Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne zachowanie podczas jazdy - ściąganie w prawo
Autor Wiadomość
Puzon 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 422
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 16:20   Dziwne zachowanie podczas jazdy - ściąganie w prawo

Witam,

wczoraj podczas mojej pierwszej przejażdżki wydażyło się coś dziwnego i nie daje mi to spokoju :???: Mianowicie sprawa wygląda tak:

wyjechałem z uliczki podporządkowanej w prawo i rozpędziłem moto do 40-50km\h i magle poczułem jak mi ściąga motocykl w prawo na krawężnik i to dość mocno, delikatnie zacząłem wyhamowywać i zatrzymałem się w następnej uliczce w prawo. Myślałem, że może kapcia złapałem, ale po zatrzymaniu okazało się, że opony całe. Lekko przestraszony ruszyłem dalej i nic już się nie działo.

Miał ktoś z Was taki przypadek??
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 17:38   

Koleina.
 
 
Puzon 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 422
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 18:13   

No własnie koleina to to nie była na pewno znam ten odcinek drogi na pamięć, dziury są, ale kolein brak :mad:
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 20:05   

Nasze drogi szybki się zmieniają i koleiny mogą atakować. Ale jeśli to nie to to może ilość powietrze w kołach niewłaściwa ??
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 21:28   

Devi jest wrażliwe na boczne podmuchy a że wczoraj mocno wiało to może to to ?
 
 
Kordus 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 16
Skąd: Brzesko
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 21:37   Re: Dziwne zachowanie podczas jazdy - ściąganie w prawo

Puzon napisał/a:
Witam,

wczoraj podczas mojej pierwszej przejażdżki wydażyło się coś dziwnego i nie daje mi to spokoju :???: Mianowicie sprawa wygląda tak:

wyjechałem z uliczki podporządkowanej w prawo i rozpędziłem moto do 40-50km\h i magle poczułem jak mi ściąga motocykl w prawo na krawężnik i to dość mocno, delikatnie zacząłem wyhamowywać i zatrzymałem się w następnej uliczce w prawo. Myślałem, że może kapcia złapałem, ale po zatrzymaniu okazało się, że opony całe. Lekko przestraszony ruszyłem dalej i nic już się nie działo.

Miał ktoś z Was taki przypadek??


Jeśli to Twoje pierwsze kroki to tak się nie przejmuj, każdy z początku się zamartwia znoszeniem moto czy brzęczeniem w silniku. Być może była to krzywa droga lub podmuchy wiatru, tak jak pisali poprzednicy. Jeśli się będzie powtarzało, wtedy można się czegoś doszukiwać.
Pzdr :) .
 
 
Puzon 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 422
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 01:17   

No to mnie trochę uspokoiliście, chyba mógł być to wiatr, bo faktycznie później już się to nie zdarzyło :grin: faktycznie było wietrznie i wtedy chyba był jakiś podmuch, ale żeby aż tak ???kudlaty, powietrze jest cacy, przed wyjazdem sprawdziłem, a tą drogą jeżdżę codziennie do pracy i z powrotem i znam tam każdą dziurę i miejsca w których powstają :smile: sladek, było to ściąganie prawie porównywalne ze złapaniem gumy w samochodzie przy 100km\h, ale pewnie masz rację, bo podmuchy miejscami były silne, a skoro Devi jest na to podatna, więc odpowiedź jast jasna :smile: Muszę jeździć dalej od krawężnika :twisted: Bo bym miał glebę jak się patrzy :roll:
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 09:37   

Najfajniej jest jak wieje tak, że po prostej jedziesz jak w zakręcie, albo podmuch wiatru powoduje, że zmieniasz pas :wink:
 
 
Puzon 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 422
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 15:02   

ha Radek, to ja zapewne właśnie tego doświadczyłem, tylko szkoda że spychało mnie na krawężnik :evil: ale na szczęście nie spanikowałem i udało mi się moto wyhamować na tyle, że odzyskałem nad nim panowanie :grin: Mam nauczkę :mrgreen: jak wieje to co najmniej środkiem pasa i z dala od krawężników :razz:
 
 
kapitanrzbik 

Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 46
Skąd: Tomaszów
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 14:33   

może kierownica jest zgięta, zmierz odległość końca obu rączek od jakiegoś punktu np. wlewu paliwa przy ustawionym na wprost kole
_________________
Deauville 650 '98
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 18:08   

Puzon napisał/a:
...... Mam nauczkę :mrgreen: jak wieje to co najmniej środkiem pasa i z dala od krawężników :razz:


Jesteś pełnoprawnym użytkownikiem pasa drogowego mimo, żeś jednoślad.
Żadna tam jazda blisko prawego krawężnika bo to niebezpieczne z wielu względów - chyba, ze jedziesz szybkością małą w stosunku do dopuszczalnej na tym odcinku drogi.

Teraz pytanie: Dlaczego masz jechać skrajem pasa /i narażać się na niebezpieczeństwo/ na odcinku o szybkości dop. np. 50 km/godz gdy jedziesz właśnie tą szybkością?
Moja odpowiedź jest prosta: Nikt nie ma prawa mnie wyprzedzać tym pasem a jeśli jest kilka pasów to niech jedzie innym- to jego sprawa i mandaty.
Ja jeżdżę środkiem pasa od 1968 roku i nigdy z tego tytułu nikt mnie nie strofował.
Kiedyś jazda przy krawędzi pasa skutkowała łapaniem gwoździ /Wy tego już nie doświadczacie bo znaleźć zaprzęg konny na drodze to tak jak prawie w Totka trafić - a ja jeszcze widywałem na Podkarpaciu zaprzęgi krowie! :smile: /
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13