Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Honda deauville problemy
Autor Wiadomość
goldi87 

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 81
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 14:28   Honda deauville problemy

Witam mam dokładnie dwa problemy z moją hondą deauville z 1999 r.
1. Przy dodawaniu gazu powyżej 4000 obr np. na 3 biegu słychać dziwne piszczenie którego wydaje mi się że wcześniej nie było, kiedy jadę i wkręcę silnik powyżej 4000 obr i np. wcisnę sprzęgło to ten dźwięk znika (albo bardzo mocno cichnie trudno mi stwierdzić) Teraz pytanie do was co to może być? Kosz sprzęgłowy by piszczał, wał kardana?? Dzisiaj będę sprawdzał filtr powietrza, olej w wale kardana czy jest w odpowiednim stanie i napiszę. Dźwięk jest bardziej słyszalny gdy motocykl się rozgrzeje i przy wyższych temperaturach zewnętrznych.

Tutaj mam też prośbę do kogoś kto jest ze śląska i ma taka hondę deauville z 1999 r. (ew. wersja przed liftem) żeby ew. się spotkać i upewnić czy ten dźwięk nie jest normalnym dźwiękiem, które każde moto powinno wydawać.

2. Bardzo często po wymianie płynu chłodzącego(w zasadzie po kupnie motoru bo od razu wymieniłem płyn chłodzący) włącza mi się wentylator od chłodnicy, nawet w temperaturze 17oC. Ponad to ostatnio przy 32oC jak jechałem autostradą to zapaliła mi się kontrolka za wysokiej temperatury płynu chłodzącego, teraz kwestia czy coś mi się w moto zepsuło? Czy to może wina ciut za małej chłodnicy jest tak z 1,5 cm mniejsza na całej długości porównując z chłodnicą z deauville z 2003 roku. Wiem, że oba węże są gorące od chłodnicy, jeszcze będę sprawdzał termostat i ew. czujnik temp. Czekam na jakieś inne podpowiedzi.
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 14:50   

AD2) albo masz zapowietrzony układ albo korek nie trzyma ciśnienia.
 
 
goldi87 

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 81
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:08   

pytanie jak stwierdzić czy to jest korek? Jakoś go spróbować uszczelnić np. taśmą ? Jeśli korek naprawie to układ się sam odpowietrzy?

Mam jeszcze prośbę może ktoś wysłać mi instrukcję serwisową do hondy NT650V ?
 
 
haidi 
Premium User


Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 486
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 19:21   

Korek możesz ocenić wizualnie. Sprawdź czy nie ma pęknięć na gumie. Jeśli na forum nie znajdziesz pomocy i zdecydujesz się na mechanika to uderzaj prosto do Daniela "Czarnej Owcy" w Rudzie Śląskiej. Wielu ludzi dobrze o nim pisze i ja sam się przekonałem, że gość jest naprawdę solidny i nie drogi. Jeśli nie znajdziesz namiaru to daj znać.
 
 
robert1973 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 38
Skąd: czeladź
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 22:40   

jak masz w sobote czas to możemy sie spotkać. Co do gotującej się wody i pisku coś tam lookniemy i podmienimy korki od chłodnicy. Daniel z Bielszowic jest troszku zarobiony będzie poprawiał mi moto:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12