Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co po NTV ?
Autor Wiadomość
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 18:12   

Masz rację, jedzie od samego dołu. Mówi się, że to połowa silnika Hondy Civic
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 20:31   

Radziu77 napisał/a:
Mówi się, że to połowa silnika Hondy Civic
Sprostuję: pół silnika hondy Jazz
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 22:25   

PeterP, może być, nie zgłębiałem. Czyli jest na rzeczy. Jak każdy samochodowy idzie od dołu - sprawdziłem. Bardzo fajny sprzęt. Dla mnie dużą zaletą jest schowek, przyzwyczajenia z Devi. Zawsze jest coś do zabrania - jakieś ciuchy na przebranie, ręcznik i klapki jak się leci nad jeziorko, lubię pojechać gdzieś po coś - mam np. ulubioną masarnię i jak tam wparuję to kupuję zapas kiełbachy i szybko do domu...
NC - Za dobry rocznik, dobra cena i sprzęt w ogóle fajny - zwinny, ładniutki, mało pali... I jakby żona chciała pośmigać, albo dzieciaki za 2-3 lata, to takie A2, lekka jazda z szabelką, a FJR to husaria w pełnej zbroi i miecz obosieczny. No ale już jest. I chyba dobrze
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sob Mar 14, 2020 11:55   

Ze schowkiem na baku i automatem jest jeszcze aprilia mana, silnik V 850 też podobno fajnie ciągnie od dołu, około 75 kuni i niutków... ale spalanie już diametralnie różne od nceka bo średnio koło 7-8l... aż się dziwię jakim cudem to tak chla, silnik zbliżony (na oko) do devilki, masa mniejsza a doi jak głupia.
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Mar 14, 2020 13:33   

Ze schowkiem na baku są też BMW RT i K1300, no chyba, że ktoś kupi wersję z radiem. U mnie ten jeden schowek ma taką pojemność, jak oba schowki w NT650V razem wzięte. No i boxer ciągnie od dołu jak wściekły, FJR może się schować. Wiem, bo sprawdzałem :)

Ale FJR jest fajna, bardzo ładna, jak komuś na niej wygodnie to jest to świetny motocykl. Niech służy :)
 
 
powalla 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 57
Skąd: Mikolow
Wysłany: Sob Mar 14, 2020 22:38   

Emhyrion napisał/a:
FJR może się schować


RT 1100 > Prędkość maksymalna: 200 km/h
Przyspieszenie 0–100 km/h: 4,3 s

FJR 250 km,h i do setki 2,9 -3,0 ... więc albo nie jechałeś odblokowaną FJR,ką albo jesteś fanboyem BMW , bo te papierkowe 1,3s to przepaść :wink:
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 12:30   

A przeczytałeś to, co napisałem?

BMW ciągnie od samego dołu, gdy silnik Yamahy jeszcze śpi. Potem się budzi i przegania, ale na dole RT jest lepszy. Skutkuje to też większą elastycznością, co przynajmniej dla mnie w motocyklu turystycznym ma większe znaczenie. A przypominam, że to nie są motocykle sportowe, tylko turystyczne właśnie. No dobra, FJR jest sportowo-turystyczna.

Poza tym RT ma 3.8 do setki i ciągnie do 206km/h, co w praktyce nie ma żadnego znaczenia, bo to wciąż nie jest i nigdy nie miał być motocykl sportowy.
 
 
powalla 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 57
Skąd: Mikolow
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 15:33   

Czyli jednak jeździłeś FJR z Francji lub Belgii że nie ciągnęła od dołu :wink:
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 19:36   

FJR ciągnie od 4 tysięcy. Dla RT to już wysokie obroty, na których szaleje, bo pięknie ciągnie już od 2-2,5 tys. To jest ta różnica.
 
 
Majchas 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2018
Posty: 170
Skąd: Łaziska
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 21:37   

FJR. _a zapird. la od dołu do góry. Daj spokój z tym porównaniem modeli. BMW to turystyka i FJR go zwyczajnie ogania.
_________________
Byle do przodu ≥
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 22:01   

Dzisiaj trochę polatałem moją "nową" FJR. Powiem tak: jedzie się... no jedzie maszyna...
Dajesz mu palec, a ona cię za łokieć i ramię wyrywa... Oczywiście w porównaniu z Devi
Moja intencja była taka - wygodnie jak na Devi, ale i dla mnie i tam z tyłu (ważne) i szukałem żeby (niby niekoniecznie) 4 gary i wtrysk, ABS, Kardanek, kufer, kufry albo schowek. I nie musiało być FJR, nie musi być 100 koni i 200 km/h... Ale co się okazało, że FJR ma to wszystko z zapasem. Ja lubię sobie spokojnie sunąć, czasem szybciej, ale jak odkręcę to niech jedzie. Pierwsze wrażenia bardzo na plus. Wydaje mi się, że zużycie paliwa zaskoczy mnie na minus. Napiszę, jak obliczę
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 16, 2020 06:55   

Ludziom FJR pali od 5 do 7, więc nie ma paniki.
https://www.motostat.pl/s...0&search=Szukaj
 
 
adamdive 
Adaś_Wieszczu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 493
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: Pon Mar 16, 2020 08:25   

Radziu gratuluję zakupu. Będzie Pan a nawet pewnie już trochę zadowolony jesteś ;) Spalanie tak jak w każdym moto w zależności od stylu jazdy.
Ja wczoraj swoją uruchomiłem i pierwszą wiosenną jazdę zaliczyłem. Tym razem odkręciłem mniej i do Poznania nie dojechałem... ;)
_________________
Yamaha FJR
 
 
Jacek_M 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 76
Skąd: Łuków
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 21:39   

Dobry sprzedawca, ZUMO nie skubnął
Swoją drogą daj znać jak navi się sprawuje
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 21:50   

Jacek_M, No właśnie chyba nie planuję z niej korzystać. Mam do niej absolutnie wszystko w oryginalnym pudełku z wszystkimi papierami, instrukcjami, kilka kabli, dodatkowe uchwyty, instrukcja, jakieś zapasowe obudowy, etui (takie typu kosmetyczka, ale oryg) jest nawet rachunek. Helmut dał za to 704 euro...
Jak będę miał chwilę, demontuję uchwyt z motocykla i przewód zasilający i wystawiam kpl na OLX.
Ma dwie wady - jest w języku niemieckim (chyba, że idzie przestawić) i na ekranie jest jakaś skaza o wym 3x3 mm, taki kleksik pikselowy
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13