Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kilka pytań "świeżaka" NTV deauville
Autor Wiadomość
TuKaN 
Piotrek


Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Będziemyśl
  Wysłany: Sob Cze 13, 2015 16:35   kilka pytań "świeżaka" NTV deauville

Witam :) wczoraj nabyłem upragnioną Devilke. Po kupnie wracałem nią do domu jakieś 70 km. Po jakiś 40 km zapaliła się kontrolka temp.(prędkość emerycka max 90km/h) wiec zatrzymałem sie chodnica trochę ciepła, wentylator nie włączony. Po około połgodzinnym postoju kontrolka dalej śweci, stwierdziłem że to może błąd czujnika czy coś i miałem racje bo po ok 10 km kontrolka zaczeła coraz słabiej swiecic i zgasła.I tu moje pierwsze pytanie. Gdzie znajduje sie czujnik tejże kontrolki? Dzisiaj wracając z pracy zauważyłem pod motocyklem plamę jakiejś cieczy która kapała z jednej z rurek które sa pod moto(motocykl stał cały dzień w słońcu). I następne pytanie co to są za rurki i od czego?
kolejna rzecz to gniazdo zapalniczki w schowku po lewej stronie gdzie trzeba je wpiąc bo widze ze kable od niego nie sa podpięte.
z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam :cool:
_________________
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 17:36   

Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700) dlatego odpowiem na przykładzie mojej. Czujnik temperatury wkręcony jest w obudowę termostatu - okolice główki ramy. Aby się do niego dostać trzeba zdemontować zbiornik i spuścić płyn. Wężyki o których wspomniałeś to: odpowietrzenie zbiornika; przelew zbiornika paliwa i przelew zbiorniczka wyrównawczego. Ciecz to pewnie płyn. Będziesz musiał zajrzeć do układu chłodzenia i w pierwszej kolejności sprawdzić odpowietrzenie i wentylator.

Gniazdo zapalniczki prawdopodobnie ktoś chciał wpiąć w oryginalną instalację audio - żeby się do niej dostać trzeba zdemontować przynajmniej wypełnienie czasy.
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
Ostatnio zmieniony przez GhoustDragon Sob Cze 13, 2015 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1202
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 17:36   

Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

TuKaN, poczytaj trochę forum...
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
TuKaN 
Piotrek


Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Będziemyśl
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 18:49   

GhoustDragon napisał/a:
Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700)

chodzi o 650
Scotty_ napisał/a:
cotty_"]Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

o te 3 rurki chodzi

Scotty_ napisał/a:
Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

mozna wiedziec gdzie znajduje sie zasilanie radia? bo nie moge znaleść na forum :neutral:
_________________
 
 
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 21:48   

Kable będą pod czachą. Ja wymontowałem wypełnienie między schowkiem a licznikiem i znalazłem tam luźne przewody z napięciem ze stacyjki.
Plama cieczy kapiącej z rurek - wziąć na palec i badamy :grin: :
-tłuste - olej
-nie tłuste na język - jak słodkie to płyn chłodniczy, jak kwaśne to elektrolit z aku, inna ciecz -UWAGA- może pies siknął :razz:
W mojej podejrzewałem awarię włącznika wentylatora bo też po jeździe lubiła mi wypluć płyn przez rurkę. Wymieniłem czujnik na inny z niższą temperaturą załączania wentylatora. Może wiatrak załącza się trochę częściej (bo wcześniej w ogóle się nie ruszał) ale przynajmniej już się nie zdarza sikanie płynem :grin: .
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
joker74 


Wiek: 49
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 22:01   

Scotty_ chętnie do Ciebie podjadę jak dopieścić mój motorek, jak się mocniej wychylę przez okno to widzę Lyski ;) pozdrowienia z Kornowaca :smile:
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 22:39   

TuKaN napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700)

chodzi o 650
Scotty_ napisał/a:
cotty_"]Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

o te 3 rurki chodzi
Obrazek
Scotty_ napisał/a:
Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

mozna wiedziec gdzie znajduje sie zasilanie radia? bo nie moge znaleść na forum :neutral:

Odpowiedzi w moim poście...
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1202
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 22:19   

TuKaN, nic nie mogę dodać do tego co koledzy już napisali w postach powyżej.

joker74, ja się generalnie nie znam, tylko się wymądrzam... a tak na serio to musimy sobie gdzieś kiedyś wyskoczyć, w Kornowacu bywam często przejazdem z tras "wokół komina"
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
TuKaN 
Piotrek


Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Będziemyśl
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 17:53   

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej umieścić sondę wskaźnika temperatury? bo mam zamiar zamontować taki gadżet.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12