Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na hałas
Autor Wiadomość
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Mar 29, 2016 21:54   

pawel.ave napisał/a:
3) stopery z gąbki, takie jak na budowach robotnicy stosują. Osobiście miałem problem z założeniem stopera, słabo przylegał i miałem wrażanie, że za chwile gdzieś się przekręci i wypadnie. Jakość wygłuszenia nieco lepsza niż zwykłe kulki z waty.

Czy na pewno dobrze je założyłeś? Ja zawsze w trasę jeździłem w takich piankowych stoperach i różnica w stosunku do jazdy bez nich była bardzo duża i nie było możliwości, żeby wypadły czy się ruszały, wręcz trzeba było chwili na ich wyjęcie :) Miałem w reverce zmieniony wydech na akcesoryjny, dość głośny, ale z drugiej strony jeździłem z prędkościami do 100km/h (powyżej brak przyjemności z jazdy) i bez stoperów po 200km trasy byłem ogłuszony i szumiało mi w uszach przez dłuższy czas, a ze stoperami zero negatywnych skutków nawet po całym dniu i 800km.
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Sro Mar 30, 2016 08:20   

Alan napisał/a:
pawel.ave napisał/a:
3) stopery z gąbki, takie jak na budowach robotnicy stosują. Osobiście miałem problem z założeniem stopera, słabo przylegał i miałem wrażanie, że za chwile gdzieś się przekręci i wypadnie. Jakość wygłuszenia nieco lepsza niż zwykłe kulki z waty.

Czy na pewno dobrze je założyłeś? Ja zawsze w trasę jeździłem w takich piankowych stoperach i różnica w stosunku do jazdy bez nich była bardzo duża ...


Możliwe, że coś robiłem nie tak, starałem się delikatnie ukształtować te "czopki" ale przy zakładaniu strasznie się deformowały, stąd moja opinia na ich temat.
_________________
Paweł
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sro Mar 30, 2016 08:40   

Panowie, mówicie o tego typu stoperach:


Jeśli tak, to ja takich używam na co dzień w pracy. Faktem jest że trzeba się trochę postarać, aby je dobrze założyć co by potem nie wypadły przy zakładaniu jakiegoś nakrycia głowy. Aby było łatwiej i praktyczniej stosuję taki patent, że jeden dzielę na pół i po ugniecieniu każdej połówki wpycham je w uszy. Po chwili pianka się rozszerza dokładnie zatykając kanał uszny. Poza tym wtedy nie sterczą z uszu.....

Przynajmniej u mnie się to sprawdza :mrgreen:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Sro Mar 30, 2016 12:28   

Właśnie o takich stoperach piszę. Dzisiaj przeprowadzę kolejny test tych stoperów, bo chyba trochę za słabo je mocowałem. Obejrzałem filmik na youtube i już wiem jak je poprawnie założyć. Juro napiszę opinię. :idea:

[ Dodano: Sro Mar 30, 2016 14:05 ]
Nie czekałem do jutra i na gorąco dzielę się moją opinią o stoperach z gąbki. Po uformowaniu z poprawnym założeniu stopery same dopasowują się do kształtu kanału słuchowego. Poziom wyciszenia bardzo dobry. Zmieniam zdanie co do rankingu i uważam, że te stopery są najwygodniejsze i spełniają znakomicie swoją rolę. Awansują więc na 1 miejsce :wink:
_________________
Paweł
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Sro Mar 30, 2016 22:41   

Z powyższych stoperów korzystałem w poprzednim sezonie, powiem krótko najlepiej wydane 1,20 zł za komplet ever. (Wersja na sznurku ułatwia wyjmowanie.)
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 08:32   

rzempi napisał/a:
..................... (Wersja na sznurku ułatwia wyjmowanie.)


To są stopery w wersji TAMPAX :twisted:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 21:13   

Temat stoperów chyba wyczerpany, brakuje mi jeszcze tylko waszych opinii o deflektorach (widziałem tylko jeden post). Ponawiam więc pytanie, czy zamocowanie deflektora nie doprowadzi do połamania czasy w deavilce i wytrzyma ona napór wiatru. Moja szyba ma około 45 cm wysokości i chciałem dołożyć jeszcze 15-17 cm.
_________________
Paweł
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw Mar 31, 2016 22:14   

sgtcop13 napisał/a:
rzempi napisał/a:
..................... (Wersja na sznurku ułatwia wyjmowanie.)


