Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zawieszenie twarde??
Autor Wiadomość
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 09:33   Zawieszenie twarde??

Cześć

jeżdżąc po naszych "drogach" zauważam że zawieszenie w NTV-ce nie jest na tyle komfortowe, dla przykładu podam że na nierównościach, dziurach, Revelka podskakuje i czuje jak mi tył "balansuje" na boki.

Wiem że jest regulacja zawieszenia (skręciłem ją na miękkie zawieszenie) ale mimo to nie jest tak dobrze jak jadąc np. Africa Twin.

Macie jakieś sposoby na poprawienie komfortu jazdy czy każdy jeździ bo tak po prostu jest i nic na to się nie poradzi?
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 17:16   

Ty się ciesz, że masz zawieszenie w super stanie jeszcze. Widziałem już naście NTV i były egzemplarze w których zawias był już tak sflaczały, że szkoda gadać. A porównanie z Africą nietrafne chyba trochę, inna bajka zupełnie.

Pozdrawiam
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 00:09   

Raczej bym nie bawił się tylną regulacją, przed wcześniejszym wymienieniu oleju w lagach na gęsty, gdyż może to grozić zbyt szybkim zużywaniu się zawieszenia, gdyż są różnice między twardością.



Ja stwierdzam że chciałbym mieć bardziej twardsze zawieszenie gdyż momentami czuje jak na nierównościach tył mi podskakuje, ale to kwestia czasu, gdyż po wypłacie od razu zmieniam płyn w lagach.
 
 
Master1098
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 01:45   

Właśnie przód mam za miękki i jestem zielony w tym temacie... chodzi o wymianę oleju w lagach na gęstszy - jakiś konkretnie?? I jakieś wskazówki co do tego jak to zrobić.:wink:
 
 
Cambell77
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 02, 2008 01:35   

Jeśli chodzi o jaki olej to ja nie wiem, będę się pytał mechanika, a olej będę wymieniał wraz ze znajomym
 
 
ab_gutek
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 11:49   

Z lewej strony w tylnym amorku na dole masz taką śrubkę do regulacji tłumienia. Jeśli ją troszkę odkręcisz będzie ciut lepiej ( zakres regulacji to o ile pamiętam 270 stopni najlepiej sprawdź w instrukcji). Olej w lagach powinien być 10 W.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12