Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
brak mocy
Autor Wiadomość
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:57   

morfeusz92 napisał/a:
na 2-gim i 3-cim biegu wkręca się powyżej 5 tyś. , choć powyżej tych 4,5 jest jedna wielka męka i czuć że maszyna nie ma mocy

Jak widać nie zależy to za bardzo od biegu.
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 14:12   

Alan napisał/a:
morfeusz92 napisał/a:
na 2-gim i 3-cim biegu wkręca się powyżej 5 tyś. , choć powyżej tych 4,5 jest jedna wielka męka i czuć że maszyna nie ma mocy

Jak widać nie zależy to za bardzo od biegu.


Alan Twoja logika jest błędna. Gdyby to było zależne od gaźników(które przecież były regulowane i czyszczone) to działo by się tak i na luzie - bez obciążenia silnika. Morfeusz wspomniał tylko o obrotach i dwóch biegach - skąd wiesz jak się moto zachowuje na pozostałych? Może nawet nie udało mu się zapiąć 4 i 5?

Tak w ogóle idąc Twoim tokiem myślenia - im wyższe obroty to większa moc; to motocyklem ruszałbyś np. z 4 przy 5-6 tyś obrotów a tak się nie da. Za to na 1 to już przy 2 tyś. rpm ruszysz. Dlaczego? Bo od tego są właśnie przełożenia. Skojarz sobie to z przerzutkami w rowerze - może wtedy załapiesz co mam na myśli.

Jak już w poprzednim poście napisałem - swoje zdanie już wyraziłem i będę się go trzymał(jestem go pewien w 99%)

morfeusz92 napisał/a:
...GhoustDragon - sprawdziłem dzisiaj koła, i tu moje zaskoczenie, przednie koło po zakręceniu momentalnie się zatrzymuje. Czyli zacisk za mocno trzyma...


zwłaszcza po tej wypowiedzi.

I nie ma zamiaru kopać się z przysłowiowym koniem.
 
 
krasus 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 286
Skąd: łdz
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 16:34   

sprawdz koła po jezdzie tzn - rozbujaj sie kontrolnie, daj motocyklowi na inercji wyhamowac. oceń temp tarcz - bedzie wiadomo jeśli trą i zaciski zapieczone. kolejna rzecz z oporami toczenia kół - łożyska do weryfikacji.

druga sprawa - cały układ paliwowy do przejrzenia. wystarczy zapchany filtr. bez obciążeń na jałowym będzie kręcił do końca. pod obciążeniem będzie się dusił i wyżej wała nie skoczy. w paliwie jest syf jak cholera. możesz mu zalać pare litrów dobrej 98/100 oktanów plus dodatek czyszczący i przepalić to.
Zastany motocykl z paliwem to kłopoty z gaźnikami! - przerobiłem w mojej ntv.

kiedyś miałem obie powyższe sytuacje. symptomy były różne ale efekt taki, że pewnej prędkości nie mogłem przekroczyć.

nie sądzę by przyczyna leżała w elektryce.
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 17:39   

GhoustDragon napisał/a:
Jak już w poprzednim poście napisałem - swoje zdanie już wyraziłem i będę się go trzymał(jestem go pewien w 99%)

GhoustDragon napisał/a:
I nie ma zamiaru kopać się z przysłowiowym koniem.

Patrz, to zupełnie jak ja :mrgreen:
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
Michał0775 
Michał


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 315
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 18:04   

Zasadniczo są to faktycznie objawy blokowania koła.
Ale.
Koło może blokować, ale chyba by to zauważył? Przecież tarcza by się rozgrzała a szczęki przypaliły i śmierdziały na kilometr.
_________________
Michał
 
 
morfeusz92 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Byczyna
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 15:44   

To że przednie koło momentalnie się zatrzymuje powoduje zacisk hamulcowy, wieczorem go zdemontuje i się przejadę bez hamulca, zobaczymy co się wtedy będzie działo. Jak się okaże, że to motor nadal nie jedzie to się poddaje. Mam namiary na warsztat i go zawiozę, niech oni się męczą.
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 15:51   

morfeusz92, jadąc bez przedniego hamulca, to tak jakbyś jechał "w ogóle" bez hamulców. Bądź ostrożny i znajdź jakąś bezpieczną drogę, cobyś nie hamował dupskiem po asfalcie.... :???:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 15:58   

sgtcop13 napisał/a:
morfeusz92, jadąc bez przedniego hamulca, to tak jakbyś jechał "w ogóle" bez hamulców. Bądź ostrożny i znajdź jakąś bezpieczną drogę, cobyś nie hamował dupskiem po asfalcie.... :???:

Dokładnie tak... No i czekamy na relację...
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 17:58   

morfeusz92 napisał/a:
..... wieczorem go zdemontuje i się przejadę bez hamulca, zobaczymy co się wtedy będzie działo. ....


Nie rób takiej jazdy!!!! Jak hamulec blokuje to przecież po kilku kilometrach tarcza będzie prawie czerwona jeśli motocykl nie chce jechać powyżej 110 km/h. Jeśli tak nie jest to szukaj przyczyny ale nie w hamulcu.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
morfeusz92 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Byczyna
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 09:50   

spokojnie nic mi sie nie stało, tylne kolo nie hamuje tak zle, bez przedniego hamulca koło lata sobie luźniutko, więc wiem ze zacisk je troche blokuje. I mimo zdemontowanego przedniego hamulca moto dalej jedzie jak jechalo. Czyli nie ma to najmniejszego znaczenia. Problem tkwi w czyms innym.

Koledzy czy moge usunąć z obiegu tą pompkę paliwa ? Zaleje bak do pełna, a wężyki złącze ze sobą bezpośrednio, może wtedy będzie lepiej. Zastanawia mnie czy ta pompka może być winowajcą tego całego zamieszania
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:15   

Jak najbardziej możesz tak zrobić , wręcz nawet myślałem , że już to masz za sobą . Na forum to było maglowany więc nie muszę opisywać .
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 11:30   

morfeusz92 napisał/a:
bez przedniego hamulca koło lata sobie luźniutko, więc wiem ze zacisk je troche blokuje. I mimo zdemontowanego przedniego hamulca moto dalej jedzie jak jechalo

GhoustDragon- moja logika jednak nie jest taka zła ;)

Na pompkę bym nie stawiał, bo jak masz pełen bak to paliwo i tak leci bez problemu. Problem może być jak w baku jest mało paliwa, a pompa niedomaga. Na pewno masz dobrze wyregulowane te gaźniki? :roll:
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
morfeusz92 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Byczyna
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 12:21   

No i koledzy już jest po problemie. Motor wkoncu ma moc i proboje mnie zrzucić :)

Zrobiłem ten myk, że ominąłem pomkę, i nic to nie dało.

Całym winowajcom był tylko i wyłącznie gaźnik. Znajomy rozebrał go całkowicie, ponownie wszystko zostało wyczyszczone, synchronizacja i ustawienie mieszanki. I zupełnie inna maszyna, choć nadal zastanawia mnie to, że na jałowym biegu nie było żadnych objawów, wkręcał się równo, równo opadały obroty. a gdy miał opór to już nie było tak ciekawie.

Także wielkie dzięki za pomocne rady koledzy, naprawdę się przydały :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12