Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co po NTV ?
Autor Wiadomość
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 07:40   

izywec napisał/a:
https://koduj24.pl
źródło rzekł bym takie nie mające wiele wspólnego z obiektywizmem, choć ogólnie się zgadzam, natomiast imo, nie to jest głównym problemem, a to że władzuchna zamiast wdrożyć realne sensowne skutki walki z zarazą i "się rypnieciem" gospodarki na ryj to za owy ryj wzięła społeczeństwo i za bardzo nie ogarnia co tak na prawdę zrobić poza wymyślaniem coraz to kolejnych nieuchronnych kar, będących totalnie uznaniowymi, bez sensu, logiki i możliwości realnego odwołania, a "pacjent trzymany za gardło już na gębie posiniał" i za raz zacznie wierzgać kopać i próbować gryźć nim się udusi do reszty. Wiecie że na chwilę obecną jak jedziecie na moto do roboty i zatrzyma Was obywatele drodzy "władzuchna w granatowym dresie" i oświadczy że Wam nie wierzy że to do roboty, a jedynie na nieuzasadnioną jego zdaniem przejażdżkę, a w ogóle to nie tędy obywatel powinien jechać tylko uliczką obok, a motur to kapitalistyczny burżuazyjny zbytek a nie środek transportu, to nie ma czegoś takiego że nie przyjmujesz mandatu i sędziego przekonujesz do swych racji, dostajesz karę administracyjną którą musisz opłacić i tyle, a później ewentualnie się odwołuj za rok, dwa, czy ile tam czasu będzie czekało Twoje odwołanie, więc obawiam się że odpowiedzią to co po NTV, na chwilę obecną powinno być auto i/lub "kosa na sztorc"
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 09:52   

No coś w tym PeterP co napisałeś, jest na rzeczy. Spora część społeczeństwa pracuje zdalnie, a kurier żryć przynosi, a druga część tego społeczeństwa, nadal zapierdala bez żadnej premii, narażona stale na zakażenie i bolesne zejście. Hu.ja nie ma żadnego odszkodowania dla rodziny na wypadek śmierci z powodu Corony (przecież nie udowodnisz, że zaraziłeś się w robocie). Już gadają, że mają obniżać pensje, bo dla kadry zarządzającej i dla właścicieli mało do podziału.
O tych mendach politykach z kasty rządzącej i o pomyśle wyborów nie wspomnę. W dupie mają nasze zdrowie, aby do koryta się nie dać oderwać.

Czarno widzę przyszłość.


Przepraszam, trochę żółci mi się wylało. :oops:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 12:08   

Ciok napisał/a:
O tych mendach politykach z kasty rządzącej i o pomyśle wyborów nie wspomnę. W dupie mają nasze zdrowie, aby do koryta się nie dać oderwać.
i inne tego typu wypowiedzi pragnę lekko skomentować, nie z nimi polemizować.
Aby zrozumieć sprawę, przypomnijmy se skrótowo, co to je partia polityczna (z politykami na pokładzie) - dobrowolna organizacja, posiadająca program, mająca na celu jego realizację, skutkującą przejęciem i utrzymaniem władzy (wszelkimi dostępnymi metodami - ode mnie). Nie tam jakieś dobro społeczne - społeczeństwo składa się z tak różnych oraz/i sprzecznych ze sobą grup (nieistotne jest, czy obiektywnie czy abarotnie), że wszystkim się nie dogodzi. Jak pokazują głosowania/sondaże poparcia etc. oraz "podskórne czucie zdrowego rozsądku", żadna z nich nie ma realnie więcej zwolenników niż jakieś 18 - 20% ogółu. Dlatego partie mówią do swych zwolenników/sympatyków, końcowo - wyborców między wierszami: jak nam będzie dobrze, to i tobie coś z naszego stołu spadnie. Ale "tamci", jak wygrają, to cię zeżrą razem z tym twoim moturem! I ta kolejność nie jest przypadkowa: nasz dobrostan, może być częściowo* również twoim. Ergo: "obsługują" tylko 1/5 (aktualnie najbardziej skuteczną) ogółu.
Jak zamienią się "przy korycie", zmieniają się z baranków we świnie - poobiecywali, a następnie przychodzi praktyka (dla przykładu cyt. z jednego klasyka, po wyborach w 2011r.: wtedy to była retoryka przedwyborcza, teraz musimy patrzeć realnie na budżet (dziennikarz zapytał o niewypełnianie punktów "kiełbasy wyborczej").
Zmienia się tylko to, że kiedy "nasi" żądzą (lub w miarę najbliżsi naszemu światopoglądowi) sporo potrafimy wybaczyć i wytłumaczyć sobie "realiami rządzenia". A zaś jak ci drudzy, to jazgoczemy i "jeździmy" po nich bez opamiętania i logiki.
A że prawdziwej logiki (wraz z filozofią klasyczną) już się w szkole nie wykłada (prawie cały wysiłek edukacyjny skierowany jest na uczucia/emocje), to takie później nasze wybory i postawy życiowe są.

