Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Honda NTV 650 RC 33 tłumik LASER -czy mam sie czego bać?
Autor Wiadomość
Maciek650 

Wiek: 39
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:46   Honda NTV 650 RC 33 tłumik LASER -czy mam sie czego bać?

witam , mam strasznie porysowany oryginalny tłumik w mojej RC 33 z 96 roku. Zdobylem praktycznie jak nowy tłumik LASER dedykowany do tego modelu (poniekąd sciągniety z rozbitka z anglii) zamierzam go zamontować ale naczytałem sie na internecie roznych opinii na temat tłumików przelotowych ( bo ten chyba tak nalezy nazwać -mozna przez niego popatrzec na wylot) Czy ktos z was koledzy ma moze taki tlumik w swojej NTV - patrząc po ogloszeniach moto wiele z nich zwlaszcza sprowadoznych z Anglii ma te tlumiki -
czy przypadkiem nie rozreguluje zaworów etc ??? na forach piszą cos o wypalaniu gniazd zaworowych .Prosze o rozwianie wątpliwości.
pozdrawiam
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 21:25   

Dawaj foty tego tłumika. Znam gościa, który chętnie zamieni się za ładny oryginał. Ja miałem w swojej Lasera i był bardzo fajny. Nie był głośny, ale brzmiał ciekawie. Na pewno trzeba wyregulować gaźniki pod nowy tłumik.
 
 
fragles 
zadymiarz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 07, 2012 14:10   

na fotkach wygląda ekstra tylko kolektory do poprawki. Na pewno będzie fajnie grał ;) No i oczywiście regulacja gaźnika by się przydała, bo może Ci marchewami strzelać :D
Kumpel w SV zmienił piec, ale zostawił tłumik. Miał przelotowy. Przy redukcjach strasznie pluł ogniem a hałasu robił przy tym tyle, że strach było zanim jechać.
 
 
Maciek650 

Wiek: 39
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 07, 2012 21:52   

buu-84 napisał/a:
Jeżeli kupiłeś ten tłumik ostatnio na allegro za 120 zł, to mnie podkupiłeś (wcześniej nie miał wystawionego tłumika tylko ntv na części i napisałem czy nie sprzeda samego), koleś miał wystawić aukcję dla mnie ale to chyba jakiś amator i wyszło jak wyszło
a prezentował się świetnie, zdjęcia poniżej

http://imageshack.us/phot...8/dsc02452j.jpg


??? tak to ten tłumik ale przecież on był wystawiony na aukcji i wisiał na allegro ponad godzinę więc trudno mówić o podkupieniu . Pozdr
 
 
Maciek650 

Wiek: 39
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 09:48   

radzieckii napisał/a:
Dawaj foty tego tłumika. Znam gościa, który chętnie zamieni się za ładny oryginał. Ja miałem w swojej Lasera i był bardzo fajny. Nie był głośny, ale brzmiał ciekawie. Na pewno trzeba wyregulować gaźniki pod nowy tłumik.


z którego roku ten tłumik gdyz ja potrzebuje tzw. długi montowany chyba po 94 roku .
fotki są w linku od kolegi w dalszej częsci tematu.
pozdrawiam
Maciek
 
 
fragles 
zadymiarz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 16:54   

Potrzebujesz taki który bardziej Ci się podoba. Wiadomo, że wypadałoby mieć taki jaki był oryginał, ale mnie bardziej podoba się krótka puszka.
 
 
Alan 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 739
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 18:57   

Dokładnie- silniki są takie same przed i po lifcie, więc możesz założyć którykolwiek ori tłumik, kwestia gustu. Chociaż nie rozumiem po co szukasz oryginalnego skoro masz taki fajny akcesoryjny :P
_________________


GPZ500s '03 --> NTV650 Revere '89 --> na razie przerwa
 
 
buu-84 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 311
Skąd: warmia
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:10   

Kwestia wyglądu to kwestia indywidualna, ale Killu zwrócił mi uwagę na pewną kwestię w przypadku tłumika akcesoryjnego.
Cytat:
Pamiętaj jednak, że w kwestiach estetyki i funkcjonalności nie będziesz miał "odbojnika" na stopkę centralną, bo nie ma żadnej puszki rozprężającej spaliny na której takowy odbojnik jest zamontowany... No i przez brak tegoż urządzenia (puszki rozprężeniowej) może być bardzo, bardzo głośno.
cytat z wiadomości od Killa (mam nadzieje że się nie obrazi :mrgreen: ).
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 09:56   

Ja nie miałem żadnych tego typu problemów ze stopką centralną. Maciek650, wysyłam Ci PW.
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 21:03   

Miałem taki tłumik i dla mnie był trochę za cichy :twisted: :twisted: :twisted: Nie pamiętam żebym miał jakiś problem ze stopką. Jego wada to pomimo że jest przelotowy to nie jest bardzo głośny i ciężko jest go wybebeszyć bo stalowa siatka w środku jest cholernie mocna a i dostęp tam nie zaciekawy bo tłumik jest nierozbieralny
_________________
http://www.facebook.com/p...163632713705113
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 11:11   

Dla mnie było to zaletą, zwłaszcza jak pan policjant z suszarą zorientował się, że jadę w momencie, kiedy wyjeżdżając z tunelu miałem go za plecami, a było 100/50 :razz:
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 08:15   

panowie. jak w takim ukladzie radziliscie sobie z kwestia stopli bocznej? dyndala sobie swobodnie na luznych sprezynach, czy moze jest do tego jakis patent?
_________________
Pucuś
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 09:29   

U mnie działało wszystko normalnie i nie zauważyłem żadnego związku stopki centralnej i bocznej z tłumikiem. Tyle, że ja kupiłem motocykl już tak wyposażony i nigdy się nad tym nie zastanawiałem :wink:
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Sob Gru 15, 2012 17:43   

Nie ma stresu. Boczna stopka nie ma nic wspólnego z wydechem. Centralna chowa się ciut wyżej ale też ni ma problema. Zamienniki Motada też nie mają puchy rozprężeniowej.
_________________
http://www.facebook.com/p...163632713705113
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 12:30   

Tfu, chodziło właśnie o centralną. Znaczy odpowiedź jest prosta. Brak "odbojnika" do stopki centralnej nie robi żadnej różnicy. Szczerze mówiąc, to sam trochę bał bym się, że gdzieś na wybojach sprężyny się odczepią i jakoś bym to zabezpieczył dla świętego spokoju... Albo wywalił centralkę w ogóle.
_________________
Pucuś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14