Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wypadek motocyklisty w okolicach Łukowa
Autor Wiadomość
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 13:05   

PSzydlowski napisał/a:
Po drodze minąłem jeszcze ze trzy motocykle. Na wszystkich byli kierownicy bez kamizelek !!!


PSzydlowski, trochę to stosowanie kamizelek nocą jest wyolbrzymione. Mówię to oczywiszą, przy założeniu normalnym motocyklu/motorowerze (czy nawet "ryżopędzie"). Jeśli są sprawne światła przód/tył, jeśli włączone i jeszcze z dodatkową "choinką", to kamizelka jest tylko poprawiającym samopoczucie gadżetem (natomiast dobrze sprawdza się jako wiatrochron :razz: ) . Jeżeli po ciemnicy ktoś nie zauważy świateł, to i te odblaski umkną jego oczom.
Natomiast kamizele robią swoje za dnia, szczególnie z białymi paskami - wielu "puszkarzy" przestaje wyprzedzać na 3-go. Okazuje się, że prawa noga potrzebuje trochę odpocząć od dociskania gazu, robi się więcej miejsca na jezdni, etc.

PS
Aby zaoszczędzić sobie , dodaję info o posiadaniu oraz używaniu "kubraczka" z białymi paskami oraz naszywkami naszego, jedynie słusznego foruma :smile: . Kiedy widno jest .

[ Dodano: Pon Paź 10, 2016 14:12 ]
Kobrzak napisał/a:
Dlatego po drogach, których się nie zna jedzie się wolniej. (...). Albo staram się jechać za puszką dosyć daleko, widze wtedy co ona robi itd, czy podskakuje czy coś omija


A jeśli ktoś musi dusić , to niechaj podpisze dwie ważne "wypasione" umowy : u agenta ubezpieczeniowego oraz u notariusza. :mrgreen:
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
boskijolo 
Jacek D.


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 166
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 14:10   

PSzydlowski napisał/a:
Na zimę planuje przeróbkę tylnego kufra. Mam w planie założyć dodatkowe światła (zdublowane). Halogeny w planie może też w zimie. Zobaczymy.


Ja tak samo, plan jest taki żeby na kufrze umiejscowić stop i kierunki...

A z innej beczki to zawsze się zastanawiałem jaki sens kamizelek jak masz z tyłu za sobą kufer centralny wielkości stodoły...
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 16:28   

Toma311 nie do końca się zgadzam z pojęciem kamizelki jako gadżetu.
Faktycznie przy tandetnych kamizelkach typu szmacianego faktycznie tak to wygląda.
Nasze kamizelki klubowe (mam dwie z tej samej firmy) zachowują się trochę inaczej. Pryzmatyczne taśmy 3M stosowane przez firmę Jagatex (nie jest to reklama firmy tylko technologi) wyłapują odrobiny światła i odbijają. Nie twierdzę, że w takiej kamizelce od razu kogoś się zauważy ale myślę, że szansa na to wzrasta przynajmniej o 30-50%.

Boskijolo tylny kufer faktycznie pogarsza odblask z kamizelki chociaż ramiona przy moich 180cm trochę wystają ponad. Sam kufer w sobie też ma jakiś element odblaskowy, który wzmocnię jakimiś LED-ami.

Fakt jazda w kamizelce sprawia mnóstwo frajdy zwłaszcza jak się do kogoś dojeżdża z tyłu :) Efekt policji natychmiastowy. Nie spotkałem się chyba z nikim kto by przy takim najściu z tyłu złamał jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego. Sytuacja radykalnie się zmienia jak już wyprzedzę a kierujący puszką odczyta napisy. Jakoś tak wtedy wszystkim na prawej nodze zwiększa się grawitacja.

Reasumując jestem zwolennikiem jazdy w kamizelce i uważam że oprócz własnego lepszego samopoczucia zwiększam również bezpieczeństwo i to znacząco.
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 17:46   

Podsumowując: lepiej założyć kamizelkę i mieć ew poczucie, że zrobiłem wszystko co się da aby poprawić widoczność, niż potem pluć sobie w brode "a co by było gdybym ją miał jak mi ten gość wyjechał".

