Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ubranie od stóp aż po głowę...
Autor Wiadomość
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 02:05   Ubranie od stóp aż po głowę...

Tak sobie gawędziłem na forum w temacie tekstyl vs skóra i trochu się zagalopowałem. Wydaje mi się, że temat dotyczący ubrań ogólnie jest dobrym pomysłem. W co się ubieracie, od czego zaczynaliście, co kupicie w przyszłości, dlaczego wasze wybory były/będą właśnie takie? Kultura wymaga od mojej persony, żebym toja zaczął opowiadać.



Obuwie: Glany firmy KMM - wygodne, uniwersalne, mogę w nich chodzić na co dzień nie robiąc z siebie pajaca. Chronią palce (jak to glany) są wystarczająco sztywne chroniąc przed urazami stawu skokowego a jednocześnie wystarczająco elastyczne i wygodne, dzięki czemu nie chodzi się w nich jak robo-cop.



Spodnie: Niestety nie posiadam profesjonalnych spodni motocyklowych nad czym ubolewam. Aktualnie jeżdżę w bojówkach wykonanych z jakiegoś dziwnego materiału, który bardzo słabo przepuszcza powietrze i nie wykazuje właściwości higroskopijnych... Żeby nie spawało za bardzo trzeba rzecz jasna ubrać coś jeszcze pod spód... Bielizny termoaktywnej niestety nie posiadam dlatego zmuszony jestem zakładać spodnie od piżamy (już można się śmiać) :wink: Rozważam zakup spodni zarówno tekstylnych jak i skórzanych... Tutaj chyba budżet weźmie górę nad bezpieczeństwem i kupię w ostateczności spodnie tekstylne. Proszę jednocześnie o info -> jakie spodnie polecacie (najlepiej jak najbardziej uniwersalne)



Buzer: Motonita impact pro Jeszcze nikt mi tego wynalazku ani nie polecił, ani nie odradził. Sam też jeszcze w takowym ustrojstwie nie jeździłem... Mimo wszystko do jego zakupu przekonuje mnie kilka czynników: 1) bezpieczeństwo 2) w gorące dni nie będzie trzeba pocić się w kurtce 3) W razie zimniejszych, wietrznych dni można ubrać na górę dowolną kurtkę skórzaną, tekstylną jeżeli spodziewamy się deszczu i wcale nie trzeba wydawać majątku na odzież specjalistyczną, bo zawsze coś tam się w szafie znajdzie 4) Motocykl jest moim jedynym środkiem transportu, dlatego po zejściu z maszyny nie chcę się rzucać w oczy 5) pas nerkowy - chyba każdy doceni jego zalety



Kurtka: Aktualnie posiadam dwie "zwykłe" kurtki skórzane, z których jedna jak najbardziej sprawdza się w czasie jazdy - osłona przed wiatrem, nie robi się z niej spadochron itp. Na przyszłość (przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu) planuję nabyć ramoneskę firmy Wolf... Prawdopodobnie z popularnego serwisu aukcyjnego, który każdy zna... Bez problemu można ową kurtkę zobaczyć bo chyba jest tylko jeden model (jeżeli ktoś ma co do niej jakiekolwiek zastrzeżenia to proszę o info). Jeżeli będę przesiadał się kiedyś na jakiś szybszy motocykl, pomyślę o czymś innym, ale póki co taki jest mój plan.



Rękawice: Aktualnie posiadam rękawice firmy Schaeller "GP coś tam", czy jakoś tak - przeznaczone do jazdy raczej na ścigaczu. Nie pamiętam jaki to konkretnie model... Jak ktoś będzie kiedyś o nie pytał to poszukam tych "karteczek" gdzie wszystko było dokładnie napisane. Rękawice są skórzane, w miejscach bardziej narażonych mam podwójną, a nawet potrójną warstwę skóry, oraz kevlarowe protektory... Są ciepłe a w przypadku gorących dni mają termoobieg w palcach, które jak na razie (pomimo mojego krótkiego stażu) dobrze zdają egzamin.



