Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
czy 700 wystarczy?
Autor Wiadomość
Mac 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 236
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią Sie 31, 2018 23:19   

arturro077, kolorek bardzo fajny (też miałem wiśniową 650) . Na plus duże kufry. I nawet dobrze jej z tym pługiem na silnik. Ciekawie to wygląda :) Może przypadkiem wiesz gdzie poprzednik go zamawiał/robił.
_________________
Wcześniej: Honda NT650V Deauville 1999
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 07:00   

Sim napisał/a:
A to ja Wam powiem,
na żadnym motocyklu nie jest wygodnie w dłuższej trasie.
250km/h i tak nikt nie będzie na wycieczkę jechał, bo dojedzie głuchy, biedny - jeśli w ogóle w naszych warunkach gdzieś dojedzie.
Tyłek jak bolał, tak będzie boleć i na FJR.


Bez przesady. Zdarzyło mi się jechać Warszawa-Kraków-Warszawa z godzinnym odpoczynkiem w byłej stolicy Polski, czyli jakieś 700km pękło. Mój tyłek wytrzymał jakoś, ale z uszami problemów nie miałem. Dobry kask i można audiobooka słuchać podczas drogi.

Zresztą może źle się wyraziłem - na Deuville nie tyle pęka mi tyłek, co bolą kolana, nogi. Mam 184 i raczej długie nogi jak na średnią krajową, co skutkuje tym, że podczas długiej podróży po jakimś czasie robi się już niewygodnie.
Owszem, znalazłem motocykl, na którym mi się siedzi jak w ulubionym fotelu i przypuszczam, że był skrojony dokładnie dla mnie. To BMW R1150RT. Ale z różnych względów raczej go nie kupię. FJR też jest świetna i wygodna. Na V-Stromie też mi się w sumie spoko siedzi, choć tu uważam, że na szosę Devi jest o wiele lepsza.
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 10:38   

A ja wczoraj byłem na grzybach swoją Ondzią. W lesie więc miała za zadanie pojeździć po piasku. No i stało się, na górce, gdzie był miałki piasek przy minimalnej prędkości nie utrzymałem jej ( moja wina, bo zachciało się posadzić dupcię na kanapie) i położyła mi się na prawą stronę. No cóż się stało- aż: wypiął się nożny deflektor z jednego mocowania i trochę farby z niego zeszło i przegiął mi się halogen led zamontowany na gmolu - i to wszystko. ST albo FJR chyba do lasu bym się nie wybrał. A tak super się jeździło i miałem też bliskie (około 30m ) spotkania z łosiem.
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 13:12   

No niestety Devi tak mają... Też jak jadę na działkę muszę przejechać kawałek szutrem i zawsze zastanawiam się, czy dojadę czy nie.
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 18:22   

Emhyrion napisał/a:
No niestety Devi tak mają... Też jak jadę na działkę muszę przejechać kawałek szutrem i zawsze zastanawiam się, czy dojadę czy nie.

fikołki na moturach też są dla ludzi ;)
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 18:45   

Po tym fikołku na Świderskiej, który zrobiłem na wiosnę jak mi babka z bocznej wyjechała do dziś mam niesprawne kolano. W piłkę nie mogę grać, w tenisa, nawet kurde żabką popływać nie za bardzo, więc narazie motocyklowym fikołkom mówię stanowcze NIE :)
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 00:22   

Emhyrion napisał/a:
do dziś mam niesprawne kolano
i obyś nie usłyszał od młodego ortopedy na kontroli , to co ja usłyszałem 2 lata temu : "Panie w tym wieku to już kolano do normy nie wróci" .
Ps. Po raz pierwszy w życiu usłyszałem, że już jestem stary :(
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 15:19   

Chodzę do takiego parę lat młodszego ode mnie który stawia na nogi sportowców, więc jest nadzieja. Ale ogólnie to kanał z tymi kolanami - jak coś walnie z wiązadłami to dłuuugo się goi.
 
 
arturro077 


Wiek: 46
Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 13:23   

Mac napisał/a:
arturro077, kolorek bardzo fajny (też miałem wiśniową 650) . Na plus duże kufry. I nawet dobrze jej z tym pługiem na silnik. Ciekawie to wygląda :) Może przypadkiem wiesz gdzie poprzednik go zamawiał/robił.