Każda rzecz może pomóc. Ja jeżdże zawsze w kamizelce
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
tomaszk 
700VA Travel

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 44
Skąd: Mikołów
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 18:17   

Zastanawiam się nad "efektem policji". Szczerze mówiąc nie spotkałem policjanta jadącego na moto w kamizelce odbaskowej :D Panowie chyba to jest złudzenie, że kierowcy samochodów uważają takich za policję. Być może parę lat temu był taki odbiór. Dzisiaj zbyt duży odsetek motocyklistów używa kamizelek. Pomijam napis "Polska" na piersi praktycznie nie do odczytania w lusterku. Uważam, że kierowcy samochodów jadą ostrożniej widząc moto na tylnym zderzaku, bo nie wiedzą, jak zachowa się motocyklista. Wiemy wszyscy doskonale, jak nasi koledzy potrafią zaskoczyć użytkowników dróg :(

Co do widoczności to motocykla przez innych użytkowników dróg: odpowiednie oświetlenie jest podstawowym elementem naszego bezpieczeństwa.
Ale to tylko moje zdanie :)
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 18:39   

tomaszk napisał/a:
Zastanawiam się nad "efektem policji"


tomaszk, jest realny - wzmocnić go można białymi hełmofonami, efekt gwarantowany. Nawet jeden z naszych forumowych kolegów z okolic Łukowa, opowiadał onegdaj, jak to z koleżanka małżonką zajechali gdzieś po ciemnicy, nieświadomie "robiąc za MO" :smile: Chłopaczkowie mieli lekkie pretensje za zmarnowane flaszki browara: z tymi kamizelkami i w tych białych kaskach (...) nie chcieliśmy mandatów za spożywanie.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 21:47   

Nawet, jak nie widac kamizelki zza kufra, to pomoze uniknac jakiejs glupiej sytuacji po zejsciu z motocykla.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 21:50   

Mnie się w sklepach ciągle ludzie pytają "Pan z Policji?", a jak mówie, że nie to że myśleli, że na plecach mam policja. Mam biały kask i możesz nie wierzyć, ale ile razy już miałem tak, że jak do.kogoś dojeżdżam, to nagle zaczyna przepisowo jechać.
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Karol CB 500 
Moto-wolność


Wiek: 48
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 158
Skąd: Goniądz - Mońki
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 07:00   

Kobrzak napisał/a:
Mnie się w sklepach ciągle ludzie pytają "Pan z Policji?", a jak mówie, że nie to że myśleli, że na plecach mam policja. Mam biały kask i możesz nie wierzyć, ale ile razy już miałem tak, że jak do.kogoś dojeżdżam, to nagle zaczyna przepisowo jechać.


Ja tak miałem (czasami jeszcze teraz mam) bo jeżdżę 5-ty rok Oplem Signum (przód Vectry C) i jak mam na dachu 2 anteny bo jedna od CB a druga od nawigacji/radia to przepisowo jadą przede mną.
Chociaż teraz już mniej takich akcji bo Police ma Fordy Mondeo, Superby i Insignie.
_________________
Romet Ogar 200, WSK 125, ETZ 250, Honda CB 500, NT650V Deauville (RC47), Yamaha FJR 1300.
Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc się podnieść - Gabriel Garcia Marquez
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 08:04   

I żeby nie być gołosłownym :
https://youtu.be/dX5ip13k8yk
_________________
Dulka
Majka
 
 
tomaszk 
700VA Travel

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 44
Skąd: Mikołów
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 09:16   

stator napisał/a:
I żeby nie być gołosłownym :
https://youtu.be/dX5ip13k8yk


Powiem szczerze dla mnie dziecinada ...
Można jeszcze założyć jakieś niebieskie ledy z przodu, syrenę, koguta na jakimś podwyższeniu to wtedy dopiero będzie się działo ;)