To są stopery w wersji TAMPAX :twisted:


Dokładnie TAK, aż wstyd kupować, że facet takie coś potrzebuje :razz:
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:01   

pawel.ave napisał/a:
................... Ponawiam więc pytanie, czy zamocowanie deflektora nie doprowadzi do połamania czasy w deavilce i wytrzyma ona napór wiatru. Moja szyba ma około 45 cm wysokości i chciałem dołożyć jeszcze 15-17 cm.


Ciekawy jestem wypowiedzi bardziej zorientowanych. Ja osobiście stwierdzam, że albo trzeba mieć bardzo wysoką szybę albo totalnie nic w wersji naked. Wszelkiego rodzaju owiewki / niskie szyby/ tylko powoduję że cały pęd powietrza wali w łeb i chce go urwać. Oczywiście w razie czego można się położyć na baku :wink:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:45   

pawel.ave napisał/a:
brakuje mi jeszcze tylko waszych opinii o deflektorach


A prosze Cie bardzo. Swego czasu miałem taki zestaw:


Moim zdaniem było dużo lepiej niż z samą niska szybą. Jeśli chodzi o czasze to u mnie nic się nie łamało. Może dlatego że przed założeniem deflektora lekko popękaną było wypełnieni pomiędzy czaszą i szybą w górnym punkcie mocowania szyby i ten element wzmocniłem podklejając go kawałkiem plastiku.

Problem pojawił się tylko w punktach mocowania deflektora do szyby. Po jakimś czasie na szybie pojawiły się pajączki. Nie wiem dlaczego, być może użyłem zbyt dużo mocy przykręcając deflektor. A wygląda to tak:



Dlatego dłuższy czas polowałem na oryginalną wysoka szybę, którą udało mi się wreszcie zdobyć i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie:
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
gelorad 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 230
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:55   

sgtcop13 napisał/a:
To są stopery w wersji TAMPAX :twisted:

hłe, hłe, wyobraziłem sobie gościa z prawdziwymi tampaxami sterczącymi z uszu ze zwisającymi sznurkami :mrgreen:
hłe hłe hłe
_________________
NT650V Deauville, 2002
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 20:27   

Kudlaty chyba masz rację, że lepiej kupić wyższą szybę niż deflektor. Moja ma 45 cm i jak bym dostał taką 55 lub 60 cm to rozwiązałoby problem z hukiem wiatru. Na razie muszę opierać się na baku, co nie jest zbyt wygodne. :roll:
_________________
Paweł
 
 
Polarek 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 187
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 22:26   

Kupile kiedys sobie wysoką szybe z otworami i czym predzej ja sprzedalem, poniewaz gorna krawedz szyby mialem prawie na wysokosci wzroku (mam 180cm wzrostu), co mnie irytowalo niestety, poza tym w przypadku zabrudzenia szyby nie mialbym pelnego przegladu sytuacji na drodze. Ostecznie mam podwyzszona szybe MRA plus deflektor darkojak 17cm chyba i teraz jest ok. Struga powietrza odchylana jest na gorna polowe kasku.

Wady - nie jest tak cicho jak za wysoka szyba turystyczna
Zalety - ponizej wysokosci wzroku (nie przeszkadza mi:) ), powietrza dobrze wentyluje mi kask( przy wysokiej szybie z wentalacja w kasku bylo gorzej), w czasie deszczu struga powietrza umozliwia szybsze splywanie wody z szyby (oczywiscie i tak trzeba sobie pomoc, ale wg mnie jest lepiej niz za szyba turystyczna)

Nie wrocilbym do szyby turystycznej krotko mowiac.
Szyba nie pekla od deflektora, nic sie nie dzieje.
Poza tym taka konfoguracja znacznie bardziej mi sie podoba niz z szyba turystyczna:)
_________________
Pozdrawiam
Polarek
_______________________
Honda Deauville 2001/2002:)
 
 
pawel.ave 


Wiek: 47
Dołączył: 18 Mar 2016
Posty: 46
Skąd: Kotuń
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 21:18   

Przetestuję chyba deflektor, ze względu na niższy koszt zakupu. Szybę turystyczną oblukam na jakimś zlocie i wyrobię sobie zdanie w tej kwestii. Dzięki za opinie.
_________________
Paweł
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 23:43   

Za tydzień mogę do Ciebie wpaść w weekend i przymierzysz sobie deflektor (mam najwyższą opcję chyba 17 cm). Daleko nie ma bo 60km niecałe a dawno w tamtych stronach nie byłem. No i byś mi pokazał co jest fajnego w okolicy :D

Jeśli pasuje to daj znać :) Myślę, że w gre wchodziłaby bardziej sobota
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13