Pytałem gościa, od którego nabyłem gdzie kupił ten pług - niestety on go nabył już zamontowanego do Devi.

Moto jest sprowadzone z Belgii - być może tam ktoś wymyślił sobie taki patent.

Wygląda to nawet fajnie, mimo że nie do końca jest dopasowane do owiewek - są małe luki...
Jak się sprawdza w czasie deszczu - dam znak jak już się w porządnym deszczu przejadę. Na razie były to tylko drobne kapuśniaczki - było spoko.
_________________
Żyje się po to żeby jeździć,
Jeździ się po to żeby żyć...
 
 
Mac 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 236
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw Paź 04, 2018 13:01   

arturro077, dzięki za informację i pogaduchy w Lednicy ;) Może wpadniesz do Gniezna 14 października.
_________________
Wcześniej: Honda NT650V Deauville 1999
 
 
arturro077 


Wiek: 46
Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 10:40   

Pogoda zapowiada się ładna - jak najbardziej mam plan być w Gnieźnie 14.10.

Być może gdzieś w tym tłumie się odnajdziemy :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 15, 2018 13:25 ]
W temacie pługu:

Znalazłem taki folderek reklamowy wersji TRAVEL EDITION:

https://www.coroflot.com/...el-edition-2007

Wygląda bardzo podobnie do tego, który ja mam przy moto.

Może zatem to jest oryginalny element od DEVI 700 :smile:
_________________
Żyje się po to żeby jeździć,
Jeździ się po to żeby żyć...
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Sro Lis 28, 2018 21:03   

Podkręcę dalsze dywagacje... Czy ktoś coś wie o modelu Ducati Hyperstrada 821?

Zdążyłem wyczytać, że silnik pochodzi z Monstera i Hypermotarda, brak danych o rodzaju rozrządu (łańcuch/pasek) i sprzęgła (spodziewam się niestety suche).
Znalazłem kilka artykułów, m.in. https://www.scigacz.pl/Du...tyka,19787.html , ale z używkami cienko:
https://www.olx.pl/oferta...html#90fb41c634
Samo oznaczenie jest ciekawe, nazwy Hyperstrada i Hypermotard często są używane naprzemiennie... o co chodzi??? Warto uzupełnić wiedzę.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Sro Lis 28, 2018 22:10   

Nowe ducati nie są zbyt szczęśliwe dla posiadaczy. Mimo wszystkich zachwytów nad ich wyglądem i tego, że kosztują kuuupe siana to odradzam :P

Jak chcemy ducata to starsze bo są bardzo fajnie zrobione ale trzeba pamiętać, że serwis to nie przelewki :P

Z takich "wyprawówek" to obecnie najlepszymi do 850cc są F800gs i Tiger 800 mimo, że żadne z nich jakoś się specjalnie nie wyróżnia. No chyba, że tygrys spalaniem 6+ a beema chodzi obrzydliwie.


W zasadzie reszta to takie niewiadomo co. Dobrze widze z fotki, że ten hypernotard ma z przodu koło 17?

Ja nie kumam, rynek jest przepełniony 600-900 ostatnio, a ducati jeszcze dokłada i robi pseudo miksa enduro szosowego :P

Co oni mają w głowach :D

Powinni jak kiedyś wrócić do sport-touring i zrobić następce St2, ST3 i ST4. To były świetne motocykle, bezawaryjne i jeździły pięknie
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 01:38   

Tego Ducata wrzuciłem jako ciekawostkę. W tej cenie to już są prawie nowe CRF1000, a z czasem będzie ich więcej :smile: ... można mieć coś niepowtarzalnego,a nie pospolitą Afrę, którą znają wszyscy...
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 07:40   

Jak dla mnie to jest takie supermoto w wersji "drogowej"
Do dual sportu mają multistradę enduro pro
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13