Kask: Airoh Mathisse Air. Kask kupiłem na początku tego sezonu. Wcześniej jeździłem po partyzancku - w cudzych kaskach, jednak nie posiadając jeszcze swojego motocykla a chcąc przystąpić do egzaminu wolałem odbywać jazdy we własnym kasku - jest to chyba po stokroć bardziej higieniczne niż jeździć na jazdach w kasku, który przede mną ubierały setki innych osób... Było by to jeszcze do przebolenia jeżeli znałbym te osoby ale niestety jest nieco inaczej. Do zakupu zachęciła mnie funkcjonalność (kask szczękowy i genialnie rozwiązana szybko-złączka), atesty(sprzedawca deklarował spełnianie dwóch norm bezpieczeństwa), design (czarny mat + wstawki w kolorze polerowanego aluminium) i okazyjna cena (wg. katalogu kask kosztował nieco ponad 800zł a ja kupiłem go poniżej 400 - sprzedawca twierdził, że likwiduje działalność i wszystkiego się pozbywa). Szczęka ta oprócz bardzo funkcjonalnych patentów w stylu zapinanie, odpinanie złączki, wyjmowanie całej wyściółki, czy podnoszenie przyłbicy ma dwie wady. 1) wloty powietrza nie są regulowane (trzeba radzić sobie zaklejając wloty powietrza w szczęce taśmą albo innym ustrojstwem) 2) Osłony wlotów powietrza w górnej części kasku są raczej kiepskiej jakości a sama ich wielkość wpływa negatywnie na wyciszenie. U mnie dochodzi jeszcze jeden problem... Kupiłem zbyt duży kask, przez co muszę zawsze jeździć w kapturze, lub w grubej bawełnianej kominiarce. Chciałbym coś z tym zrobić, ale niestety nie bardzo wiem jak się za to zabrać i tutaj także prosiłbym o pomoc... Myślałem o patencie, żeby skorzystać z tego, że wyściółka jest odpinana i napchać czegoś pod nią, ale nie wiem czy nie spieprzę w ten sposób kasku.



To było by na tyle... Ciekawe kto dotrwa do końca :P Tak czy inaczej proszę o rady i opinie, a także o wypowiedzi w sprawie waszego ubranka 8)
 
 
ProVibe
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 22, 2008 01:04   

U mnie wygląda to tak:



obuwie: Probiker Traveller

zalety:

-niska cena

-wysokie sztywne typowo motocyklowe

-szerokie w łydce (łatwo wcisnąć spodnie)

wady:

-z przodu na wysokości kostki jakiś dziwny materiał przepuszczający powietrze (w zimne dni marznie kostka)

-szerokie w łydce (niektórzy nie wpuszczają spodni w buty)



spodnie: MTTR"coś tam" ala bojówki z kieszeniami po bokach nogawek

zalety:

-wypinana membrana z ociepleniem

-rozsądna cena

-ochrona) bioder i kolan

-jak dla mnie bardzo wygodne

-paski do ściągania nogawek

wady:

-wypinana membrana z ociepleniem (ciężko jest tak ok 15 stopni bo z ociepleniem i membranom za gorąco a bez za zimno)



kurtka: Retbike "Sport"

zalety:

-bardzo wygodna i ma wszystkie protektory

-znów rozsądna cena

wady:

-wypinana sama podpinka bez membrany (powyżej 25 stopni człowiek się gotuję)



rękawice: MTTR "coś tam"

zalety:

-skórzane z protektorami

-wzmocniona skóra wszędzie tam gdzie trzeba

wady:

-brak ocieplenia

-jak to skóra nasiąkają wodą



no i kask: Nolan N70

zalety:

-dobra wentylacja

-fajne i wygodne zapięcie z boku szczęki

wady:

-w chłodne dni nie da się szczelnie zamknąć wentylacji i czerep marznie

-głośny jak jasna cholera(czasem myślę że bez niego byłoby ciszej)



Kask zakupiony: Miał byś Airoh mathisse RS a jest SV55s.

nie wypowiem się jeszcze bo nie miałem okazji dłużej w nim pojeździć.

