Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wymontowanie gaźników
Autor Wiadomość
morfeusz92 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Byczyna
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 14:53   Wymontowanie gaźników

Witam kolegów, jestem tu nowy więc mam prośbę - bądźcie dla mnie wyrozumiali. Kupiłem rc33 , stała 5 lat u kolegi w garażu, i teraz chce ją przywrócić do życia. Moto już całe wyczyściłem (razem z bakiem) i pierwsze odpalenie po 5 latach mamy już za sobą. Pierścienie nie mam zapieczonych, natomiast jeden cylinder momentalnie zaczął się grzać, że po chwili nie dało sie go dotknąć, gdzie drugi dopiero wyczuwalnie był ciepły. Do tego nie chodzi tak jak powinien, przy delikatnej przegazówce dławił się. Znajomy z husqwarny twierdzi że gaźnik będzie na bank zapchany i paliwko nie dochodzi - dlatego sie tak grzeje. Więc musze wyciągnąć gaźniki, a on mi je wyczyści. I tu mam do was pytanie. Jak to zrobić ? Mam już wszystko na wierzchu, rozkręciłem opaskę która jest przy cylindrze i odkręciłem dwie śruby na krzyżaka łączące oba gaźniki. Wiadomo wszystkie wężę będę musiał teraz poodpinać, ale czy coś jeszcze mam odkręcić, i jak je wyciągnąć ?
 
 
Bob 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 596
Skąd: Op
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 17:00   

Witaj. (Byczyna w Opolskim ?)

Lepiej skręć znowu opaski na króćcach które są przy cylindrach, a rozkręć przy samych gaźnikach - łatwiej wychodzą. Gaźniki wyciąga się w całości, czytaj - oba razem skręcone. Nie wyciągasz prosto do góry, tylko robisz dodatkowo ruch obrotowy zgodnie z ruchem wskazówek zegara i delikatnie robisz ruch "wahliwy" (dosyć skomplikowałem opis "ruchu" wyciągania gaźników :P ).
Odpinasz linki gazu, wykręcasz "iglice" ssania i wyciągasz przewód doprowadzający paliwo.
To powinno być wszystko.
 
 
morfeusz92 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Byczyna
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 21:04   

Tak kolego, Byczyna w Opolskim, widzę że jesteś z Opola, często bywam (studia) więc może się kiedyś spotkamy ?

ok, skręcę opaski spowrotem, jutro spróbuje zrobić tak jak mówisz. Więc wieczorem dam znać co i jak
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 22:33   Re: Wymontowanie gaźników

morfeusz92 napisał/a:
..... Pierścienie nie mam zapieczonych, natomiast jeden cylinder momentalnie zaczął się grzać, że po chwili nie dało sie go dotknąć, gdzie drugi dopiero wyczuwalnie był ciepły.


Przecież cylindry NTV są chłodzone cieczą! Jeśli grzeje się gwałtownie jeden cylinder to znaczy, że nie ma przepływu cieczy chłodzącej albo brak w nim płynu chłodzącego /mało prawdopodobne !/. Tu szukaj przyczyny.
Po tak długim postoju raczej trzeba czyścić gaźnik ale nie rób swoich regulacji jedynie delikatnie wkręć śruby składu mieszanki wolnych obrotów do oporu i zapisz ile się wkręciły. Przy składaniu znowu je wkręć do oporu /rób to delikatnie/ i wykręć o tyle ile masz zapisane. Powodzenia!
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13