* może być, a nie że będzie "bankowo" i częściowo, nie zaś "po całości".

PS
Dyskusje polityczno-światopoglądowe (moim zdaniem), mogą i powinny być uprawiane TYLKO na żywo - pisanie (szczególnie na forach nie-partyjnych) o tych sprawach, wcześniej lub później doprowadzi do wrzenia, które dodatkowo nic nikomu nie wniesie :mrgreen:
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 14:11   

EREB napisał/a:
...Ale lepiej zejdźmy na motory😉

Zgoda !! Tyle, ze ja zejdę na ten pojazd jak będzie powyżej 15 st. Celsjusa. Już nie uprawiam "zimnego wychowu"! :lol:
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 14:32   

izywec napisał/a:
EREB napisał/a:
...Ale lepiej zejdźmy na motory😉

Zgoda !! Tyle, ze ja zejdę na ten pojazd jak będzie powyżej 15 st. Celsjusa. Już nie uprawiam "zimnego wychowu"! :lol:


Mam tak samo. Ale czasami zwieracze mi puszczają.

Przepraszam za offtop.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 18:21   

izywec napisał/a:
EREB napisał/a:
...Ale lepiej zejdźmy na motory😉

Zgoda !! Tyle, ze ja zejdę na ten pojazd jak będzie powyżej 15 st. Celsjusa. Już nie uprawiam "zimnego wychowu"! :lol:


W przyszłym tygodniu będziesz miał okazję ,bo ciepełko nadchodzi :grin:
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 18:35   

Co po NTV? No ja mam od dziś to:



 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 19:10   

Ale buhaj.
Łoł Panie.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 20:08   

Noo, fajny szarak... :)
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 21:02   

Bardzo ładnie się prezentuje. Gratulacje
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 22:05   

Emhyrion, witaj w klubie :cool:
Chociaż już pewnikiem nie za długo :idea: :grin:

PS
Który rocznik tego eRTeka?
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 22:48   

Rocznik 2011, kolor podobno się nazywa Thunder Grey Metallic, w każdym razie bardziej to szare niż czarne, a w słońcu czasem wydaje się być granatowe. Dziwny kolor...

Wersja wszystkomająca, czyli ESA, tempomat, podgrzewane manetki i siedziska, czujniki ciśnienia w kołach i inne takie pierdoły. W porównaniu do RT, który wciąż mam na placu i który zaraz będę wystawiał na sprzedaż, to napakowany elektroniką jak prosie wielkanocne. Tak na szybko, po 200 kilometrach jazdy, to bardzo fajny, choć nie wchodzi tak w ścianę bocznego wiatru jak R1100RT, bardziej się buja, poza tym brakuje mi moich starych kierunkowskazów a'la BMW, tu jest klasyczny przełącznik.
Komu to przeszkadzało?
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 22:57   

No to bene, będziesz pan zadowolony.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 23:15   

Pewnie tak, choć...

Próbując włączyć kierunkowskaz parę razy poszedł sygnał dźwiękowy. Jednak wielkie osobne przełączniki z prawej i lewej strony są łatwiejsze do obsługi niż ten mały wystający dzynks. Szczególnie w grubych rękawiczkach Held Outcast

W starym RT, podobnie jak wcześniej w NT650V miałem opony Metzeler, w Deauville były to Roadtec R01, w BMW Roadtec Z8 Intaract, i one świetnie trzymały się ścieżki nawet w koleinach. Teraz mam nowe Miśki Pilot Road 4, i niestety Michelin już tak ładnie się nie prowadzą, tańczą w koleinach od lewej do prawej krawędzi i z powrotem. Czułem się trochę jak kulka w ruletce, bez wpływu na to, gdzie mnie rzuci los. Są nowe, najechane około 3 tysięcy, więc ich nie zedrę z kół, ale w przyszłości na bank nie kupię tych gum.
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Kwi 04, 2020 00:02   

Indywidualna kwestia. Ja miałem na 2-ch "dewilkach" i 2-ch eRTekach PR3 oraz 4 i byłem zadowolony. Nie miałem żadnych, z opisanych przez Ciebie, sensacji.
Za to zdzierałem z nich te laczki, które były przy nabyciu, bo mi zupełnie nie pasowały. Miałem je wszystkie nawet zapamiętać na długo (ku przestrodze), ale... zabyłek :mrgreen: Wiem, można było spisać, alem se ubzdurał, że mam dobrą pamięć :oops: :razz:
Teraz "miśki" też się kończą i miałem nawet już wybrane jakieś "pirelki" (dla odmiany i spróby), lecz niechaj se nowy jeździec zmienia pod siebie, gdy już go nabędzie.
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13