Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co po NTV ?
Autor Wiadomość
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 18:28   

Radziu77 napisał/a:
Iść do salonu... Myślałem, że to takie nierealne. Jak sprzedałem Devi i się rozglądałem, to wpadło mi przypadkiem coś takiego https://www.olx.pl/oferta...D5-IDBaH22.html Nowe BMW prosto z salonu, za 25 tys. Wiem, wiem, pojemność... Ale do zwykłego pojeżdżenia wystarczy. Ja i tak nie jeżdżę szybciej niż 150. Oczywiście we dwójkę i jakiś bagaż... i tak dalej.
Ale nowy GS za 25 tys!

Jak myślisz o małej pojemności, czymś nowy i tanim fajnie wydają się być Zontesy 310, model T jest o 5000 tańszy od bmw a w testach porównawczych podobno niczym nie ustępuje, a jest bardziej zaawansowany technologicznie
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 19:54   

Widzisz Radziu, już masz plan rozpisany, teraz tylko realizacja :D

Gdyby nie to, że u nas wciąż jest podejście, że bez litra nie ma jazdy a 90 koni to za mało, żeby normalnie jeździć to pewnie sporo osob jeździłoby takimi 300-500.

No druga sprawa jest taka, że u nas jak ktoś jedzie przepisowo, to jest debil i spawalnicz ruchu a nie odpowiedzialny kierowca.

Na takim 300cc można już spokojnie te 100 utrzymać, a jak ktoś nie zamierza na drugi koniec europy autostrada jechać to spokojnie do normalnej jazdy taki sprzęt wystarcza :)
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 20:45   

Ciężarówki jadąc 90km/h zjeżdżają Europę wzdłuż i w poprzek. Jedziesz wolniej, więcej zobaczysz. Mi się fajnie jedzie z prędkościami około 120 (tam, gdzie można), po autostradach praktycznie nie jeżdżę, epizody 1-2 do roku się nie liczą. Miałem za młodu MZ ETZ 250 i byłem mega zadowolony. Fajnie byłoby kupić sobie raz coś nowego w salonie. FJR kupiłem za 16500, gdybym to wpłacił w salonie i 10 tys wziął na 4-5 lat raty, to miesięcznie wyjdzie około 200 zł. Plan realny. Póki co mam 16letni parowóz. Chciałem tylko zasugerować, że nowe nie jest nierealne i żeby nie zazdrościć Kobrzakowi. Zresztą może to tylko przymiarka.
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 20:57   

Jednym z moich ulubionych motocykli testowych była Yamaha MT03. Zajebista maszynka. Zwrotna, lekka, poręczna. Ale Do Chorwacji bym nią nie pojechał. Za lekka, za słaba, na długich podjazdach oboje byśmy się męczyli, i Yama, i ja. Czasem taki litr oznacza po prostu komfort i przyjemność.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Sro Kwi 01, 2020 22:22   

To zależy.
Opisze jak tu jest, czyli w NO.
Wyprzedzanie prawie nie ostnieje. Linia ciągła to jak wysoki krawężnik -nawet nie najeżdżaj. Odstęp od aut jest bardzo znaczny. 70 na znaku? Jedziemy max 70. Na niektórych odcinkach autostrady 110, tam jadą max 130.

Nikt jak jedziesz wolniej Cie nie wyprzedzi, chyba, że to będzie bardzo bezpieczny manewr, nikt Cie nie strąbi. Uwaga, nawet jak wrzucis, kierunkowskaz to na 15 tys km co tu zrobiłem po Oslo jeszcze nie miałem sytuacji, żeby mi ktoś miejsca nie zrobił na pasie obok.

I jak tu się jeździ i się to wszystko widzi, jak wolno można spokojnie sobie dojechać, jak bez pośpiechu też można żyć i podróżować, ro idea brania litra do jazdy solo jest słaba, bo najwyżej sobie nim do 50 w terenie zabudowanym szybko przyspieszycie, albo do 80 poza nim :)

Radziu przymiarki były, ale raczej jak skończy się akcja z koronawirusem to będę go zaliczkował.
Kosztowo to na 4 lata, w pełnym wyposażeniu przy wpłacie własnej 35% wychodzi 800zł miesiecznie.


A i jeszcze ciekawostka: robiąc wszystkie serwisy w ASO, gwarancja w NO obowiązuje 5 lat :)
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 00:13   

No dobra, ale ja pisałem o wycieczce na południe, a nie wożeniu się w takich porypanych krajach jak Norwegia :)
 
 
arthek 


Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 08:24   

Radziu77 napisał/a:
Dzisiaj trochę polatałem moją "nową" FJR. Powiem tak: jedzie się... no jedzie maszyna...
Dajesz mu palec, a ona cię za łokieć i ramię wyrywa... Oczywiście w porównaniu z Devi
Moja intencja była taka - wygodnie jak na Devi, ale i dla mnie i tam z tyłu (ważne) i szukałem żeby (niby niekoniecznie) 4 gary i wtrysk, ABS, Kardanek, kufer, kufry albo schowek. I nie musiało być FJR, nie musi być 100 koni i 200 km/h... Ale co się okazało, że FJR ma to wszystko z zapasem. Ja lubię sobie spokojnie sunąć, czasem szybciej, ale jak odkręcę to niech jedzie. Pierwsze wrażenia bardzo na plus. Wydaje mi się, że zużycie paliwa zaskoczy mnie na minus. Napiszę, jak obliczę