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest dodatkowe oświetlenie z przodu i z tyłu. Mam tu na myśli jakieś ledy, które służą nie tyle do oświetlenia dodatkowego jezdni (chociaż przydałoby się, bo światło w Devi nie powala) ale abyśmy się wyróżniali w gąszczu samochodów. Z tyłu mamy więcej ograniczeń technicznych ale z tego, co wiem jest to możliwe. Chyba Kobrzak coś wspominał o dodatkowym oświetleniu z tyłu moto. W poprzednich motocyklach miałem kufry alu i naklejałem segmentową taśmę odblaskową 3M. Wyglądało to estetycznie i spełniało swoją funkcję.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 09:27   

http://www.bikevis.com/pr...running-lights/

Tutaj macie te co ja mam. Są świetne i dają na prawdę mocno. Zamówiłem je też do tygrysa. Teraz jest zniżka przy zakupie kompletu czerwone + białe
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 10:43   

Kobrzak napisał/a:
Mnie się w sklepach ciągle ludzie pytają "Pan z Policji?", a jak mówie, że nie to że myśleli, że na plecach mam policja. Mam biały kask i możesz nie wierzyć, ale ile razy już miałem tak, że jak do.kogoś dojeżdżam, to nagle zaczyna przepisowo jechać.

Skąd ja to znam, biały kask, czarny kombinezon z odblaskami przypominającymi pagony, jak jeździłem na małym varadero w srebrnym malowaniu jak stare policyjne cbfki, z czarnymi wypchanymi sakwami, co i róż dostawałem na janosiku ostrzeżenia "uwaga motocykl" :mrgreen:
 
 
boskijolo 
Jacek D.


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 166
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 14:46   

Ja polecam montaż ledowych halogenków z przodu. Jest olbrzymia różnica na drodze jak jedziesz i masz 3 punkty świetlne. Puszki też się zupełnie inaczej zachowują jak widzą takie ufo w lusterkach.
A co do kamizelki - zamówiłem - spróbuje...chyba że się nie zmieszczę ;-) )
 
 
Parabiker 
Premium User

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 686
Skąd: Raszyn
Wysłany: Sro Paź 12, 2016 14:12   

tomaszk napisał/a:
Powiem szczerze dla mnie dziecinada ...
Można jeszcze założyć jakieś niebieskie ledy z przodu, syrenę, koguta na jakimś podwyższeniu to wtedy dopiero będzie się działo

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest dodatkowe oświetlenie z przodu i z tyłu.


Oczywiście masz prawo do własnego zdania i nikt nie każe Ci takiej kamizelki zakładać ale ta "dziecinada" jak to nazywasz uratowała a raczej zapobiegła nie jednej niebezpiecznej sytuacji na drodze dla wielu z nas. Jeśli choć jeden w ten sposób uniknął zderzenia to nie nazwałbym tego dziecinadą. Chyba, że jestes taki twardziel i bierzesz wszystko na klatę łącznie z tirem, no to szacun. Nie chodzi w tym wszystkim o podszywanie się pod policję co w swym wywodzie sugerujesz. Chodzi o zwrócenie uwagi tych w samochodach i nie tylko. Kierowca samochodu rzuca okiem, o motocykl i tyle ale jesli widzi taką kamizelkę (o ile ja zobaczy bo z tym bywa różnie) to na chwilę wzrok zatrzyma, poobserwuje. Niby wie, że to pewnie zwykły motocyklista ale.... na wszelki wypadek lepiej się upewnić bo szkoda kasy i o to własnie chodzi. Przy okazji czasem jeszcze miejsca ustąpi. Uważam, że każdy sposób na poprawę swojej widoczności i bezpieczeństwa jest dobry i żadnego nie nazwałbym dziecinadą bo to nie zabawa w ogrodzie tylko walka o przetrwanie na drodze.
Co do dodatkowych świateł też nie podchodziłbym do tego tak och ach. Podstawową rzeczą jest w tej kwestii odpowiednie dobranie świateł dodatkowych (jesli w ogóle) bo mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Źle dobrane przekłamują ocenę odległości od motocykla i ktoś własnie przez te światełka wyjedzie prosto pod koła bo będzie myślał, że motocykl jest jeszcze daleko albo nie będzie wiedział, że to w ogóle jest motocykl jak zrobisz z niego choinkę (szczególnie w nocy) i może zbliżać się szybko . Nie mówię, że to zły pomysł tylko trzeba to zrobić z głową.
_________________
NTV 650 '95, FJR 1300A '08, WFM M06 '64, SHL M11 '66.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13