Jedno mogę powiedzieć na pewno, bardzo wygodny.



No i to by było wsio, wiadomo mam jeszcze pas nerkowy i kominiarkę.



W sezonie motor służy mi do dojazdów do pracy, a mam 50km w jedną stronę stąd doszedłem do wniosku że nie ma co i trzeba kupić odzież motocyklową do przy takich przebiegach (600-700/tydzień) trza wziąć poprawkę na nieprzewidziane zdarzenia i się zabezpieczyć.
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 16:04   

Jeżeli o mnie chodzi to:



Buty: Landrover - buty do chodzenia po górach, za kostkę, porządnie wykonane ze skóry - spełniaja swoja funkcje. Dodatkowo zaimpregnowane co sprawdza się podczas małego deszczu.



Spodnie: jakieś amerykańskie skórzaki na moto, bez protektorów ale dość grube i bardzo wygodne.



Kurtka: Tarbor model K-09 (http://www.tarbor.lublin.pl/window.oferta.php?id=105&img=1&lang=polski), bardzo polecam tę polską firmę. Rzeczy świetnie wykonane. Jak dla mnie kurtka nie ma żadnych wad. Może tylko to że nie należy do najlżejszych.



Rękawice: Tarbor, skóra + kevlar.



Pas nerkowy: Moto Line, oraz drugi skórzak. W zasadzie nie używam bo mam w kurtce.



Kołnierz: Metro, bardzo przydatna rzecz, niedroga. Warto zainwestować.



Kask: Caberg Jet Insider. Zalety: otwarta szczęka. Wady: otwarta szczęka.



Plecaczek mój jeździ w 2 częściowym kombi Heine Gericke i w kasku Bayard (też Jet).



P.s. Dobry temat bo można wymienić się spostrzeżeniami na temat odzieży, wymienić wady i zalety.



Pozdrawiam
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 00:46   

Ohoho... W Tabor się kolego ubierasz to pewnie masz spory budżet... A tak poza tym to jeszcze nie słyszałem żadnej złej opinii o produktach tej firmy... No może jednie to, że są drogi... Ale nikt nigdy nie powiedział, że za drogie... Mam na myśli stosunek cena - jakość.
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 13:08   

Killu, rzeczy jakościowo są ekstra. Mój studencki budżet nie wytrzymał by zakupów w tej firmie :wink: , kurtkę dostałem na 18stke. Rękawice na kolejne urodziny :)
 
 
Fidel 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 424
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 01:02   

Ja się zaopatrzyłem w INTERMOTORS bo mają wyprzedaż :)



-kurtka - Utika Steel skórzana z ochraniaczami. Trochę sztywna jak to skóra ale nawet wygodna.



-spodnie - Utika Reg tekstylne- trochę dziwne bo rozmiar L w pasie mi ok ale strasznie wysoki stan (może tak musi być :P ) i długością tylko do kostek (podobno wszystkie tak mają bo są do wysokich butów)



-kask - AGV K-series - dwa razy go miałem na głowie to się nie wypowiadam



-rękawice - Utika Race



-żółw - utika. Początkowo chciałem kupić tylko pas nerkowy, ale jak zobaczyłem tą karimate w kurtce, którą ktośbardzo wesoły nazwał ochraniaczem pleców to zdecydowałem się na żółwia



Jeszcze tylko jakieś wysokie buty na wiosnę sobie sprawię bo narazie jeżdzę w dość dobrych, skórzanych butach trekingowych (metalowy czub, sztywne) ale za krótkie i po kostkach wieje :P O kominiarce nie wspominam bo kiedyś była gratis taka szmatka w MOTOCYKLu i po prostu jest ale też wymienię.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 10:08   

O proszę jak miło... Powiedz coś więcej o tych utikach - sam nie miałem z nimi styczności a rozważam zakup spodni tej firmy i chciałbym chociaż ogólnikową opinię o wykonaniu, jakości ich wyrobów. I jeśli można to powiedz jak to jest z tym intermotors, bo jeżeli mam kupować spodnie teraz to będą to skórzane utika speed...
 
