Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gorąca przekładnia główna
Autor Wiadomość
jacecek 


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 20:43   Gorąca przekładnia główna

Od kilku dni jeżdżę Hondą NT700V. Dziś, po przejechaniu ok.80 km. (podczas postoju oglądałem i sprawdzałem motocykl) stwierdziłem, że obudowa przekładni przy tylnym kole jest gorąca. Nie ciepła tylko gorąca - nie dało się utrzymać ręki dłużej niż 2-3 sekundy. Oczywiście całe koło jest gorące - czyli felga i tarcza hamulca.
W związku z tym mam pytanie - czy to normalne, że obudowa przekładni głównej aż tak się grzeje ? A jeśli to nienormalne - to co może być przyczyną ? Moto ma 43 tys. przebiegu i papiery na przegląd po 36 tysiach w których stoi m.in. wymiana oleju w kardanie.
Nie mam doświadczenia i nie wiem czy odgłosy wydawane przez moją maszynę są normalne i typowe dla modelu ale wydaje mi się ,że nic niepokojącego nie słychać (nie wyje, nie grzechocze, nie dzwoni ani nie klekoce).
_________________
pozdrawiam - jacecek
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 23:06   

W NTV650 przekładnia jest niezależnie od ilości przejechanych kilometrów i temperatury zewnętrznej ciepła a nigdy parząca rękę.
Ten problem w NT 700 jest na forum poruszany o ile pamiętam to jest cecha przekładni w tych maszynach. Jeźdź spokojnie - nic Ci nie powinno zagrażać o ile tam jest właściwy olej i jego ilość.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1926
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Pią Sie 05, 2016 08:04   

Do tego co pisze Izywec dorzuć dokładne sprawdzenie tylnego zacisku hamulcowego zanim zaczniesz szukać głębiej.
_________________
ST 1300 2011
ST 1300 2006
Devcia 2002
 
 
jacecek 


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią Sie 05, 2016 19:57   

Dzięki za sugestie. Jutro sprawdzę poziom oleju oraz stan zacisku :-)
_________________
pozdrawiam - jacecek
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Sie 06, 2016 09:56   

Jeśli masz olej w kardanie, to zacisk hamulcowy jest najbliższym źródłem ciepła. Jeśli lekko trzyma klocki,to może się to wszystko nagrzewać w czasie jazdy.
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
kefas 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 74
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Sie 06, 2016 12:25   

izywec napisał/a:
Ten problem w NT 700 jest na forum poruszany o ile pamiętam to jest cecha przekładni w tych maszynach.


...nie jest tak do końca. Sprawdzałem temp. po przelocie 300 km ( temp ok25 C, średnia ok110 km/h), obudowa była ciepła, ale w żadnym razie gorąca. Zacznij od oleju...
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1201
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Sob Sie 06, 2016 20:24   

Z tego co pamiętam, to Crew707 miał problem podobny lub identyczny z Twoim. Przeszukaj forum, być może znajdziesz rozwiązanie.
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
jacecek 


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 08:31   

Scotty_ napisał/a:
Z tego co pamiętam, to Crew707 miał problem podobny lub identyczny z Twoim. Przeszukaj forum, być może znajdziesz rozwiązanie.


Scotty_ - dzięki za drogowskaz. Znalazłem wątek. Zacząłem czytać i ... gdybym miał opisać swój przypadek to wystarczyło by zrobić kopiuj-wklej. Tak samo zlałem ciemny, wyglądający na przepracowany, olej i zalałem hipolem. Tak samo dowiedziałem się od zaprzyjaźnionego mechanika, że olej z dodatkami uszlachetniającymi może mieć taką barwę i konsystencję.
Wczoraj zrobiłem ze szwagrem (i z plecaczkami) traskę 280 km. Przekładnia była bardzo ciepła ale już nie tak gorąca jak poprzednio. U szwagra w BMW 1200 też ciepła ale zdecydowanie chłodniejsza. Dziś jeszcze raz wymienię olej (mam zapas bo kiedyś kupiłem do smarowania łańcucha cały lyter i teraz będzie okazja go wykorzystać) i przy okazji sprawdzę zlany pod kątem opiłków i właściwości ogranoleptycznych :-) .

Sugerujecie grzanie się piasty od hamulca - wydaje mi się to raczej małoprawdopodobne -
motocykl przetacza się bez żadnych oporów i efektów dźwiękowych. Postawiony na centralce też nie stawia oporów przy kręceniu kołem. Słychać trochę pomrukiwanie z układu przeniesienia napędu ale na pewno nie tarcie okładzin klocków o tarczę.

Znalazłem prawdopodobną przyczynę rozgrzania piasty tylnego koła. Sam przyznam, że jest trochę naciągana ale jeśli to prawda to znaczy, że nie muszę się martwić stanem przekładni. Mianowicie w sobotę, podczas zmiany ułożenia d..py na siedzeniu poczułem lekkie szarpnięcie - przyhamowanie. Okazało się, że podeszwa buta prawego (przy mojej w miarę wygodnej pozycji) opiera się na dźwigni hamulca. Jeśli w czasie jazdy cały czas delikatnie hamuję to koło faktycznie ma prawo trochę więcej się rozgrzać.

A teraz pytanie - jak w NT700V reguluje się wysokość pedału hamulca nożnego ? Myślałem, że sprawa jest prosta - klucz 12 i klucz 10 - jednym luzuję kontrę, drugim wkręcam lub wykręcam i pedał zmienia położenie - niby proste. Ale nie - okazało się, że pedał opuścił się tyle ile mi pasowało, tyle tylko że po odpaleniu okazało się, że STOP świeci cały czas. I teraz nie wiem czy jest jakaś oddzielna regulacja automatu stopu, czy dźwignia ustawiona jest na stałe, czy gdzieś ukryta jest jakaś śrubka/nakrętka regulacyjna ? Proszę o podpowiedź jak to wyregulować ?
_________________
pozdrawiam - jacecek
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 10:29   

jacecek napisał/a:
tyle tylko że po odpaleniu okazało się, że STOP świeci cały czas


Gdzieś za wahaczem powinieneś mieć jeszcze automat stopu, który ma własna regulację. Przynajmniej w 650-ce tak miałem.

Tu masz schemat (nr 6 na rys to czujnik), coprawda z NT650, ale widziałem że w NT700 jest niemal identyczny:

_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 20:52   

jacecek napisał/a:
poczułem lekkie szarpnięcie - przyhamowanie. Okazało się, że podeszwa buta prawego (przy mojej w miarę wygodnej pozycji) opiera się na dźwigni hamulca.

Niestety też miałem taki przypadek, 3 tygodnie temu wystartowałem w objazdówkę na wybrzeże od Świnoujścia po Krynicę Morską. Przed Pułtuskiem zauważyłem spadek lekki mocy później mocniejszy, pomyślałem sobie "no to pojechałem", poprawiłem się na siodle i nagle stopa zeszła z hamulca, devi wystrzeliła do przodu... "O ja baran jeden" :oops:
Ostatnio widziałem fajny film na YT o pozycji na moto:
https://www.youtube.com/watch?v=mHjHgWRHRlk
obejrzyj jeszcze coś o zmianie biegów, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=jS-YOwmt17Y
może Tobie pomoże, warto obejrzeć nawet kilka razy.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13