Radziu77 , fajna ta Twoja Yamaszka, sam choruję na taką .
Myślę o zakupie ( na razie plan odległy) i dołożeniu wózka bocznego zamocowanego wahliwie tak jak mam obecnie w swojej NTV'ce
Tu jest fajny filmik jak można "mieć" pewną fjr'kę za normalna kasę.
Fakt , trzeba trochę swojej pracy włożyć ,ale potem jest satysfakcja i trochę kasy w kieszeni zostaje.
https://www.youtube.com/w...Jl1o6zUA&t=695s
_________________

NTV wahliwy sidecar - rodzinna taksówka
 
 
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 08:43   

9 lat jeździłem suzuki dr 800. Fajny sprzęt dający dużo fanu. No ale lata mijają i wygoda jazdy przesądziła o tym ,że kupiłem devi. Litra nie ma ,bajerów nie ma. Ale jeździ się super.Kiera o 3 cm wyżej i jak na deerze. Moto poruszam sie dla przyjemności. Wypady dalsze lub bliższe ze spokojem devi ogarnia. Może stać mnie by było na nowszy czy lepszy. Tylko po co zmieniać coś co mi się podoba na coś co jest nowsze i lepsze. Ja mam takie podejście . Także myślę ,za minimum 8 lat zacznę myśleć o czymś innym :) Choć w oko mi wpadła Yamaha Tracer 900 gt...ale to pomyślę o niej za te 8 lat na poważnie :wink:
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 09:24   

No tak, bo na południu to jest fajnie :D tyle, że tam przepisy prawie nie obowiązują. Masz zielone? O, ciekawe bo gość na czerwonym z boku na pełnej k.. przed Tobą przejedzie i to nie raz czy dwa. Wyjazd z posesji lub podporządkowanej? A kogo obchodzi, że Ty jedziesz.
Wyprzedzanie takie, że czujesz lusterko na łokciu, wpieprzanie się na siłe wszędzie. Każdy na ciebie trąbi, skuterzyści cisną obok Ciebie w korku bo za wolno jedziesz, upał jak cholera. Ludzie zmieniają pasy bez kierunków i bez patrzenia w lusterka. Autostrada? I co z tego, trzeba zatrzymac się na pasie i pogadac z kolegą co idzie poboczem.
Masa syfu na drogach, od kamieni po rozlaną rope i jakieś oleje, na której byśmy się pięknie wypieprzyli. Nie mówiąc o tym, że śmieci jest tam tyle, że ciężko zdjęcia zrobić żeby nie było ich widać.


Ale to na północy jest porypanie :P

Ereb bardzo mi się Twoje podejście podoba :)
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 11:40   

Daj spokój Kobrzak. Teraz akurat płacą życiem za swoje w dupiemająceprzepisy. :cry:
Szkoda pisać co tam się dzieje. :neutral:

Mam tylko nadzieje, że jeszcze trochę wytrzymamy tej izolacji i u nas nie będą zamieniać sal gimnastycznych w prosektoria. :neutral:
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 20:57   

Ciok napisał/a:
......Mam tylko nadzieje, że jeszcze trochę wytrzymamy tej izolacji i u nas nie będą zamieniać sal gimnastycznych w prosektoria. :neutral:

Niestety według tego co widzę to ten rząd zamiast walczyć z pandemią to główne swe siły kieruje w inną stronę czyli w wybory 10 maja a nie o zaopatrzenie w środki ochronne w pierwszym rzędzie służby zdrowia i społeczeństwa oraz nie dając rzetelnej informacji o zachorowaniach i zgonach dla Narodu.
Obecnie /na dzisiaj/ jedną piątą zarażonych stanowi Służba Zdrowia /według oficjalnych komunikatów Min. Zdrowia/.
Jak Medycy nie dostaną ochrony to na koniec kwietnia nie będzie miał kto nas leczyć i zapewne będziemy wyglądali gorzej niż Włochy czy USA, bo ukrywanie informacji będzie miało efekt "rozlanego mleka" i może nawet nie wystarczyć sal gimnastycznych przekształconych na prosektoria.

P.S
Jeśli nawet przeżyję to na spotkanie u Waldka w Fijałkowie też nie liczę bo według wszelkich znaków ono się nie odbędzie.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 21:36   

izywec, siłą tego Forum jest FORUM. Jak dostanę kaszlu i gorączki, na Łoje nie pojadę, na motór nie wsiądę, ale klawiaturę posiądę. Jakbym na ekran nie kaszlał, nie zarażę Cię...
Zrobimy sobie zlot zdalny, a widzę że uśmiech Ci nie schodzi...
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 22:19   

izywec troszkę chyba czarnowidzisz bracie :cool: , jak patrzę na Europę, to reakcja i działania naszego państwa, narazie widzą mi się raczej pozytywnie, a to czy za mało robią?, obecnie pewnie każdemu państwu można to zarzucić, bo zawsze można więcej i tak na prawdę nie wiadomo, ile by należało zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni.
Głowa do góry, będzie dobrze :idea:
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 00:08   

Jacek_M napisał/a:
....... jak patrzę na Europę, to reakcja i działania naszego państwa, narazie widzą mi się raczej pozytywnie,

Jaka jest sytuacja "dobrych" osiągnięć w walce z koronowirusem to może przeczytajcie sobie artykuł łącznie z komentarzami innych wg linku :
https://koduj24.pl/prof-simon-ekspert-chorob-zakaznych-dostal-od-szumowskiego-zakaz-wypowiadania-sie/?fbclid=IwAR3l5_7EID6jdKJNaxvz-CHb9QPhnO9KHCeQ3lSmewVHV269GeNkzEhBMvs
Tak się uprawia propagandę sukcesu!!!! Więcej moich odpowiedzi nie będzie bo do takiej dyskusji to nie ta działka forum.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 01:46   

izywec, zgadzam się z Tobą w 100%...Ale lepiej zejdźmy na motory😉
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12