 
Fidel 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 424
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 20:07   

Jeśli chodzi o UTIKę to według mnie za te pieniądze (mowa o wyprzedaży http://www.intermotors.pl/file.php?id=3827) i tak się nie dostanie nic lepszego :)

Ogólnie jakość wykonania czy to kurtki czy spodni według mnie ok. Za dużo też nie mogę powiedzieć bo za krótko te ciuchy mam :wink: Zadzwoń do najbliższego intermotors powiedz jakie rozmiary chcesz przymierzyć to ci ściągną i sam zobaczysz jak to leży itd.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 02:28   

Znam tę ofertę, i także rozważam niektóre itemy z ich oferty... Aktualnie jednak chciałbym się zapytać, czy ktoś miał może styczność z firmą Tschul? Myślę konkretnie o kurtce 820. Rozważam także zakup Modeki Aero Dynamic, oraz spodni Utika Speed i RST tekstylno-skórzanych. Był bym rad za wszelkie info w ten deseń!



EDIT

To ja jeszcze poruszę pewną kwestię i spadam spać... Czy ktoś z Was miał może styczność z takimi produktami jak:

- Spodnie firmy RST tekstylno skórzane

- Kurtka Modeka Aero Dynamic

- Kurtka Tschul 820 (tutaj pytanie nie tylko o specyfikacje, ale także o rozmiarówkę - bo podobno nie jest "normalna")



Będę wdzięczny za wszelkie info.
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 00:55   

Dawno nie pisałem, ale czas zacząć.



To zaczniemy.

1. Kurtka Modeka Air Aventrua (coś podobnego) stary model, bardzo fajna; duży plus że ma wypinane ocieplenie i podpinkę. Minus psują się zamki. Ale polecam kurtki z tej firmy.



2. Spodnie Held, polecam je bardzo, z jednego względu one uratowały moje kolano. Ochraniacze są naprawdę świetne, w ciepłe dni doskwiera brak wentylacji.



3. Buty Held, też polecam, ja akurat zakupiłem sportowe i też jestem z nim bardzo zadowolony, wygodne, nieprzemakają.



4.Kask HJC, wygodny, ale słabo wyciszony

5.Żółwik MTR - też polecam gdyż spełnił swoje zadanie podczas ślizgu. Oczywiście wygodny
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 02:06   

Jakiego HJC posiadasz? Panoszę się z zamiarem zakupienia któregoś pięknego dnia CS-R1 na gorące dni i krótkie wypady. Zbieram opinie na jego temat więc może "pomożecie"...
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 19:19   

Ja posiadam HJC CL-14. Ogólnie w tym modelu, są dwie wady

-mega głośno

-gąbka pod 1 sezonie trochę się odkształca.
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 00:11   

Witam Wszystkich.

Kask NOLAN 102 szczękowy srebrny

Kurtka CAFE-RACER z protektorami na łokciach i ramionach jest również miejsce na ochronę kręgosłupa ale jeszce nie kupiłem jej.

Spodnie PROBIKER z protektorami.

Buty PROBIKER - Traveller.

Rękawice CAFE-RACER.

Pozdrowienia.
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 00:25   

Kask HJC CS-R1

Kurtka- jakaś skórzana z protektorami :)

Spodnie: Jeansy, w zimne dni pod spodem kalesony :)

Buty: Glany



Także jak widać bardzo sportowo jeżdżę :)



Tomek
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 03:21   

Tomeczek151... Zapoda jakieś szersze info na temat kasku... Wyżej prosiłem już o jakieś opinie... Rozważam zakup tego modelu, który posiadasz (chyba, że malowanie inne)... Mówi się, że za tą kasę nie można kupić niczego lepszego... Jak jest z wyciszeniem, parowaniem szybki, zapięciem... Ogólnie co w kasku jest dobrego, co złego i w ogóle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12