Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Angol - reflektor
Autor Wiadomość
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 21:09   Angol - reflektor

Zakupiłem Devi z angielskim oczkiem. Miłość jest ślepa więc zauważyłem to dopiero po kilku miesiącach (jakoś nie jeździłem nocą). Myślę trza zmienić na prawidłową, a tu na aledrogo 650zł używka. Nosz QRRR...
Więc szybko pytanko w google. Wyjście jest, znalazłem na jakimś forum może nie złoty środek ale na pewno tańszy niż 650zł. Mianowicie odciąć wystające z kołnierza żarówki trzy blaszki, włożyć żarówkę, przypiąć i podłączyć kostkę. Zapalić światło i przekręcić tak by kont padania światła na lustro się zmienił na prawidłowy. Patrząc na plamę na bramie garażowej jest na pewno lepiej niż angol z naszą żarówką. Załamanie światła w prawidłową stronę, może nie tak doskonałe jak w oryginale ale ok. Teraz kwestia dociekliwego diagnosty ponieważ plama wiadomo, nie będzie idealna. Ja postaram się to zrzucić na żarówkę marketówkę, ale pozostaje jeszcze oznaczenie na lampie jak się wścipskie oko dopatrzy. Jeśli będą problemy trzeba będzie usunąć drobnym papierem i pastą polerską oznaczenie angola (kierunek oświetlania). Ja sobie na razie odpuściłem, jak będę robił przegląd i będą kłopoty to się będę martwił.
Teraz słowo do ludzi którzy obrzucą mnie kupą że światła będą razić innych i że tak nie wolno. Jeśli będę kogoś raził to postaram się to zniwelować, choć widząc plamę która powstała po przeróbkach powinno być ok. Poza tym szczerze nie mam żadnych wyrzutów z tego powodu. Jadąc nocą widać że mało kto nie poprawia świateł po diagnoście i nie przejmuje się że nic nie widzę jak jadę z przeciwka.
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 21:30   

Zawsze możesz jechać do innego diagnosty. Ja jak byłem ostatnio na przypadkowej stacji to tylko sprawdzili czy wszystkie światła działają i czy opony nie są łyse :lol: Nawet silnika nie zapaliłem.
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13