Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zgasnął na światłach
Autor Wiadomość
Gimnastk 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 23:23   Zgasnął na światłach

Miałem ostatnio sytuację, która mnie zaskoczyła. Po przejechaniu około 5km od odpalenia stojąc na światłach około 30sekund, wrzucilem 1 i czekałem aż zapali sie zielone. W miedzyczasie ntv zgasła. Zgasła ot tak, w ten sam sposób jak się gasi przyciskiem on/off. Nie było żadnego krztuszenia itp. Wrzuciłem na neutral i odpaliłem bez najmniejszych problemow. Później nic takiego sie nie przytrafiło. Czy mam na coś zwrócić uwagę, sprawdzić napięcie, regulator? Czy jest to jakaś niedobra oznaka?
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 09:01   

Sprawdź stan czujnika przy stopce bocznej!

Pozdrawiam
_________________
SQ7NSQ
 
 
lukaszn 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 10
Skąd: Łosice
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 09:22   

Może sprawdz czujnik od bocznej stopki.. Tam jest fajny myk jak masz rozlożoną stopkę to moto pracuje. a jak włączysz bieg na rozłożonej to odrazu gaśnie.. i ten czujnik jest terz podpięty z czujnikiem biegu neutrealnego. jak ten czujnik od biegu nie działa to wiadomo moto nie sygnalizuje neutreala czyli może poprostu unieruchomić motor.. ale na początek zobacz czujnik.
 
 
Gimnastk 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 11:37   

Dzięki za odpowiedzi. A w jaki sposób sprawdzić jakość jego działania? Sama w sobie działa bez zarzutu i spełnia swoją rolę czyli gdy jest rozlożona i wrzuce 1 to gaśnie. A ostatnia sytuacja miała miejsce wtedy gdy stałem na wrzuconej jedynce z wciśnietym sprzęgłem(kilka sekund) i dopiero po chwili zgasnął.
 
 
Mroozik94 


Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 94
Skąd: Tuchola
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 12:57   

Kurcze... A ja myślałem że w reverkach nie było tego czujnika stopki bocznej, bo u mnie się nic nie dzieje. Mogę jechać na biegu ze stopką rozłożoną, a raz mi się to zdarzyło. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to wygląda zamocowane na motocyklu? Bo u mnie nie mogę tego znaleźć a wiem jak to wygląda, bo na alledrogo widziałem, a chciałem sprawdzić co nie gra.
_________________

 
 
Gimnastk 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 14:31   

A masz kontrolkę "stand" na zegarach? U mnie świeci sie na pomaranczowo kiedy stopka jest rozłożona.
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 14:39   

Mi się tak od listopada stało dwa razy, jakieś 5min po odpaleniu. Winię niedogrzany silnik. Od paru miesięcy mam spokój.
 
 
Mroozik94 


Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 94
Skąd: Tuchola
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 14:59   

Kontrolka jest, ale nigdy się nie świeciła
_________________

 
 
Gimnastk 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 16:05   

mrok31337, Też pierwsze przyszło mi to na myśl, ale po 5 km powinien sie już rozgrzać, zwłaszcza że nie było zimno. Nie bylo też spadku obrotów. Prędzej przychyle się do wersji, że gdzieś lewym butem zahaczyłem o stopkę boczną i odcięło zapłon.hm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12