdyby nie nasze pogawędki forumowe i szperanie Krzysztofa w stolycowym BIPie nie miałbym o tym zielonego pojęcia.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13