Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Motocykl nie pali w chłodne dni
Autor Wiadomość
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 17:04   

Ja miałem taką historię po przebudowie mojej. Iskra była, paliwo też i nie gadała. Nagle sama zaczęła działać. Przez kilka miesięcy spokój i nagle to samo w czasie jazdy. Na szczęście pod domem. Moto zawiezione do warsztatu odpaliło po zrzuceniu z lawety i więcej problem się nie powtórzył.
 
 
luke1111 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 342
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 17:05   

Problem znany wsrod naszych motocyki i w afrykach też.

Jesli styki nie są u ciebie bardzo upalone, to przeczysc, i załóż przekaźnik zapobiegający iskrzeniu/ dalszej degeneracji i bedzie git.

Jeśli styki są już mocno zniszczone, to kup zestaw naprawczy pompy plus przekaźnik także, żeby ci sie nowe stytki nie upaliły.

Jest jeszcze opcja wymienienia samych stykow. W miejsce oryginalnych zniszczonych można zamontować takie z duzego przekaźnika zwierno - rozwiernego na przykład. Troche z tym grzebania jednak.

Ewentualnie akcesoryja pompa, jak koledzy pisali. Jeżdżąc bez pompy trzeba tylko pilnować, żeby było co najmniej pół zbiornika wachy.
_________________
czerwone- najszybsze!

www.topcarefizjo.pl
 
 
rekin 

Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 9
Skąd: Biskupin
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 17:13   

Dzisiaj odpaliłem - co prawda ciężko było ale odpaliła, wydaje mi się że wina leży po stronie linki ssania, a mianowicie jeżeli dałem ssanie w okolicach połowy zakresu , motocykl odpalił, dziwne to bo w lato używam pełnego zakresu.
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 00:52   

rekin napisał/a:
Dzisiaj odpaliłem - co prawda ciężko było ale odpaliła,.........a mianowicie jeżeli dałem ssanie w okolicach połowy zakresu , motocykl odpalił, dziwne to bo w lato używam pełnego zakresu.


I zupełnie niepotrzebnie pełne ssanie latem /łatwo zalać silnik za bogatą mieszanką/. Ja latem nastawiam dźwignię ssania na początek zgrubienia strzałki. Tak mnie poinformował poprzedni właściciel, który zrobił 50 kkm i nie miał żadnych "zacięć" przy uruchomianiu motocykla. Teraz gdy zimno < 5 stopni Celsjusza daję tak na 2/3 przesunięcia dźwigni.
Co do pompy paliwa to przekazał mi zasadę: "tankowanie pod korek - 200 km i ponowne tankowanie" . Czy mam pompę niezbyt sprawną to nie wiem bo powyższą zasadę traktuję śmiertelnie poważnie. Przejechałem od kupna w sierpniu ponad 4500 km bez żadnych zacięć.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12